mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Mija miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka. To trudny czas dla jego żony: „Śpię w jego koszuli”

Równie poruszające są najnowsze zdjęcia z cmentarza w Grotnikach

Rafał Kowalski 5 maja 2021 13:55
mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA

Tegoroczny Wielki Poniedziałek przyniósł smutną informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Legendarny muzyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach – malutkiej miejscowości pod Łodzią, w której mieszkał od wielu lat. 74-letni idol kilku pokoleń pozostawił pogrążonych w żałobie bliskich – w tym żonę Ewę, która opowiedziała o pierwszym miesiącu bez męża.

Ostatnie chwile życia Krzysztofa Krawczyka. Wdowa o czasie żałoby

Po kilku dniach spędzonych w szpitalu Krzysztof Krawczyk wrócił do domu na początku kwietnia. To cieszyło artystę podwójnie, ponieważ był to czas ważnej dla niego duchowo Wielkanocy. Wokalista spędzał z żoną Ewą każdą chwilę. Niestety w ostatni dzień świąt 74-latek poczuł się gorzej. Zanim zemdlał zdołał jeszcze zwrócić się do partnerki: „Moja kochana laleczko”.

Ewa Krawczyk do końca wierzyła, że ponowne odwiezienie męża do kliniki nie zakończy się najgorszym scenariuszem. „On walczył, miał nadzieję, że z tego wyjdzie, bronił się bardzo. Ja cały czas liczyłam na jakiś cud, że jak on tam pojedzie, to ta wielka technika dzisiejsza może zdziała cuda. Nie zdziałała”, opowiadała wdowa po piosenkarzu w programie Alarm.

Także na antenie TVP żona Krzysztofa Krawczyka podzieliła się tym, jak przeżywa żałobę. „Brakuje mi go cały czas. Jak idę spać, to nawet z przyzwyczajenia założyłam wczoraj na jego szczoteczkę pastę. Myśląc, że on przyjdzie i umyje zęby. Brakuje mi dotyku, całuję jego zdjęcia, całuję jego rzeczy, śpię w jego koszuli”, mówiła pełna wzruszenia. Para spędziła u swego boku 40 szczęśliwych lat.

CZYTAJ TEŻ:  Swoje ostatnie słowa Krzysztof Krawczyk skierował do żony. Jak brzmiały?

Ewa Krawczyk o żałobie, wspomnienia
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zdjęcia sprzed grobu Krzysztofa Krawczyka

Miesiąc po śmierci wybitnego muzyka miejsce jego spoczynku na cmentarzu w Grotnikach wciąż wygląda imponująco. Wszystko za sprawą wielbicieli talentu Krzysztofa Krawczyka, którzy każdego dnia dokładają kolejne znicze. Światełek jest już tak wiele, że wszystkie mogły objąć tylko fotografie wykonane z lotu ptaka.

Zobaczcie, jak pięknie pamięć wokalisty uczcili jego fani. 

Grób Krzysztofa Krawczyka z lotu ptaka
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Grób Krzysztofa Krawczyka zdjęcia nowe
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?