mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Miejsce pochówku Krzysztofa Krawczyka nie będzie przypadkowe. Powstanie tam mauzoleum

Pogrzeb artysty odbędzie się w sobotę

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2021 10:06
mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA

Grotniki - wieś letniskowo-wypoczynkowa położona w województwie łódzkim. To właśnie tu około 30 lat temu swój azyl znalazł Krzysztof Krawczyk, który do dnia śmierci pozostał jednym z 500 mieszkańców tego urokliwego miejsca. Dziś opłakujemy śmierć artysty, a już w sobotę jego ciało spocznie na cmentarzu. Miejsce nie będzie przypadkowe.

Gdzie jest grób Krzysztofa Krawczyka? Cmentarz pod Łodzią – szczegóły

Na najbliższą sobotę 10 kwietnia zaplanowano pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Jak podali lokalni duchowni oraz menedżer zmarłego artysty o godzinie 12.00 w archikatedrze łódzkiej rozpocznie się msza żałobna. Po nabożeństwie rodzina i fani odprowadzą Krzysztofa Krawczyka na miejsce wiecznego spoczynku. Ciało 74-letniego twórcy zostanie złożone w grobie na cmentarzu w miejscowości Grotniki.

Miejsce pochówku artysty jest zwieńczone wysoką drewniano-metalową konstrukcją i widać jest już z daleka. Wokalista zaplanował to jeszcze za życia. Chciał też powstania mauzoleum. „Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał”, powiedział w Fakcie o planach gwiazdora menedżer Andrzej Kosmala.

Mamy pandemię, obowiązuje reżim sanitarny, więc do katedry i na cmentarz nie przybędzie wielotysięczny tłum. Niemniej są...

Opublikowany przez FAKT24.pl Środa, 7 kwietnia 2021

CZYTAJ TEŻ: Rodzina spełni ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka. Artysta szczegółowo zaplanował swój pogrzeb. Poprosił o trzy rzeczy...

Krzysztof Krawczyk gdzie jest pochowany, cmentarz
Fot. Wojtalewicz Jarosław

Gdzie mieszkał Krzysztof Krawczyk?

Cmentarz, na którym pochowany zostanie Krzysztof Krawczyk, położony jest blisko domu artysty. Działki dzielą jedynie 3 kilometry lasu, na który piosenkarz uwielbiał patrzeć za życia. „Wychodzę rano na taras. Śpiewają ptaki, żaby kumkają. Patrzę na brzozy i sad i mówię do żony: „Ewuniu, nie wierzę, że to wszystko nasze”. I wydaje mi się, że gram w amerykańskim filmie z happy endem”, opowiadał kilka lat temu dziennikarzom Krzysztof Krawczyk.

Idol wielu pokoleń nie od razu był jednak przekonany do zakupu posiadłości i zamieszkania pod Łodzią. Ostatecznie zakochał się w kominku i rosnących dookoła brzozach. Tego, że ktoś pobuduje się obok i zasłoni mu widok na las, bał się tak bardzo, że kupił też działkę obok swego domu.

Dziś willa pełna jest pamiątek po Krzysztofie Krawczyku, którego jeszcze długo będziemy opłakiwać… 

Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą

Krzysztof Krawczyk z żoną
Fot. Piętka Mieszko

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?