Przypominamy ich niezwykłą historię miłości

Rafał Kowalski 16 lipca 2021 11:55

Ta smutna wiadomość zaskoczyła nie tylko media, ale przede wszystkim licznych fanów pary. Kilka dni temu ujawniono, że Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski nie są już razem. Jak wynika z informacji różnych portali, małżonkowie podjęli trudną decyzję już jakiś czas temu, co potwierdziła sama Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie na swoim Instagramie. Dwie niezwykłe osobowości, zaangażowane w wiele projektów, dwie wyjątkowe osoby, dla których pomaganie potrzebującym jest celem i pasją, dwa bardzo silne charaktery... Wydawało się, że są dla siebie stworzeni, ale los chciał inaczej.

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski rozstali się

Przykrą informację jako pierwszy przekazał portal Pudelek, powołując się na słowa osoby, blisko związanej z parą. „To Przemysław podjął decyzję o rozstaniu. Wyprowadził się z domu niedługo po ślubie. Mieszkali ze sobą niecałe dwa, trzy miesiące”, przekazał serwisowy informator. Internauci zauważyli, że ta plotka może być prawdą – Martyna Wojciechowska usunęła z Instagrama niektóre wspólne zdjęcia z mężem, a z palca Przemysława Kossakowskiego zniknęła obrączka. Po kilkunastu godzinach ciszy podróżniczka zabrała głos.

„Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa”, ujawniła, zaznaczając, że nie była to jej decyzja. „Ta nagła zmiana była dla mnie zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnymi. Moja decyzja o ślubie była głęboko przemyślana i traktowałam ją bardzo poważnie”, przyznała prowadząca „Kobiety na krańcu świata”.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska przerwała milczenie! Ujawniła bolesne kulisy rozstania

Przemek Kossakowski nie skomentował jak dotąd doniesień mediów, ale znany jest z tego, że nie ujawnia wielu szczegółów życia prywatnego. Nieznane są również powody, dla których para podjęła tak trudną, ale widocznie słuszną dla nich decyzję. Przypominamy ich niezwykłą historię miłości. Początki nie były łatwe...

Przemysław Kossakowski i Martyna Wojciechowska: historia miłości

Poznali się w 2018 roku, kiedy przypadkowo wpadli na siebie na planie jednego z popularnym programów telewizyjnych. „Poznaliśmy się w studiu „Dzień Dobry TVN”. Realizowałem odcinek jednego ze swoich programów. Podaliśmy sobie dłonie, spojrzeliśmy w oczy i wyraziliśmy zdziwienie, że przez pięć lat się nie poznaliśmy. Dałem Martynie swój numer telefonu, licząc, że zrewanżuje się tym samym, ale ona, zdaje się, miała inne zdanie na ten temat. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem wróciłem na Podlasie i przez pół roku nie mieliśmy kontaktu”, wspominał Przemysław Kossakowski w miesięczniku Twój Styl.

Cierpliwość podróżnika się popłaciła, chociaż pierwsza wiadomość od Martyny Wojciechowskiej była dość niemiła... „Nagle któregoś wieczoru dostaję od niej SMS. Wiadomość była pełna pasji i prawdziwego gniewu. Okazało się, że właśnie natknęła się na mój program, w którym jadłem zupę z płetwy rekina. Zarzuciła mi skrajną nieodpowiedzialność. Branie udziału w nagannych praktykach dewastujących ekosystem. Ten SMS mnie zachwycił. Postanowiłem udowodnić jej, że zjadanie zagrożonych gatunków to najmniejsza z moich wad. Ten proces trwa do dzisiaj...”, opowiadał podróżnik w tym samym wywiadzie.

Zobacz też: „W jakimś sensie nie istniałem”, mówi nam Przemysław Kossakowski

„Podróżował, robił takie tematy, które mnie interesowały. Niektórych mu zazdrościłam, bo sama chciałam je zrobić”, wspominała ze śmiechem Martyna Wojciechowska w programie „Uwaga! TVN. Kulisy Sławy”. „Nie ukrywam, że mnie zainteresował, ale dopiero jak usłyszałam, że mieszka w chacie na Podlasiu, wtedy pomyślałam, że mamy ze sobą coś wspólnego”, zdradziła wtedy. W jednym z wywiadów opowiadała też, że na jedną z pierwszych randek Przemysław zabrał Martynę właśnie do swojej chaty na Podlasiu.

Co Martynie spodobało się w Przemku?Ten mix siły męskiej i wrażliwości, no to był właśnie ten mix, który był mi potrzebny”, wyjawiła wtedy dziennikarka. „Scenariusza na to żadnego nie było i potoczyło się bardzo szybko i instynktownie i...”, dodał Przemek Kossakowski, odpowiadając na jedno z pytań o ich związek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jestem szczęściarzem...

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

Szukasz wyjątkowego prezentu dla swojego mężczyzny? Oto nasze propozycje

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski - jak wyglądała ich relacja?

Przemysław Kossakowski wyznał kiedyś, że nie jest łatwo zaimponować Martynie, ale właśnie to cenił w niej najbardziej. „Martyny nie da się zdobyć, na nią trzeba zasłużyć. Martynie nie zaimponujesz szaleństwem, bo na swoim koncie ma ich więcej. Nie zaimponujesz szybką jazdą samochodem, bo zrobi to lepiej. Jeżeli więc można jej czymś zaimponować, to byciem obok tak, żeby była pewna, że zawsze może na mnie liczyć. Ja wiem, że to może się wydać naiwne i egzaltowane, ale życie razem jest o wiele prostsze, niż czasami nam się wydaje”, mówił w rozmowie z miesięcznikiem Twój Styl kilkanaście miesięcy temu.

Rzadko okazywali sobie uczucia w mediach społecznościowych, i być może dlatego każde z ich wspólnych zdjęć cieszyło się wielkim zainteresowaniem internautów. Kiedy w mediach pojawiły się plotki, że para jest już po ślubie, fani czekali na oficjalne potwierdzenie tych wieści, aż w sierpniu zeszłego roku podróżniczka zdradziła na swoim Instagramie, że jest zaręczona, ale z pewnych powodów utrzymywała to w tajemnicy.

„Zaręczyliśmy się. Tyle, że na początku 2019 roku, więc tak dawno temu, że stało się to dla nas naturalne. Przez cały ten czas noszę pierścionek z meteorytem. Tylko nikt tego nie zauważył. I dobrze. Bo to intymne wydarzenie i nie planowaliśmy się nim szeroko dzielić”, pisała wtedy Martyna Wojciechowska. Kilka tygodni później, a dokładnie 16 października, zakochani przekazali fanom jeszcze jedną szczęśliwą informację.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska szczerze o ślubie: „Zarzekałam się, że to nie dla mnie”

„Dzisiaj wiele się zmieniło, choć dla nas nie zmieniło się nic. Jesteśmy małżeństwem. Życzcie nam dobrze”, napisał na Instagramie Przemek Kossakowski pod pięknym zdjęciem z panną młodą. Podobne pojawiło się na profilu Martyny Wojciechowskiej. Internauci nie kryli pozytywnych emocji, ponieważ wydawało się, że ta dwójka jest dla siebie stworzona – mają podobne pasje i wartości, czego nigdy nie ukrywali.

Fani cieszyli się, że ich ulubiona para odnalazła szczęście, ponieważ oboje przeszli w życiu wiele. On ma za sobą nieudane małżeństwo, ona kilka związków, które również nie wytrzymały próby czasu.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska nie była pierwszą żoną Przemka Kossakowskiego: „Byłem już żonaty”

Wydawało się, że znaleźli receptę na udaną relację. „Mamy dużo autonomii w swoim związku i nie wtrącamy się sobie wzajemnie. Takie wymierzone proporcje, dzięki którym jesteśmy ze sobą szczęśliwi”, mówił w wywiadzie prowadzący „Down the Road”. „Po raz pierwszy w życiu mam partnera. Wcześniej wielokrotnie używałam tego słowa, bo nie chciałam mówić „chłopak” czy „narzeczony”, ale dopiero Przemek nadał temu słowu w moim życiu właściwe znaczenie”, dodała w innej rozmowie założycielka fundacji „Unaweza”.

Związek Martyny Wojciechowskiej i Przemysława Kossakowskiego to już przeszłość, ale pewne jest, że tak wiele jeszcze przed nimi – nowe wyzwania i nowe emocje. Życzymy im wszystkiego dobrego. 

1/5
Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski
Copyright @East News
1/5

Przemysław Kossakowski i Martyna Wojciechowska poznali się przypadkiem. Spotkali się na planie jednego z popularnych programów telewizyjnych. Wymienili się numerami telefonów i ich drogi się rozeszły.

2/5
Tak całuje się Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski
Copyright @PAPARATY
2/5

Para długo ukrywała swoją relację. Nie są osobami, które chętnie dzielą się szczegółami życia prywatnego z mediami, stąd taka decyzja. Z czasem jednak zaczęli coraz częściej pojawiać się razem publicznie.

3/5
Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski
Copyright @Instagram @przekossakowski
3/5

Przemysław Kossakowski wyznał w jednym z wywiadów, czym urzekła go Martyna Wojciechowska. Przyznał wtedy, że „bardzo ciężko jej zaimponować...”, co niezwykle w niej ceni.

4/5
Bal Fundacji TVN, Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski
Copyright @ONS
4/5

Chociaż nie mówili o wielu rzeczach, w sierpniu zeszłego roku Martyna Wojciechowska potwierdziła, ze są zaręczeni. Kilka miesięcy później, w połowie października, zakochani ogłosili, że wzięli cichy ślub.

Zobacz: Martyna Wojciechowska potwierdziła ślub z Przemkiem Kossakowskim

5/5
Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski są parą
Copyright @Paparazzi
5/5

„Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa”, ujawniła Martyna Wojciechowska, potwierdzając, że jej relacja z Przemysławem Kossakowskim to już przeszłość...

Wierzymy, że przed nimi jeszcze wiele szczęśliwych chwil. Życzymy wszystkiego dobrego.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.