Anna Świątczak, 24.03.2011 Ochnik - pokaz mody
Fot. TRICOLORS/East News
Z życia gwiazd

Najpierw została wokalistką w „Ich Troje”, potem żoną lidera zespołu. Życie Anny Świątczak nie zawsze jednak było kolorowe...

Kobieta na pierwszym miejscu w swoim życiu postawiła Boga

Marta Nawacka 26 września 2021 17:01
Anna Świątczak, 24.03.2011 Ochnik - pokaz mody
Fot. TRICOLORS/East News

W pewnym momencie swojego życia miała wszystkiego dość. Z bezsilności chciała popełnić samobójstwo, ale - na szczęście - zabrakło jej odwagi. Potem zbliżyła się do Boga i jej los uległ znacznej poprawie. W 2003 roku została wokalistką w zespole Michała Wiśniewskiego „Ich Troje”, a w 2006 roku wyszła za lidera grupy. Razem mają dwie córki. Anna Świątczak zyskała wszystko, o czym marzyła: sławę, pieniądze i miłość, lecz wciąż czuła w sercu dziwną pustkę... Wtedy na jej drodze ponownie stanęli dawni znajomi z religijnego zgrupowania...

Anna Świątczak – los nie zawsze ją rozpieszczał

Od zawsze chciała śpiewać. To właśnie śpiewaniem koiła ból, który powodował, że źle się czuła we własnej skórze. Jako nastolatka była prawdziwym utrapieniem dla rodziców pracujących w policji. Miała za sobą doświadczenia z alkoholem i narkotykami, a także pierwsze ucieczki z domu. „Trochę się zaczęłam zatracać”, wyznała. Anna Świątczak była przekonana, że to od niej zależy jak będzie wyglądało jej życie. Wygrała „Szansę na sukces”, po czym przeprowadziła się z Lublińca do Warszawy, by związać swoją karierę z muzyką. Kiedy jednak raz za razem słyszała jakieś „ale”, zaczęła w siebie wątpić. „Tak bardzo nie chciałam być sobą”, ubolewała.

Życie nie układało się po myśli Anny Świątczak i wkrótce potem, w sylwestrową noc, kobieta próbowała targnąć się na swoje życie... Chciała skoczyć z balkonu, ale na szczęście zabrakło jej odwagi. „Z tej bezsilności, że nie mogę tego zrobić i z tego, że tak bardzo nie chcę już tutaj być, leżałam na podłodze i wrzeszczałam", zwierzała się. To był przełomowy moment, w którym piosenkarka zwróciła się do Boga: „"nie wiem, kim jesteś, nie znam Cię, ale jeśli jesteś i choć odrobinę interesuje Cię, to gdzie jestem, to zrób coś z moim życiem. Wyciągnij, mnie stąd, postaw zupełnie gdzie indziej”.

Zdaje się, że niedługo później jej prośby zostały wysłuchane... Po drodze na zajęcia na uniwersytecie spotkała dziewczynę, która zaprosiła ją na spotkanie chrześcijańskie. „"Powiedziała mi, że jest Bóg, który kocha, akceptuje. Wiedziałam, że znalazłam Boga, który całe życie pukał do moich drzwi", mówiła Anna Świątczak. Gdy odnalazła w swoim życiu Boga, nagle wszystko zaczęło jej się układać.

Czytaj też: Byłe żony Michała Wiśniewskiego wyznały, jaki mają z nim dziś kontakt. Spore zaskoczenie!

Anna Świątczak, występ zespołu Ich Troje, 03.08.2003 Sopot
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Anna Świątczak, występ zespołu Ich Troje, 03.08.2003 Sopot

Anna Świątczak, 10.2003 Poznań
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Anna Świątczak w 2003 roku, Poznań

Życie rodzinne i kariera Anny Świątczak

W 2003 roku została wokalistką w popularnym w tamtym czasie zespole „Ich Troje”. Po trzech latach wyszła za lidera grupy, Michała Wiśniewskiego. Ślub odbył się... w Las Vegas. Zakochani chętnie okazywali sobie czułość nawet przed kamerami. Wydawało się, że są dla siebie stworzeni. Mimo, że kobieta mówiła w Dzienniku Wschodnim, że „nie jest łatwo być z Michałem Wiśniewskim”, wyglądało na to, że zupełnie jej to nie przeszkadza. Dodawała: „on jest ciągle z przodu, a ja sobie jestem gdzieś z tyłu i robię dodatkowe rzeczy. I jest super!”. Para doczekała się dwóch córek: Etiennette Anny w 2006 roku i Vivienne Vienny w 2008 roku. Wyglądało na to, że Ania wreszcie miała wszystko, o czym marzyła, a całe jej życie zaczęło się układać pomyślnie: kariera, miłość, dzieci, rodzina, sława, pieniądze... Wokalistka czuła jednak pustkę. "Biblia mówi, że przewrotne jest serce człowieka i niewierne. To był rollercoaster! Wtedy nie miałam czasu, żeby zastanowić się nad tym, co się ze mnie dzieje, i dlaczego. Tydzień w tydzień graliśmy koncerty od czwartku do niedzieli", wyznała.

Z czasem zaczęła mieć dość błysku fleszy. „To był czas, kiedy rodziły się portale plotkarskie, a kolorowe gazetki nabierały na sile. Okazało się, że dziennikarzy w ogóle nie interesuje to, jak śpiewam i co myślę, tylko to, jak wygląda moje życie i co jem na śniadanie. Zupełnie tego nie dźwignęłam (...) Zaczął wylewać się na mnie hejt, na który w ogóle nie byłam przygotowana”, przyznała w wywiadzie dla Plejady. Ogarniała ją także pewność, że Bóg widzi złość, która w niej jest oraz to, że Anna Świątczak nie szanuje tego, co ma. Psuły się jej relacje rodzinne, a po sześciu latach małżeństwo z Michałem Wiśniewskim całkowicie się rozpadło. Gdy znów wydawało się, że wszystko zaczęło się sypać, wokalistka spotkała dawnego znajomego z grupy religijnej. Mimo, że Ania zapomniała o Bogu, on nie zapomniał o niej. Kolega wyznał piosenkarce, że podczas jej nieobecności we wspólnocie, ktoś cały czas modlił się za nią. Kobieta nie mogła ukryć łez wzruszenia.

W zespole „Ich Troje” śpiewała przez siedem lat. Na swoim koncie ma nawet udział w Eurowizji w Atenach. Niestety, po rozwodzie z Michałem Wiśniewskim jej kariera się załamała. Nikt nie chciał współpracować z byłą żoną kontrowersyjnego wokalisty. „„Słyszałam argumenty, że żadnej z żon, byłych czy aktualnych, Michała Wiśniewskiego nie zamierzamy promować. Czułam ten garb”, żaliła się w programie Znani – nam nieznani. W 2010 roku odeszła z zespołu. W 2009 roku ukazała się solowa płyta Anny Świątczak „Aniqua”. Nie odniosła jednak sukcesu. „To była moja decyzja, bo zawsze lubię mieć wszystko pod kontrolą. Przez to, że pracowałam z mężem, straciłam pracę i pozycję w show-biznesie”, powiedziała w nagraniu w ramach akcji Jestem Drugi.

Czytaj również: Michał Wiśniewski nawiązał współpracę z dwiema byłymi żonami! Ich występ to hit sieci

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski w Dzień Dobry TVN, 18.03.2007
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski w Dzień Dobry TVN, 18.03.2007

Anna Świątczak z córkami, 18.10.2010, Warszawa
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
Anna Świątczak z córkami: Etiennette i Vivienne, 18.10.2010, Warszawa

Anna Świątczak – jak obecnie wygląda jej życie?

Po licznych zawirowaniach Anna Świątczak od nowa zaczęła układać swoje życie. Gdy odeszła z zespołu zniknęła z mediów i trzymała się z dala show-biznesu. Wyszła za mąż za Michała Żeńcę, który był perkusistą w „Ich Troje” i wydaje się, że wreszcie znalazła idealnego partnera dla siebie. „Oboje stawiamy Jezusa i rodzinę na pierwszym miejscu", mówiła Ania. Kobieta nie zrezygnowała jednak z muzyki. Zakochani są członkami zespołu AniaBand, wykonującego utwory chwalące Boga. W 2020 roku wokalistka postanowiła wrócić do zespołu Michała Wiśniewskiego tuż przed świętowaniem przez grupę 25-lecia działalności.

Z byłym mężem cały czas pozostała w kontakcie, głównie ze względu na nastoletnie córki. „Żyjemy w czasach podziałów, nieprzebaczenia i trudności z zaufaniem drugiemu człowiekowi. Nam się udało. Uważam to za ingerencję Boga", opowiadała ciesząc się, że jej pociechy widzą dobre relacje mamy z ich ojcem.  

Zobacz także: Femme, Mandaryna, Tajner... Poznaj historie burzliwych małżeństw Michała Wiśniewskiego!

Anna Świątczak, Katowice 24.06.2016 Jubileuszowy koncert 20-lecia zespołu Ich Troje w katowickim Spodku
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Anna Świątczak, Katowice 24.06.2016 Jubileuszowy koncert 20-lecia zespołu Ich Troje w katowickim Spodku

Anna Świątczak, 10.07.2021 - Sopot, Ich Troje Koncert Jubileuszowy w Operze Leśnej
Fot. Karol Makurat/REPORTER
Anna Świątczak, 10.07.2021, Sopot, koncert Jubileuszowy Ich Troje w Operze Leśnej

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.