Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Halina Mlynkova wraca z nową piosenką! Utwór niesie ze sobą ważne przesłanie

,,Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos"

Redakcja VIVA! 27 września 2020 08:48
Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal

Halina Mlynkova po czterech latach powraca z nowym muzycznym materiałem. Do sieci trafił singiel wokalistki Zanim stracisz. Słowa utworu poruszają. Fani są zachwyceni wykonem gwiazdy. Teraz okazuje się, że niesie on ze sobą ważne przesłanie.  Wokalistka zaangażowała się w akcję na rzecz kobiet. ,,Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos", mówi.

Halina Mlynkova o singlu Zanim stracisz

Statystyki są zatrważające. Według danych policji rocznie prawie 100 tysięcy kobiet pada ofiarą przemocy domowej [w 2019 roku zgłoszono prawie 70 tysięcy zgłoszonych spraw]. Halina Mlynkova swoim utworem opowiada historie kobiet, które zostały dotknięte przemocą domową: fizyczną, finansową, psychiczną... To poruszajace opowieści kobiet, które po traumatycznych przeżyciach starają się poskładać swoje życie i zacząć wszystko od nowa. 

,,Od pewnego czasu na swojej drodze spotykałam coraz więcej kobiet dotkniętych przemocą, bez wiary w przyszłość. Kiedy dostałam piosenkę, słowa same układały się w historię. Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos", wyznała Halina Mlynkova. 

,,Kuba Kossak, reżyser teledysku, słysząc o projekcie, skontaktował się ze mną i choć dobrze się nie znaliśmy, zapytał, czy mógłby być jego częścią. Zaprosiliśmy do teledysku kobiety, które doświadczyły przemocy domowej i pomimo czasem traumatycznych przeżyć, są dziś na tyle silne, że odważyły się stanąć przed kamerą", dodała wokalistka. 

Chęć udziału w projekcie wyraziło wiele kobiet, które mają w sobie ogromną odwagę i chcą się nią dzielić z innymi. ,,Na apel odpowiedziało wiele kobiet, dziewczyn, matek, silnych kobiet, które mimo trudnych zdarzeń życiowych, miały odwagę pójść własną drogą, zacząć życie od początku i na nowo zbudować swój świat... Chciałam z nimi być, opowiadając ich historię i trzymając się z nimi symbolicznie za ręce, pokazać, że razem jesteśmy silne…",  wyznała Halina Młynkova opowiadając o projekcie. 

 Akcja jest związana z hashtagiem #WomenSupportingWomen.  

Źródło: materiały prasowe

Halina Mlynkova, Halina Młynkowa
Fot. materiały prasowe

Halina Mlynkova, Halina Młynkowa
Fot. materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?