Michał Wiśniewski, Magda Femme 2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Konflikt Magdy Femme i Michała Wiśniewskiego nie gaśnie: „Nie chce mieć z nim nic wspólnego”

Za nimi burzliwa przeszłość pełna oskarżeń

Rafał Kowalski 26 lipca 2022 14:08
Michał Wiśniewski, Magda Femme 2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Była połowa lat 90., gdy Michał Wiśniewski poznał Magdę Femme podczas jednej z imprez karaoke. Wokalistka zachwyciła go swoim głosem i urodą. Chwilę potem została zaproszona do Ich Troje i stanęła ze skandalistą na ślubnym kobiercu. W 2001 roku zakochani rozwiedli się... Dwadzieścia jeden lat później wciąż mają sobie wiele do zarzucenia.

Historia relacji Magdy Femme i Michała Wiśniewskiego – wzajemne oskarżenia

Wszystkim przyszłym pannom młodym marzy się, że ich związek będzie bajkowy i pełen miłości. Niestety inaczej było u Magdy Femme, która mówiła potem, że nigdy nie spędziła z Michałem Wiśniewskim romantycznego spaceru czy innego rodzaju randki. Gwiazda musiała udawać przez wiele lat, że z liderem Ich Troje nic jej nie łączy. ,,Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy”, opowiadała Femme w magazynie VIVA!.

Dodawała też, że jej wolność była ograniczana. Mąż zabrał jej karty kredytowe i telefon komórkowy. Miał też – jak mówiła artystka – zagrozić jej wyrzuceniem z zespołu, gdyby publicznie się skarżyła. Ostatecznie trzy lata po rozwodzie wyjawiła, że w czasie ich małżeństwa, gwiazdor spotykał się już z przyszłą drugą połówką. „Nigdy mnie nie uderzył. Ale czy maltretowanie psychiczne nie jest gorsze? Chociaż nie zostawia siniaków na ciele. Lubił, kiedy płakałam. Podobała mu się moja rozpacz, gdy romansował z Martą-Mandarynką. (...) Myślę, że czuł się dowartościowany, bo ja to wszystko musiałam znosić. Raz po koncercie zasłabłam. (...) Przyjechało pogotowie, w karetce podawano mi tlen. Kiedy otworzyłam oczy, zobaczyłam przez okno samochodu, że Michał obejmuje Mandarynkę. To było straszne", opowiadała Magda Femme.

Michał Wiśniewski nie pozostawił jej słów bez odpowiedzi. „Raz wziąłem LSD w życiu i ożeniłem się z Magdą Femme. No ku*wa. Nie mogę, po prostu to mi nie służy. Pięć lat mnie ten jeden tabletek kosztował. Skandal! Nie bierzcie tego!", dowcipkował w programie internetowym 20 metrów kwadratowych.

CZYTAJ TAKŻE: Próba samobójcza i bezsilność. Życie Anny Świątczak nie zawsze było kolorowe... Czym się dzisiaj zajmuje?

W innym czasie – podczas małżeństwa z Dominiką Tajner - w o wiele poważniejszym tonie poskarżył się na Facebooku na byłą żonę. Piosenkarka miała rozsyłać wiadomości o tym, że Michał Wiśniewski zaraża HIV. „Dziś udało się Magdzie podzielić mnie i Dominikę na 30 min. Niewiele ale wystarczająco długo aby zasiać zamęt. […] Podobno mam HIV i ona ma to dowody. Wow. Grubo przerasta szeroko przeze mnie reklamowanego raka. Pójdę znów na badania i znów je muszę opublikować aby mieć święty spokój. Ale ile rzeczy ta qwa może jeszcze zamieszczać by niszczyć teraźniejszość?”, pytał retorycznie na Facebooku.

Wyjawił też, że prawdziwym powodem rozstanie z pierwszą żoną – według jego wersji – był jej romans z kobietą. „Nie mam pretensji do tego, że przez 10 lat była z kobietą, nawet żal mi Ani K. 10 straconych jej lat i 5 moich mówi wszystko... Gdzie wiatr wieje tam się Femmowa podkłada a nuż zawieje w jej stronę? Na razie jednak pochmurno, nic nie wieje więc szuka okazji aby wszcząć zamęt. I udało się”, czytaliśmy równo dekadę temu. „Chcesz walczyć? Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie. Na milczenie - milczeniem odpowiem. Starczy? Czy chcesz się bardziej kompromitować?”, dodał ulubieniec publiczności.

Mimo upływających lat byli partnerzy pozostają w oziębłych stosunkach...

Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Darek Majewski / Forum

Jubileusz Ich Troje 2022 bez Magdy Femme

Już 13 sierpnia podczas drugiego dnia mrągowskiego Festiwalu Piosenek Weselnych fanów Ich Troje czeka nie lada gratka. Wtedy to będziemy obchodzić 25-lecie zespołu Ich Troje. Koncert zostanie wyemitowany na antenie Polsatu.

Na scenie pojawi się cała plejada gości, w tym wszystkie żony Michała Wiśniewskiego. Wszystko, poza pierwszą. „Mrągowie będą wszystkie żony i wszystkie dzieci Michała z wyjątkiem Magdy. To trochę przykre, ale nikt nie będzie godził ich na siłę . Magda nie chce mieć z Michałem nic wspólnego. Nawet nie chce go widzieć. Jak ktoś ją zaprasza na medialne wydarzenie, zawsze upewnia się, czy nie pojawią się tam Michał lub któraś z jego kolejnych żon”, dowiedział się Pomponik.

Żałujecie? Być może musi minąć jeszcze sporo czasu, zanim między byłymi zakochanymi dojdzie do zgody... Mimo wszystko życzymy udanego widowiska. 

Zobacz też: Michał Wiśniewski o ojcostwie: „Moje dzieci to moje największe przeboje

Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…