Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Po rozwodzie żona Jeffa Bezosa będzie jedną z najbogatszych kobiet na świecie

Poznajcie szczegóły ich ugody

Gabriela Czernecka 5 kwietnia 2019 18:47
Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News

Wiadomość o rozwodzie Jeffa Bezosa z MacKenzie Bezos zelektryzowała media. Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem najprawdopodobniej jest to najdroższy rozwód świata. Para była małżeństwem 25 lat. W sprawie rozstania wydała oficjalne oświadczenie na Twitterze. Jak podawał wówczas brytyjski Guardian, jeśli para podzieliłaby się majątkiem po równo, MacKenzie Bezos w ciagu jednego dnia miała szansę stać się najbogatszą kobietą świata! Właśnie do mediów dotarły warunki ich ugody. Ile dostanie żona Jeffa Bezosa?

Majątek Jeffa Bezosa - ile dostanie jego żona?

Jeff Bezos i jego żona MacKenzie ogłosili swoją decyzję we wspólnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze na początku stycznia tego roku. „Po długim okresie miłości i próbnej separacji, zdecydowaliśmy się rozwieść i pozostać przyjaciółmi”, czytamy. „Nawet gdybyśmy wiedzieli, że się rozstaniemy po 25 latach, zrobilibyśmy wszystko tak samo”, piszą w oświadczeniu.

Jak podawał wówczas brytyjski Guardian, małżeństwo nie miało podpisanej intercyzy. Podawano, że jeśli para podzieli się majątkiem po równo, po rozwodzie żona Jeffa Bezosa może stać się najbogatszą kobietą świata! MacKenzie Bezos otrzymałaby bowiem 68,5 miliarda dolarów, co sprawiłoby, że znalazłaby się w pierwszej piątce najbogatszych ludzi świata! Przypomnijmy, że obecnie 1. miejsce zajmuje dziedziczka imperium L’Oréal, Françoise Bettencourt Meyers.

Jak podają zagraniczne media, Jeff Bezos wraz z żoną ustalili rekordową (!) ugodę. Wkrótce była partnerka założyciela Amazona ma otrzymać 4 proc. akcji tego przedsiębiorstwa, czyli 35 miliardów dolarów. Jeff Bezos nadal będzie jednak sprawował kontrolę nad całym pakietem, czyli wszystkimi 16 proc. akcjami, a ona po prostu otrzyma coroczne wypłaty dywidendy. To i tak uczyni ją trzecią najbogatszą kobietą świata. 

MacKenzie Bezos ogłosiła ugodę na swoim Twitterze, gdzie napisała, że jest „wdzięczna za zakończenie procesu rozwiązania małżeństwa, przy obopólnym wsparciu”.

Przypomnijmy, że Jeff Bezos to założyciel firmy Amazon, spółka akcyjna, która prowadzi największy na świecie sklep internetowy. W 2018 roku został okrzyknięty najbogatszym człowiekiem świata według rankingu agencji Bloomberg. Według magazynu Forbes jego majątek szacuje się na około 149 miliardów dolarów. MacKenzie Bezos jest pisarką oraz założycielką organizacji Bystander Revolution, walczącej z przemocą i nękaniem. Wraz z mężem wychowuje czwórkę dzieci. 

Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.