Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Halina Mlynkova wraca z nową piosenką! Utwór niesie ze sobą ważne przesłanie

,,Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos"

Redakcja VIVA! 27 września 2020 08:48
Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal

Halina Mlynkova po czterech latach powraca z nowym muzycznym materiałem. Do sieci trafił singiel wokalistki Zanim stracisz. Słowa utworu poruszają. Fani są zachwyceni wykonem gwiazdy. Teraz okazuje się, że niesie on ze sobą ważne przesłanie.  Wokalistka zaangażowała się w akcję na rzecz kobiet. ,,Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos", mówi.

Halina Mlynkova o singlu Zanim stracisz

Statystyki są zatrważające. Według danych policji rocznie prawie 100 tysięcy kobiet pada ofiarą przemocy domowej [w 2019 roku zgłoszono prawie 70 tysięcy zgłoszonych spraw]. Halina Mlynkova swoim utworem opowiada historie kobiet, które zostały dotknięte przemocą domową: fizyczną, finansową, psychiczną... To poruszajace opowieści kobiet, które po traumatycznych przeżyciach starają się poskładać swoje życie i zacząć wszystko od nowa. 

,,Od pewnego czasu na swojej drodze spotykałam coraz więcej kobiet dotkniętych przemocą, bez wiary w przyszłość. Kiedy dostałam piosenkę, słowa same układały się w historię. Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos", wyznała Halina Mlynkova. 

,,Kuba Kossak, reżyser teledysku, słysząc o projekcie, skontaktował się ze mną i choć dobrze się nie znaliśmy, zapytał, czy mógłby być jego częścią. Zaprosiliśmy do teledysku kobiety, które doświadczyły przemocy domowej i pomimo czasem traumatycznych przeżyć, są dziś na tyle silne, że odważyły się stanąć przed kamerą", dodała wokalistka. 

Chęć udziału w projekcie wyraziło wiele kobiet, które mają w sobie ogromną odwagę i chcą się nią dzielić z innymi. ,,Na apel odpowiedziało wiele kobiet, dziewczyn, matek, silnych kobiet, które mimo trudnych zdarzeń życiowych, miały odwagę pójść własną drogą, zacząć życie od początku i na nowo zbudować swój świat... Chciałam z nimi być, opowiadając ich historię i trzymając się z nimi symbolicznie za ręce, pokazać, że razem jesteśmy silne…",  wyznała Halina Młynkova opowiadając o projekcie. 

 Akcja jest związana z hashtagiem #WomenSupportingWomen.  

Źródło: materiały prasowe

Halina Mlynkova, Halina Młynkowa
Fot. materiały prasowe

Halina Mlynkova, Halina Młynkowa
Fot. materiały prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.