Michał Lesień
Fot. Jola Lipka/Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Michał Lesień podbił serca telewidzów w serialu „Lokatorzy". Jak dzisiaj wygląda jego życie? 

„Dzisiaj to już zupełnie inny człowiek”, mówili jego znajomi

Karol Sowa 24 grudnia 2022 10:11
Michał Lesień
Fot. Jola Lipka/Forum

Losy niesfornych „Lokatorów” gromadziły przed odbiornikami rzesze widzów. Z zapartym tchem śledzili oni perypetie trójki znajomych studentów oraz dojrzałego małżeństwa po przejściach. Komediowy sznyt, zabawne dialogi i lekka fabuła sprawiły, że odgrywający te role aktorzy zdobyli niemałą popularność. Mimo tego część z nich nie wykorzystała danej im szansy... Wśród największych gwiazd produkcji był Michał Lesień. Jak potoczyły się losy serialowego Jacka? Dziś obchodzi 48. urodziny.

Michał Lesień - kariera 

Michał Lesień urodził się w Wigilię 1974 roku we Wrocławiu. Dawno temu powiedział, że jeśli nie utrzyma się w zawodzie aktora, to zajmie się czymś innym. Czas pokazał, że nie musiał tego robić. Talent odziedziczył po swoim tacie, Zbigniewie Lesieniu. Podpatrując swojego ukochanego ojca postanowił spróbować swoich sił w tym zawodzie. Ulubieniec widzów w 1998 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Warto dodać, że kiedy chodził jeszcze do liceum był statystą w kilku spektaklach w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Dyrektorem placówki był jego ojciec. Przed ukończeniem studiów, debiutował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Jak wiemy, Michał Lesień największą popularność zyskał dzięki serialowi „Lokatorzy”. Z czasem mogliśmy go oglądać w „Pierwszej miłości”, „M jak Miłość” czy „Na Wspólnej”. Od wielu lat wciela się w postać Janusza Sokołowskiego w serialu „Klan”. 

CZYTAJ TEŻ: Olga Borys skradła serca telewidzów w serialu „Lokatorzy", ale nagle zniknęła z ekranów. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Michał Lesień
Fot. forumgwiazd.com.pl/Forum

Michał Lesień
Fot. Mirek Szponar/Forum

Michał Lesień - życie prywatne 

Jak wygląda jego życie prywatne? Przez siedem lat był w związku z aktorką - Andżeliką Piechowiak. Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Rola singla mu nie odpowiadała. Na jednym z planów poznał piękną modelkę i stylistę - Dorotę Głowacką, która oczarowała przystojnego aktora. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, dlatego jesienią 2012 roku wzięli ślub. Ulubieniec widzów zmienił nawet nazwisko na Lesień-Głowacki. „Dorota ma bardzo silną osobowość i ogromne poczucie humoru”, wyznał. Jego znajomi mówili: „Dzisiaj to już zupełnie inny człowiek”. 

Artysta cały czas jest popularny, jak sam mówił: „Zdarza się, że ludzie zwracają się do mnie imionami postaci, które gram lub grałem. Czasem jestem zdumiony, że widzowie z łatwością utożsamiają postać z aktorem, który ją gra. Dla mnie jest to dość dziwne. Przydarzyła mi się kiedyś taka sytuacja, że starsze małżeństwo zwracało się do mnie na przemian dwoma imionami. Pan mówił do mnie imieniem z M jak Miłość, a pani imieniem z innego serialu i absolutnie im to nie przeszkadzało. Było to sympatyczne spotkanie, ale dosyć zastanawiające”, wyznał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski: trzy lata związku, cichy ślub i tajemnicze rozstanie

Michał Lesień
Fot. Lukasz Dejnarowicz/Forum

Michał Lesień
Fot. Jola Lipka/Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.