Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Seryjny morderca i pedofil podejrzany w sprawie zaginięcia Madeleine McCann...

Czy dowiemy się, co się z nią stało?

Weronika Kostyra 7 maja 2019 12:56
Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News

Sprawa tajemniczego zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann do tej pory budzi wielkie emocje. 3 maja w 2007 roku dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. Rodzice nadal wierzą, że ich córka żyje. Nigdy przecież nie odnaleziono jej ciała. Dziś miałaby prawie 16 lat. Policja od lat prowadzi śledztwo, lecz nigdy nie ustalono co się z nią stało i sprawa pozostawała nierozwiązana. Po latach właśnie pojawił się nowy trop w sprawie. Czy to przełom i w końcu dowiemy się, co stało się z Madeleine?

Właśnie pojawił się nowy trop w śledztwie

Madeleine McCann była najstarszą córką pary brytyjskich lekarzy. Jej młodsze rodzeństwo to bliźnięta Amelie i Sean. Cała rodzina razem z przyjaciółmi spędzała wakacje w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Wieczorem państwo McCann położyli dzieci spać i wyszli na kolację ze znajomymi. Później zeznali, że regularnie wracali do pokoju, żeby sprawdzić, co u dzieci. Około godziny 22 ich mama zastała łóżko Madeleine puste. Okno w pokoju położonym na parterze było otwarte.

Na miejsce wezwano policję. W toku śledztwa pojawiło się wiele podejrzeń i tajemniczych śladów, jednak dziewczynki nigdy nie odnaleziono. Pojawiły się między innymi teorie, że została ona porwana przez siatkę pedofili lub że za jej zaginięciem stoją rodzice. Taką hipotezę wysnuła portugalska policja. Trzy miesiące po zaginięciu, w hotelowym pokoju znaleziono ślady krwi. Wtedy pojawiła się teoria, że dziewczynka została zamordowana. Według innej Madeleine mogła zostać porwana i sprzedana w procederze handlu ludźmi.

Po 12 latach śledztwa ujawniono nowego podejrzanego. To 48-letni niemiecki morderca i pedofil Martin Ney. Przestępca od 2012 roku odbywa karę dożywocia za trzy zabójstwa chłopców – 13-letniego Stefana Jahra w 1992 roku, 8-letniego Dennisa Rostela w 1995 roku i 9-letniego Dennisa Kleina w 2001 roku. The Sun podaje, że Ney jest także oskarżony o wykorzystywanie seksualne ponad 40 dzieci. Był także podejrzewany o dwa inne morderstwa, nie było na to jednak wystarczających dowodów.

Kiedy zaginęła Madeleine Martin Ney znajdował się w Portugalii w regionie Algarve. Mimo że policja przesłuchiwała znanych sobie pedofilów, Niemiec nie trafił do kręgu podejrzanych. Dopiero kiedy został aresztowany w Niemczech zainteresowali się nim śledczy badający sprawę zaginięcia Madeleine McCann. Okazało się, że jest zaskakująco podobny do wizerunku na jednym z portretów pamięciowych zrobionych tuż po zaginięciu Madeleine na podstawie relacji świadków. Opisywali oni wszystkie podejrzanie zachowujące si osoby w otoczeniu miejsca zaginięcia.

Czy niedługo poznamy rozwiązanie sprawy zaginięcia Madeleine McCann?

Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?