Madonna
Fot. Materiały prasowe / Steven Klein
ZE ŚWIATA MUZYKI

Po 4 latach Madonna wraca z nową płytą! Pierwszy singiel podzielił jej fanów...

Takiego wydania artystki jeszcze nie widzieliście i... nie słyszeliście!

Rafał Kowalski 18 kwietnia 2019 14:00
Madonna
Fot. Materiały prasowe / Steven Klein

Cztery lata po premierze krążka Rebel Heart, Madonna zapowiedziała debiut kolejnego albumu. Będzie nosił on nazwę Madame X. Wokalistka nie podała jeszcze daty premiery, ale zdradziła już całą tracklistę oraz dwie okładki płyty – jedna z nich to wersja de luxe.. Wczoraj w sieci opublikowano też pierwszego singla z Madame X. To utwór o tytule Medellin. Fani wyczekiwali go w ogromnym napięciu, jednak sporej części piosenka nie przypadła do gustu… Dlaczego?

Opinie na temat nowej piosenki Madonny Medellin

Najnowszy utwór Madonny to bardzo spokojny, klimatyczny utwór, w którym gościnnie pojawił się kolumbijski wokalista Maluma. 25-latek na co dzień wykonuje muzykę reggaeton. Piosenka, która trwa ponad 5 minut podzieliła wielbicieli Madonny. Jedni oczekiwali czegoś bardziej spektakularnego… „A to jej singiel czy jego i syntezator jej głosu w tle w chórku?! Słabizna straszna! Nie tego spodziewałem się od królowej pop”, „Produkcja jakoś tanio brzmi... takie to posklejane wokalnie...”, „No niestety głos tak przepuszczony przez syntezator ze aż uszy bolą, fatalna propozycja”, to tylko niektóre komentarze zawiedzionych internautów, które znaleźliśmy w sieci.

Druga część obserwatorów kariery Madonny widzi jednak dużo pozytywnych cech utworu Medellin. „Po kilku przesłuchaniach bardzo się wkręca :) nie jest to na pewno szczyt możliwości Madonny, ale numer przyjemny”, „Nie jest to, co prawda, podobne do Frozen lub Hung Up, no ale błagam, wszyscy doskonale wiemy, że czasy Ray Of Light lub Confessions mamy za sobą, a Madonna się nigdy nie powtarza... Fajny przyjemny kawałek, idealny na wakacje na imprezę na plaży... No i ogólnie fani się cieszą, że ich idolka wróciła..” – pisali Ci nierozczarowani.

Kolejne dni przyniosą premierę teledysku do Medellin, w którym 60-latka wcieli się w rolę instruktorki cha-chy. Zwiastun klipu jest już dostępny w sieci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Debi Mazar (@debimazar)

Jaka będzie płyta Madame X Madonny?

Piosenkarka wytłumaczyła, że do pracy nad płytą zainspirowała ją Lizbona, w której artystka pomieszkuje od kilku lat. Nazwa Madame X pochodzi z kolei od alter ego Madonny, którym teraz wokalistka chce być… „To tajna agentka, która podróżuje po świecie i ciągle zmienia tożsamość. Walczy o wolność, rozświetla ciemność. Jest instruktorką cha-chy, profesorem, głową państwa, pokojówką, amazonką, więźniarką, studentką, nauczycielką, zakonnicą, piosenkarką kabaretową, świętą i prostytutką”, napisała o nowej erze w swojej karierze Madonna.

Pełny spis utworów, które znajdą się na krążku też nie jest już tajemnicą. Na czternastym w karierze Madonny albumie pojawi się aż 13 premierowych utworów. Oto ich tytuły: Medellín, Dark Ballet, God Control, Future, Batuka, Killers Who Are Partying, Crave, Crazy, Come Alive, Faz Gostoso, Bitch I’m Loca, I Don’t Search I Find, I Rise. Z kolei wydanie de luxe (które będzie miało różniącą się od podstawowej wersji okładkę) będzie bogatsze o dwa dodatkowego utwory: Extreme Occident i Looking for Mercy.

Album ma zostać oddany w ręce fanów jeszcze w tym roku. Czekacie? 

Okładka w wersji podstawowej

Okładka w wersji de luxe

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FeelGoodNI (@feelgoodni)

Utwór Medellin

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.