Książę Harry i księżna Meghan w Nowej Zelandii. Maorysi, wpadka pary, złamany protokół i ciążowy brzuszek Meghan
Fot. HAGEN HOPKINS/AFP/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Znamy prawdziwy powód wyprowadzki Harry'ego i Meghan z Pałacu Kensington!

Co ciekawe, Harry mówił o tym jeszcze przed ślubem

Gabriela Czernecka 29 listopada 2018 05:53
Książę Harry i księżna Meghan w Nowej Zelandii. Maorysi, wpadka pary, złamany protokół i ciążowy brzuszek Meghan
Fot. HAGEN HOPKINS/AFP/East News

Dlaczego Meghan i Harry wyprowadzają się z Pałacu Kensington? Specjalnie dla nich odnowiono część pałacu, w którym mieszkają także księżna Kate i książę William z dziećmi, księżniczka Eugenia z mężem, a także inni członkowie rodziny królewskiej. Harry i Meghan przeniosą się teraz do królewskiej posiadłości Frogmore Cottage w Windsorze. Dlaczego podjęli decyzję o wyprowadzce? Mówi się, że to przez trwający między Kate i Meghan konflikt, ale prawda jest zupełnie inna.

Dlaczego Harry i Meghan wyprowadzili się z Kensington?

Odnowiona część Pałacu Kensington przeznaczona dla Harry'ego i Meghan niestety będzie stała pusta. Okazało się, że spodziewająca się dziecka książęca para Sussex nie zamieszka obok Kate i Williama. Dlaczego? Na spekulacje mediów i internautów długo nie trzeba było czekać. Jednym z argumentów, który miał przeważać za przeprowadzką miały być słabnące relacje Williama z Harrym. Jak pisał jeden z zagranicznych serwisów, bracia nie dogadują się zbyt dobrze i nie chcą mieszkać blisko siebie. 

Przeważającą opinią była jednak ta, dotycząca niezbyt dobrych relacji Meghan i Kate. O tym, że księżne za sobą nie przepadają pisze się od momentu zaręczyn Harry'ego. Podobno Meghan i Kate nie lubią się, ale starają się publicznie nie okazywać sobie niechęci. Problem między księżnymi miała zacząć... sama królowa, u której coraz częściej zauważa się nowoczesne podejście. Wyraz z pewnością dała temu akceptując rozwódkę w roli żony księcia zwłaszcza po tak krótkim okresie związku pary. Dla Kate nie było to łatwe. W końcu na ślub z księciem Williamem musiała czekać ponad osiem lat! 

Relacji Meghan z Kate nie ułatwiło także to, że podczas jej ślubu z Harrym odstąpiono od kontynuowania wielu tradycji. Nic dziwnego, że księżna Cambridge przyzwyczajona do przestrzegania protokołu nie najlepiej radzi sobie w obecnej sytuacji. Meghan coraz częściej zyskuje świetne opinie krytyków i specjalistów od etykiety, niedawno została także okrzyknięta ikoną stylu. Teraz na jaw wyszło, że relacje pań nie były najlepsze jeszcze przed ślubem Meghan (o czym więcej przeczytacie tutaj>>).

Jak na razie żadna z tych informacji nie została potwierdzona, ale jak pisze dziś Rebecca Eblish z Daily Mail, za decyzją o zmianie miejsca zamieszkania nie stoją żadne z wymienionych wyżej okoliczności. Dlaczego więc Harry i Meghan przeprowadzają się z Pałacu Kensington? Powód jest dość prosty - Harry chce usunąć swoją rodzinę w cień. Książę Sussex jeszcze przed urodzeniem dziecka chce zmniejszyć swój kontakt z mediach, wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania związanego z porodem.

Frogmore Cottage nowym domem Harry'ego i Meghan

Harry doskonale wie, jaką burzę wywołały wszystkie trzy ciążę Kate i z jaką presją społeczeństwa księżna musiała się zmagać. On sam, będąc tak daleko w kolejce do tronu, nie musi wieść życia na świeczniku. Jego decyzja o bardziej skromnym życiu nie ma więc nic wspólnego z relacją Kate i Meghan. Według Daily Mail,  Harry wciąż doskonale pamięta o tym, jak media traktowały jego matkę, on sam życiem z dala od mediów też nie miał okazji się do tej pory nacieszyć. Nic dziwnego, że chce zaoszczędzić tego swojej ukochanej, która po narodzinach dziecka będzie potrzebowała spokoju, przestrzeni i odpoczynku. 

Niewykluczone, że Harry i Meghan w niedalekiej przyszłości myślą także o kolejnych dzieciach. Przeprowadzka do oddalonego od miejskiego zgiełku Frogmore Cottage ma im zapewnić upragnioną prywatność i normalne życie, o który tak marzy Harry. Miejsca będą mieli jednak dość - 10 pokoi, spa, sala do jogi i siłownia z pewnością wystarczą, by książęca para poczuła się jak w domu!  

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. GETTY IMAGES

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.