Księżna Diana i George Michael, 1.12.1993 rok, jamnik
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images
Królewskie życie

Nie tylko Freddie Mercury i Elton John! Z jakimi jeszcze sławami przyjaźniła się księżna Diana?

Lady Di z każdym umiała nawiązać więź

Marta Nawacka 1 czerwca 2022 18:45
Księżna Diana i George Michael, 1.12.1993 rok, jamnik
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana nie bez powodu zyskała przydomek królowa ludzkich serc. Kochali ją ludzie na całym świecie, a fani, ćwierć wieku po jej śmierci, wciąż pamiętają o Lady Di. Była żona księcia Karola potrafiła zjednać sobie sympatię każdego, nie tylko poddanych. Przyjaźniła się również z wieloma sławnymi, wpływowymi czy podziwianymi osobami. Kto znalazł się wśród przyjaciół księżnej Diany?

Księżna Diana przyjaźniła się z gwiazdami muzyki

Była księżna Walii błyskawicznie zyskiwała sympatię ludzi wszędzie tam, gdzie się pojawiała. Kochali ją nie tylko poddani i fani na całym świecie, ale także osoby znane między innymi ze świata rozrywki. Królowa ludzkich serc w ciągu swojego krótkiego życia zdążyła zaprzyjaźnić się z kilkoma gwiazdami. Niektóre z nich po śmierci księżnej Diany pozostały w bliskich relacjach z jej synami, księciem Williamem oraz księciem Harrym... Jedną z takich osób jest Elton John. Piosenkarz i Lady Di poznali się w Windsorze podczas urodzin księcia Andrzeja. Artysta zwykł mówić o księżnej, że jest bardzo towarzyska, potrafi porozmawiać z każdym i sprawia wrażenie zupełnie zwyczajnej. Gdy zmarła pozostał w dobrych stosunkach z jej dziećmi, a nawet wystąpił na weselu młodszego z synów księżnej Diany.

George Michael i królowa ludzkich serc poznali się w 1993 roku po koncercie World Aids Day Concert of Hope. Artysta i księżna Walii byli sobie bardzo bliscy i podobno członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mieli się do niego zwrócić, podczas zawirowań związanych z rozwodem Diany i księcia Karola. Wokalista mówił, że księżna jest wspaniałą osobą i sprawiała, że on sam czuł się jak zwyczajny człowiek. W podobnym czasie, co George'a Michaela Lady Di poznała także Davida Bowie. Muzyk miał być bardzo zadowolony z faktu, że może poznać księżną Dianę. Niezwykle ekscytował go również fakt, że jego inicjatywa została poparta przez rodzinę królewską. Księżna Diana i piosenkarz razem działali, by pozbyć się tabu wokół AIDS.

O relacji księżnej Walii i Freddiego Mercury'ego najwięcej możemy się dowiedzieć ze książki „The Power of Positive Drinking”, w której aktorka Cleo Rocos opisuje m.in. wspólne wyjście Lady Di do i artysty... gejowskiego baru. Księżna Diana miała być nawet dla niepoznaki przebrana za mężczyznę. Ponoć cały wieczór spędziła „tańcząc i chichocząc” razem z wokalistą zespołu Queen. Kolejnym muzykiem z jakim przyjaźniła się była żona księcia Karola był Michael Jackson. Mimo że spotkali się tylko raz, przez koncertem artysty na stadionie Wembley, to powstała między nimi silna więź. Wokalista wspominał, że często odbywali rozmowy telefoniczne, w których opowiadali sobie o rodzinie, a także żalili się na ciągłą presję i brak prywatności. Muzyk bardzo przeżył śmierć księżnej Diany. Odwołał koncert w dniu wypadku, a następny występ zadedykował właśnie Lady Di.

Czytaj też: Ich miłość przerwała nagła śmierć. Królowa Wiktoria nigdy nie pogodziła się ze stratą męża

Księżna Diana i George Michael, 1.12.1993 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana i George Michael, 1.12.1993 rok

Księżna Diana i David Bowie, 2.12.1993 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images
Księżna Diana i David Bowie, 2.12.1993 rok

Księżna Diana i Michael Jackson, 1988 rok
Fot. Princess Diana Archive/Getty Images
Księżna Diana i Michael Jackson, 1988 rok

Elton John na pogrzebie księżnej Diany, 6.09.1997 rok
Fot. Anwar Hussein/WireImage

Elton John na pogrzebie księżnej Diany, 6.09.1997 rok

Z kim jeszcze przyjaźniła się księżna Diana?

Królowa ludzkich serc i Grace Kelly pochodziły z innych światów, ale jedno je łączyło: obie wżenił się w rodziny królewskie. Panie poznały się na jednym z koncertów, a księżna Monako miała dostrzec w Dianie młodszą wersję siebie. Udzielała jej nawet wskazówek jak radzić sobie z ciągłą obserwacją opinii publicznej. W 1982 roku, po śmierci księżnej Grace, księżna Walii bardzo chciałą pojechać na jej potrzeb. Jak twierdziła, czuła, że były sobie niezwykle bliskie i bardzo do siebie podobne. Latem 1997 roku, niedługo przed swoją śmiercią, Diana poznała Hillary Clinton. Dużo się śmiały, rozmawiały, a atmosfera między nimi była bardzo przyjacielska i swobodna. Po pogrzebie księżnej Bill Clinton i jego żona oznajmili, że znali Lady Di i darzyli ją dużą sympatią.

Liza Minnelli i księżna Diana doskonale wiedziały, jak to jest nieustannie być w centrum uwagi. Widywały się przy okazji różnych koncertów czy premier i, jak wspominała Liza Minnelli, zawsze dużo przy tym rozmawiały, jadły razem lunch i spotykały się na herbatę. Obie uznawały te chwile za moment oddechu od czyhających na nie na każdym kroku paparazzi. Jako ikona stylu księżna Diana pozostawała również w przyjacielskiej relacji z Gianni Versace. W 1991 roku królowa ludzkich serc pozowała w sukni jego autorstwa do portretu Patricka Demarcheliera. Mimo ich kłótni, była żona księcia Karola pojawiła się później na pogrzebie projektanta i wygłosiła wzruszającą mowę, w której wyraziła swój żal po stracie tak utalentowanego i wielkiego człowieka.  

Zobacz także: Wyciekł plan royalsów na zbliżające się urodziny królowej Elżbiety II!

Księżna Diana i Hillary Clinton, 1996 rok
Fot. John Stillwell - PA Images/PA Images via Getty Images

Księżna Diana i Hillary Clinton, 1996 rok

Księżna Diana i Hillary Clinton, 1996 rok
Fot. Julian Parker/UK Press via Getty Images
Księżna Diana i Hillary Clinton, 1996 rok

Księżna Diana, książę Karol i Grace Kelly, 1981 rok
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Księżna Diana, książę Karol i Grace Kelly, 1981 rok

Źródło: zloteprzeboje.tuba.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.