Michał Olszański, Antoni Olszański, Viva! 2/2019
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Michał Olszański zostaje w TVP! Prowadzący powróci na ekrany we wrześniu

W jakim programie możemy go zobaczyć?

Ksenia Krasko 2 sierpnia 2019 12:51
Michał Olszański, Antoni Olszański, Viva! 2/2019
Fot. Olga Majrowska

Pod koniec lipca dowiedzieliśmy się, że Michał Olszański został zwolniony w trybie natychmiastowym ze stanowiska prowadzącego poranny program Pytanie na śniadanie, emitowany przez TVP. Wielbiciele prezentera nie ukrywali zdziwienia, ponieważ dziennikarz przez 17 lat towarzyszył widzom telewizji śniadaniowej. Okazuje się, że po wakacjach powróci na nasze ekrany!

Michał Olszański zostaje w TVP

Michał Olszański przyznał, że nie spodziewał się zwolnienia i ujawnił, że wszystko odbywało się w niezbyt przyjemnej atmosferze. „Pożegnanie ze mną nastąpiło w bezceremonialny sposób. W ciągu pięciu minut usłyszałem od pani dyrektor, że program będzie ewoluował i szukał nowej formuły, w której nie ma dla mnie miejsca. Cóż, muszę przełknąć tę gorzką pigułkę”, mówił wtedy w rozmowie z Faktem.

Telewizja Polska wydała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniono, że powodem decyzji jest wiek dziennikarza, ale prowadazący miał teorię, że prawdziwym powodem była jego niefortunna wypowiedź po wywiadzie z Jarosławem Kaczyńskim. „Pytanie na śniadanie to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplić jego wizerunek, nie jest do końca trafiony. Uważam, że ta rozmowa dla niego samego nie miała specjalnie sensu”, powiedział wtedy w rozmowie z Na Temat.REKLAMA

Michał Olszański nie tracił jednak nadziei, że nie jest to koniec jego przygody z telewizją. „Mam nadzieję, że telewizja publiczna ceni mnie nadal jako prowadzącego Magazyn Ekspresu Reporterów, który wraca na antenę we wrześniu”, wyznał wtedy Faktowi. Teraz oficjalnie potwierdza, że we wrześniu wraca do pracy.

„Znalazłem się w grafiku. Startujemy we wrześniu. Dla mnie Magazyn to najważniejszy projekt zawodowy od wielu lat. Mimo zawirowań wokół programu, widzowie wciąż bardzo go cenią za wiarygodność. Ale przecież to nie moje dokonania się liczą. Program tworzą reporterzy, dla których mam ogromny szacunek”, przyznał w rozmowie z Faktem.

Michał Olszański prowadzi Magazyn Ekspresu Reporterów od 1999 roku, przez co od wielu lat cieszy się ogromną sympatią widzów. 

Michał Olszański
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Michał Olszański i Monika Zamachowska pozują do zdjęć
Fot. Eastnews

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.