Joanna Przetakiewicz, VIVA! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
O TYM SIĘ MÓWI

#NowaEraWspiera Tak Joanna Przetakiewicz pomaga Polakom przetrwać epidemię koronawirusa

O jej inicjatywie już jest głośno!

Gabriela Czernecka 24 marca 2020 12:11
Joanna Przetakiewicz, VIVA! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Organizacja społeczna Joanny Przetakiewicz, Era Nowych Kobiet, od jakiegoś czasu intensywnie działa nad wspieraniem kobiet. „Misję miałam jedną: powiedzieć dojrzałym kobietom, że z wiekiem nie stają się przezroczyste, ale bardziej wyraziste. To już nie są czasy, kiedy 30-latka była matroną. Wystarczy spojrzeć na Jane Fondę (81!), która świetnie wygląda, pracuje, występuje w reklamach, gra w filmach, w których wciąż romansuje i wychodzi za mąż. To jest nowa era. Era Nowych Kobiet”, wyznała w rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską dla magazynu VIVA!. Inicjatywy powstała, by kobiety na nowo odkryły w sobie siłę do działania i zmieniania świata. Dziś Era Nowych Kobiet podejmuje kolejne działania. Joanna Przetakiewicz powołała sztab kryzysowy i stworzyła akcję społeczną - #Nowa Era Wspiera. Co to oznacza? Poznajcie szczegóły!

#Nowa Era wspiera czyli akcja Joanny Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz w ramach swojej organizacji społecznej Era Nowych Kobiet powołuje sztab kryzysowy i akcję społeczną - #Nowa Era Wspiera. Głównym celem jej przedsięwzięcia jest wsparcie kobiet w czasie epidemii. W ten sposób chce nieść pomoc kobietom, które w tym trudnym czasie zmagają się zw wieloma problemami. #Nowa Era Wspiera zaprasza do współpracy firmy, organizacje, fundacje i osoby fizyczne, które chcą wesprzeć wszystkie kobiety potrzebujące pomocy w związku z trudną sytuacją, która zaistniała nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. „W obliczu nowych wyzwań, z którymi muszą się mierzyć kobiety w tym nadzwyczajnym czasie, chcemy się dzielić wiedzą, która ułatwi im bieżące funkcjonowanie. Wiem, że kobiety potrzebują dzisiaj pilnych i konkretnych porad, czy po prostu grupy, do której mogłyby przynależeć i ją współtworzyć. Na podstawie moich doświadczeń z Erą Nowych Kobiet wiem, że udało się nam pomóc wielu osobom. To niesamowite, jak dziewczyny znajdują sposoby ale przede wszystkim zapał do działania, gdy tylko otrzymają pewien rodzaj wsparcia, inspiracji z naszej strony. Realna pomoc, to nie tylko wsparcie potrzebujących, to ważne narzędzie w budowaniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie, bycia potrzebnym”, pisze Joanna Przetakiewicz. 

Celem jej akcji jest pomoc merytoryczna w różnych zakresach. Joanna Przetakiewicz zgromadziła ekspertów z takich dziedzin jak: psychologia, psychologia dziecięca, prawo, biznes, HR, zdrowie i dietetyka, ekonomia czy edukacja.  Jak sama pisze na swoim Instagramie: „Ekspertami są wolontariusze, którzy chcą dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem i wspierać każdą z nas. Wraz z naszym sztabem kryzysowym zapewniamy Ci możliwość indywidualnej konsultacji. Możesz pytać, o co chcesz. Kiedy chcesz i ile potrzebujesz. Chcemy Cię wspierać i inspirować do zmian”, czytamy. 

Niezwykła inicjatywa Joanny Przetakiewicz już ruszyła. Internautki dziękują jej za nietypowe podejście do sprawy i chęć niesienia pomocy. Więcej szczegółów o akcji Joanny Przetakiewicz możecie przeczytać na jej Instagramie.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.