O TYM SIĘ MÓWI

Od bezdomnej do milionerki… Poznaj niezwykłą historię Vanessy Ogden Moss!

Podniosła się po śmierci dziecka i załamaniu nerwowym

Rafał Kowalski 1 marca 2019 21:01

Historia 42-letniej Vanessy Ogden Moss z Wielkiej Brytanii pokazuje, jak osobista tragedia może dodać siły i motywacji do zmiany swojego życia. Dziś mama szóstki dzieci jest świetnie zarabiającą kobietą sukcesu, ale jeszcze kilka lat temu zmagała się z dramatami, przez które straciła cały majątek i miejsce do życia. Jak sobie poradziła?

Historia Vanessy Ogden Moss

Piętnaście lat temu, gdy Vanessa Ogden Moss miała 27 lat, jej pięcioletni syn zmarł właściwie z dnia na dzień. Mały Tom chorował na raka, jednak diagnoza została postawiona na tyle późno, że nie można powiedzieć, że chłopiec walczył z nowotworem. Po śmierci synka, kobieta rozstała się z partnerem. Wszystko to sprawiło, że przeszła załamanie nerwowe, przez które nawet wstanie z łóżka czy ubranie się było poważnym problemem.

A przecież Brytyjka miała wtedy jeszcze dwójkę dzieci, którymi też trzeba było się zająć. Niestety kobieta nie radziła sobie z życiem. Nie mogła znaleźć dobrze płatnego zajęcia. „Opuściłam szkołę średnią bez zdanego egzaminu końcowego. Zaszłam w ciążę naprawdę młodo. Z czasem siedziałam w domu z dziećmi, ale nie miałam żadnych umiejętności potrzebnych w pracy”, mówiła Ogden Moss mediom. Dodała też, że problemy finansowe zaprowadziły ją prawie na bruk. „Po stracie syna przeszłam załamanie nerwowe, nie mogłam normalnie funkcjonować. Złożyłam wniosek o ogłoszenie bankructwa. Wkrótce straciłam wszystko i skończyłam jako bezdomna", zdradziła Brytyjka.

Na szczęście z pomocą Vanessie i jej dzieciom wyszli przyjaciele i rodzina, u których cała trójka mogła mieszkać. To w tamtym czasie młoda mama wpadła na pomysł, który pozwolił jej stanąć na nogi. „Nie miałam ani grosza, ale miałam kiepski komputer. A tam gdzie mieszkaliśmy z rodziną i przyjaciółmi, miałam dostęp do internetu", powiedziała 42-latka o początku swojej przygody z nową profesją. Vanessa Ogden Moss spontanicznie założyła na Facebooku fanpage, na którym radziła innym mamom, jak schudnąć po ciąży. Wszystkie wskazówki brała z własnego doświadczenia.

Z czasem grono osób, które chętnie wczytywały się w podpowiedzi Vanessy urosło do ogromnej grupy osób. Część z nich była skłonna płacić Brytyjce. Zarobiona kwota pozwoliła Ogden Moss założyć firmę coachingową, która dziś jest prawdziwym imperium zarabiającym miliony! Na konto Vanessy dziennie wpływa nawet 25 tysięcy funtów.

Ponadto Vanessa doradza także, również nieodpłatnie, innym rodzicom, którzy stracili dzieci w wyniku choroby. 42-latka uważa, że nie pieniądze a niesienie wsparcia jest dla niej najważniejsze. „Nie przeżyłabym załamania, które mnie spotkało, gdyby nie skoncentrowanie się na pomocy innym ludziom. A tak naprawdę nie zdawałam sobie wtedy sprawy z tego, że pomagam przede wszystkim sobie”, mówiła niedawno Ogden Moss mediom i zdradziła, że zamierza napisać książkę. 42-latka jest szczęśliwa także prywatnie. Brytyjka znalazła sobie nowego partnera, z którym ma kolejne dzieci… ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.