Księżna Norwegii, księżna Mette-Marit
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Mette-Marit jest śmiertelnie chora, ale nie zamierza się poddawać...

Jaki jest stan jej zdrowia? Najnowsze zdjęcia mówią dużo

Weronika Kostyra 11 grudnia 2019 08:00
Księżna Norwegii, księżna Mette-Marit
Fot. East News

Informacja o śmiertelnej chorobie księżnej Mette-Merit wstrząsnęła Norwegami. Żona następcy tronu, księcia Haakona, rok temu poznała straszną diagnozę – samoistne włóknienie płuc. Przyczyna choroby jest nieznana i nie ma na nią lekarstwa. Rokowania lekarzy to dwa do pięciu lat życia. Mimo to księżna nie zrezygnowała z pełnienia funkcji publicznych. Za każdym razem wręcz tryska optymizmem. Zobaczcie jej najnowsze zdjęcia!

Choroba księżnej Mette-Marit

Księżna Mette-Marit tuż po poznaniu diagnozy ogłosiła, że nie zamierza się poddawać. Będzie walczyć z chorobą, a jednocześnie żyć tak jak do tej pory i nie zrezygnuje z obowiązków. W październiku razem z mężem odbyła podróż do Niemiec. W Düsseldorfie uczestniczyła w uroczystym otwarciu wystawy „Edward Munch widziany przez Karla Ove Knausgård”. Para książęca odwiedziła też norweską księgarnię w Berlinie. Obojgu dopisywały humory, a księżna Mette-Marit wyglądała zjawiskowo. Jej fani zwracają uwagę, że nie widać po niej tego, że cierpi na nieuleczalną chorobę.

Norweska księżna Mette-Marit
Fot. Getty Images

Norweska księżna Mette-Marit
Fot. Getty Images

Najnowsze zdjęcia księżnej wywołały zachwyt jej wielbicieli. Wraz z mężem, księciem Haakonem, wzięła udział w uroczystej kolacji, odbywającej się w Grand Hotel w Oslo. Para książęca, a także król Harald i królowa Sonja uhonorowali w ten sposób premiera Etiopii Abiy Ahmeda Ali, który otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Księżna Mette-Marit wyglądała przepięknie!

Księżna Mette-Marit, 2019
Fot. SplashNews.com/East News

Księżna Mette-Marit, 2019
Fot. SplashNews.com/East News

Królowa Sonja, premier Etiopii i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Abiy Ahmed Ali, król Harald V, książę Haakon, księżna Mette-Marit

Księżna Mette-Marit, 2019
Fot. TERJE PEDERSEN/AFP/East News

Samoistne włóknienie płuc to tajemnicza choroba, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia nabłonka pęcherzyków płucnych. Oddychanie staje się coraz trudniejsze, a w końcu prowadzi do duszenia. Niestety jak dotąd nie ma lekarstwa, a rozwój choroby można jedynie opóźniać. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…