Wiemy, gdzie dokładnie warto się wybrać!

Katarzyna Piątkowska 16 maja 2018 09:30

Nie trzeba jechać na koniec świata, żeby znaleźć się w magicznym miejscu. W Europie Zachodniej już od dawna popularna jest turystyka ogrodowa. Dlaczego więc nie zapakować rodziny do auta i nie wybrać się w wolny dzień na przykład do Nieborowa, albo do Łańcuta? Mieszkańcy dużych miast wcale nie muszą nigdzie daleko jechać. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu można znaleźć wiele pięknych zakątków, gdzie można odpocząć i nacieszyć oczy widokiem wspaniałych drzew i kwiatów, a nawet zgubić się w labiryncie. Jeśli tylko dopisze pogoda wybierzcie się na świąteczny spacer do jednego z tych wspaniałych ogrodów.  

1/6
Pałac w Nieborowie
Copyright @East News
1/6

Arkadia w Nieborowie

Właścicielka pałacu i ogrodu w Nieborowie księżna Helena Radziwiłłowa tak pisała o swoim raju: "Arkadię uważać można jako starożytny pomnik pięknej Grecji". Jeśli więc macie ochotę zobaczyć jak wygląda grecka Arkadia zapraszamy do Nieborowa.

2/6
Łazienki Królewskie w Warszawie
Copyright @East News
2/6

Łazienki Królewskie w Warszawie

W środku miasta znajduje się zielona enklawa. Zabytkowa. Ogrody Królewskie powstały w XVIII wieku. To tu znajduje się Pałac na Wodzie i Amfiteatr. Jest też przepiękna Aleja Chińska, która oddziela tę część od Ogrodu Romantycznego, gdzie można spacerować wśród zabytkowych drzew. Nad Ogrodem Modernistycznym czuwa posąg Fryderyka Chopina. Można tu spędzić cały dzień i co chwila odkrywać coś nowego.

3/6
Hortulus
Copyright @East News
3/6

Hortulus w Dobrzycy

To całkiem współczesny ogród. Powstawał przez ostatnie 25 lat. Składa  się na niego 30 ogrodów tematycznych, takich jak Aromat, Światło, Szum, Szelest. Można pospacerować grabowym labityntem, albo wdrapać się na wieżę o kształcie nici DNA.

4/6
Ogród japoński we Wrocławiu
Copyright @East News
4/6

Ogród japoński we Wrocławiu

Gdy jest piękna pogoda park Szczytnicki, gdzie znajduje się ogród japoński, przeżywa prawdziwe oblężenie. Warto jednak się tam wybrać, by zobaczyć jak wyglądają takie miejsca na Dalekim Wschodzie. Tu każda skała i każde drzewo ma swoje znaczenie. A czerwone i białe rośliny nawiązują do kolorów flag Polski i Japonii.

5/6
Ogrody Branickich
Copyright @East News
5/6

Ogrody pałacowe Branickich w Białymstoku

Przepiękne założenie ogrodowe nawiązuje do francuskich ogrodów barokowych. Nazywany jest "Polskim Wersalem".

6/6
Ogród w Wilanowie
Copyright @Instagram
6/6

Ogród przy Pałacu w Wilanowie, Warszawa

Piękny ogród "Różany raj" kazała założyć księżna Lubomirska. Reszta terenu to założenie w stylu włoskim, które polecił stworzyć Jan III Sobieski. Królewska atmosfera przyciąga rzesze turystów z całego świata.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.