Michał Urbaniak, VIVA
Fot. Michał Szlaga
O TYM SIĘ MÓWI

Michał Urbaniak trafił do szpitala. Jest w bardzo złym stanie...

Informację na temat jego stanu zdrowia przekazał jeden z dziennikarzy

Gabriela Czernecka 10 września 2020 18:33
Michał Urbaniak, VIVA
Fot. Michał Szlaga

Wybitny jazzman Michał Urbaniak trafił do szpitala. Informację o złym stanie zdrowia muzyka przekazał podczas gali wręczenia Popkillerów 2020 Hieronim Wrona. Jego słowa poruszają…

Michał Urbaniak trafił do szpitala. Jest w złym stanie

Michał Urbaniak przebywa obecnie pod opieką lekarzy Instytutu Kardiologii w Aninie. Informację o kłopotach zdrowotnych światowej sławy muzyka jazzowego przekazał Hieronim Wrona. Odbierając w imieniu muzyka nagrodę za całokształt zasług dla kultury hip-hop podczas gali wręczenia Popkillerów 2020 zdradził, że artysta jest obecnie w złym stanie. 

„Michał jest w bardzo złej sytuacji zdrowotnej i taka prośba już ode mnie, nie od niego - jeśli ktoś w coś wierzy, to niech tam się pomodli, a jeśli nie wierzy, to niech trzyma za niego kciuki”, powiedział ze sceny, jak cytuje jego słowa magazyn Wprost. Hirek Wrona w rozmowie z Onetem potwierdził, że stan zdrowia Urbaniaka jest zły, ale nie chciał podawać żadnych szczegółów.

Przypomnijmy, że Michał Urbaniak jest światowej sławy kompozytorem i aranżerem. Gra na skrzypcach i saksofonie. Współtworzył tzw. nowojorski Fusion Jazzu, potem UrbJazz.  Jako pierwszy wprowadził jazz rok, hip-hop i rap do muzyki jazzowej.Jest autorem muzyki do 25 amerykańskich filmów, gdzie na co dzień mieszka. W przeszłości związany był z wokalistką Urszulą Dudziak, z którą ma dwie córki. Artyście życzymy dużo zdrowia! 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.