Z ŻYCIA GWIAZD

Femme, Mandaryna, Tajner... Poznaj historie burzliwych małżeństw Michała Wiśniewskiego!

Brał z nimi głośne śluby i… jeszcze głośniejsze rozwody!

Konrad Szczęsny 13 marca 2019 20:51

Dwie z nich były wokalistkami Ich Troje, jedna tancerką, której małżeństwo z Michałem Wiśniewskim z zapartym tchem śledziła cała Polska. U boku czwartej miał wreszcie odnaleźć spokój i budować z nią przyszłość. Niestety, wszystkie małżeństwa wokalisty zakończyły się głośnymi rozstaniami, o których rozpisywały się tytuły prasowe i portale internetowe. Nie inaczej jest teraz, gdy jego relacja z Dominiką Tajner-Wiśniewską dobiegła końca, co potwierdziła sama zainteresowana informując media, że „Michał złożył pozew”, zaś ona „ma złamane serce”...

Oskarżenia o homoseksualizm, publiczne pranie brudów: Magda Femme

Ślub wzięli w 1996 roku, jednak przez długi czas było to tajemnicą. Dlaczego? Jak mówiła w wywiadzie dla VIVY! z 2004 roku Magda Femme, chodziło o strategię wizerunkową, którą obrał Michał Wiśniewski.

„Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy. Podporządkowałam się temu, bo przecież Michał – tak świetny biznesmen – na pewno ma rację. I nie miałam wtedy świadomości, jakie będą konsekwencje, że nigdy na przykład nie przeżyję z nim romantycznego wieczoru na spacerze, że nie będę mogła wziąć go na ulicy za rękę, pójść do parku, popatrzeć na zachód słońca. Że to wszystko, co mają zwykłe dziewczyny mnie ominie”, ujawniła wokalistka.

Co więcej okazało się, że z grupy Ich Troje nie odeszła a... została wyrzucona przez lidera zespołu, który wymagał od niej bezwzględnego posłuszeństwa.

„Postawił mi warunek, że albo będę z nim, albo mnie wyrzuci na bruk. Miałam więc nadal cierpieć po cichu. Po sześciu latach ciężkiej pracy – mojej i rodziców. Na początku przecież nic nie mieliśmy. Moi rodzice sprzedali akcje, mieszkanie, wszystkie pieniądze jakie mieli, włożyli w nasz zespół. I ja nagle mam zostać wyrzucona. Chyba, że zostanę z nim i nie będę się buntować”, podkreślała Magda Femme.

Dodała również, mąż odebrał jej karty kredytowe i telefon komórkowy, pozostawiając bez środków do życia. Twierdziła także, że w ich domu regularnie pojawiała się już wówczas kolejna małżonka gwiazdora, Marta Mandrykiewicz, którą Polska pozna niebawem pod pseudonimem Mandaryna.

Ten szczery wywiad był odpowiedzią na inny, w którym Michał Wiśniewski stwierdził, że jego była żona... ma orientację homoseksualną i to było przyczyną rozpadu ich małżeństwa. Temat powrócił kilka lat temu – wówczas to lider Ich Troje twierdził, że Magda Femme przez 10 lat pozostawała w związku z kobietą.

„Podobno odeszła od kochanki, Ani Komornickiej (byłej żony Zbyszka Zamachowskiego), z którą ma córkę z probówki (oby jej się, szanuję, nie czyta jeszcze, więc pozwalam sobie na komentarz, piękna dziewczynka, nie wiadomo kogo) i jest z niejakim raperem, Synem Prezydenta. Nie mam pretensji o to, że przez 10 lat była z kobietą, nawet żal mi Ani K. 10 straconych jej lat i 5 moich mówi wszystko… Gdzie wiatr wieje, tam się Femmowa podkłada, a nuż zawieje w jej stronę? ”, pisał po latach na swoim profilu na Facebooku Michał Wiśniewski.

To spowodowało, że do dzisiaj relacje byłych małżonków są bardzo napięte i nie utrzymują oni ze sobą kontaktu... Tak o ich małżeństwie w 2013 roku mówił wokalista w wywiadzie dla 20m2 Łukasza Łukasza Jakóbiaka.

„Raz wziąłem LSD w życiu i ożeniłem się z Magdą Femme. No k*rwa. Nie mogę, po prostu to mi nie służy. Pięć lat mnie ten jeden tabletek kosztował. Skandal! Nie bierzcie tego!”, ironizował.

Spektakularny ślub, życie w błysku fleszy i rozstanie na oczach Polski: Mandaryna

Związek z Mandaryną od początku wystawiony był na próbę, ponieważ przypadał na lata największej popularności Michała Wiśniewskiego i formacji Ich Troje. Choreografka i showman poznali się w 2000 roku, gdy Marta Mandrykiewicz została tancerką grupy. Ślub cywilny wzięli w 2002 roku, niedługo potem na świecie pojawił się ich syn Xavier. Rok później, 10 grudnia 2003 roku, po tym, jak urodziła się ich córka Fabienne, powiedzieli sobie „tak” w lodowej kaplicy w szwedzkiej Kirunie, w pobliżu bieguna północnego. Uroczystość weselna była zorganizowana z niezwykłym rozmachem i przepychem. Z racji tego, że wówczas TVN produkowała program Jestem jaki jestem, w którym miliony Polaków śledziły rodzinne życie lidera Ich Troje, także ślub był transmitowany przez stację. 

Niestety, w 2006 roku Michał Wiśniewski złożył pozew o rozwód.

„Kocham Mandarynę, ale nie widzę ratunku dla naszego małżeństwa. Chcę rozwodu, bo nie wierzę, że Marta się zmieni”, tłumaczył mediom w programie Uwaga!.

Co było powodem tak drastycznego kroku? Żona lidera Ich Troje rozpoczęła karierę solową, której ukoronowaniem był kultowy już dzisiaj występ na festiwalu w Sopocie. Niezależność małżonki miała być powodem częstych kłótni w ich willi w Magdalence.

„Przez parę lat byliśmy ze sobą bardzo blisko. Kiedy wychodziłam za Michała, byłam szaleńczo zakochana. A o tym nie da się zapomnieć.  Przestaliśmy się dogadywać. Przestaliśmy być partnerami. Nie wiem nawet, kiedy to się stało. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że uda się nam do siebie wrócić. Dlatego tylko wynajęłam dom, a nie kupiłam. Teraz myślę, że nie ma już na to szans”, komentowała krótko po wyprowadzce Mandaryna w wywiadzie dla Gali. W wynajętej nieruchomości, o której wspomina, zamieszkała z dziećmi, rodzicami oraz siostrą Małgorzatą, na prośbę Michała.

Co ciekawe, po kilku latach od rozstania w jednym z wywiadów Michał Wiśniewski zdobył się na deklarację, że... druga żona była miłością jego życia!

„Taką szaloną, od pierwszego wejrzenia, można by powiedzieć. Ale teraz jestem najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem. Trwałe szczęście jest najważniejsze”, zapewniał.

Ślub w Las Vegas, pozorne szczęście i wielka frustracja - Ania Świątczak

Z racji tego, że Michał Wiśniewski nie lubił być długo sam, z trzecią żoną, Anną Świątczak, związał się w 2006 roku, krótko po rozwodzie z Mandaryną. Ślub wzięli w Las Vegas. Była ona już wówczas od trzech lat wokalistką Ich Troje, po tym, jak grupę opuściła uwielbiana przez fanów Justyna Majkowska. 

Para doczekała się dwóch córek: Etiennette i Vivienne. Uwielbiali okazywać sobie czułość, także w błysku fleszy. Uchodzili za parę niemal idealną: ona cicha i spokojna, on showman, który przy jej boku odnalazł szczęście. Jednak wokalistka w wywiadach sygnalizowała, że „nie jest łatwo być z Michałem Wiśniewskim”.

„On jest ciągle z przodu, a ja sobie jestem gdzieś z tyłu i robię dodatkowe rzeczy. I jest super!”, deklarowała jednak w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim. Niestety, sielanka skończyła się w 2011 roku. Z czasem wyszło na jaw, że małżeństwo z liderem Ich Troje odcisnęło piętno na jej karierze. Nikt nie chciał współpracować z byłą żoną Michała Wiśniewskiego.

„Słyszałam argumenty, że żadnej z żon, byłych czy aktualnych, Michała Wiśniewskiego nie zamierzamy promować. Czułam ten garb”, zwierzyła się  w programie Znani - nam nieznani.

Z formacji odeszła w 2010 roku, rok przed rozwodem. W 2009 wydała solowy krążek Aniqua, który nie odniósł upragnionego sukcesu. „To była moja decyzja, bo zawsze lubię mieć wszystko pod kontrolą. Przez to, że pracowałam z mężem, straciłam pracę i pozycję w show-biznesie”, stwierdziła w nagraniu w ramach akcji Jestem Drugi jakiś czas temu.

Dziś jest szczęśliwą żoną i nie wraca do przeszłości...

Kontrowersje, wzajemne wsparcie i... rozstanie, które zaszokowało Polskę - Dominika Tajner

Jak przyznał w wywiadzie dla VIVY! z 2013 roku sam Michał Wiśniewski, po trzech rozwodach zaczął myśleć, że instytucja małżeństwa nie jest dla niego. Dominikę Tajner poznał na przyjęciu korpusu dyplomatycznego, gdy jego żoną była jeszcze Anna Świątczak. Nie od razu jednak obdarzyli siebie zaufaniem, uczucie rodziło się powoli. Wybuchło, gdy lider Ich Troje był już po rozwodzie. Ślub wzięli 30 czerwca 2012 roku nad jeziorem Brzozolasek na Mazurach. Wydawało się, że są parą idealną: kobieta po przejściach, wychowująca samotnie syna Maksymiliana z pierwszego małżeństwa oraz mężczyzna z przeszłością, którego życie uczuciowe z zapartym tchem śledziła cała Polska.

Od początku musieli jednak zmagać się z falą hejtu: nikt nie wróżył im powodzenia, twierdzono, że Michał Wiśniewski nie jest w stanie wytrzymać u boku kobiety dłużej niż kilka lat, na co miały wskazywać jego poprzednie związki. Jednak Dominika Tajner wydawała się inna. Zajęła się nie tylko jego życiem osobistym, zapewniając mu spokój i stabilizację, lecz także jego karierą. 

„Lubię zmiany. Gdyby Michał był facetem w kapciach przed telewizorem, nic by z naszego związku nie wyszło. Pociągało mnie w nim to, że jest artystą, a nie statecznym panem z banku. Dałam mu poczucie bezpieczeństwa, którego w tym momencie życia bardzo potrzebował, a on mnie ten rodzaj nieprzewidywalności, który powoduje, że nigdy nie jest nudno. Ścieramy się ze sobą, ale dlatego, że wiemy, iż każde z nas jest lepsze w czymś innym. Nie ma mowy o konkurencji, jak to bywało w jego poprzednich małżeństwach. [...] Michał kreuje, a ja jestem typem realizatora. Mnie trzeba coś wymyślić i jestem w stanie to poukładać tak, by doprowadzić do końca i osiągnąć sukces”, deklarowała w rozmowie z Sylwią Borowską.

Pomagała mu, gdy zmagał się z chorobą alkoholową, problemami finansowymi i ogromnym zadłużeniem. Wspierała w działalności artystycznej, pełniąc rolę menadżerki. Niestety, ich związek przechodzi właśnie do historii.

„Bardzo go kocham, ale w związku są dwie osoby i samemu nie można zrobić nic... Michał złożył pozew o rozwód po wielu miesiącach przemyśleń. Tak zdecydował. Ja muszę to uszanować. Mam złamane serce...”, zwierzyła się we wtorek w rozmowie z serwisem Plejada, potwierdzając tym samym rozstanie z Michałem Wiśniewskim.

A wydawali się parą niemal idealną...   

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.