Olga Borys
Fot. Rafal Maciaga / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Olga Borys skradła serca telewidzów w serialu „Lokatorzy", ale nagle zniknęła z ekranów. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Czy dalej kontynuuje zawód aktorki?

Karol Sowa 26 lipca 2022 16:15
Olga Borys
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Lokatorzy to produkcja, która na początku XXI wieku podbiła serca telewidzów. Serial przedstawiał losy trójki znajomych studentów oraz dojrzałego już małżeństwa. W jedną z głównych ról tej słynnej komedii wcielała się Olga Borys. Co robi i jak dzisiaj wygląda serialowa Zuzia Śnieżanka? 

Olga Borys – kariera 

Olga Borys urodziła się 1 stycznia 1974 roku w Gubinie. Jest córką żołnierza. Z tego powodu od dziecka oglądała filmy wojenne. To właśnie wtedy zaczęła marzyć o tym, że może kiedyś w takiej produkcji zagra. „U mnie w domu przez śmiech czy pokazywanie czegoś w krzywym zwierciadle cała nasza rodzina łapała dystans do pewnych spraw. Dlatego ja go mam, ale nie każdy ma takiego wesołego ojca”, wspominała swój dom w wywiadzie dla „Świat zdrowia”. Kiedy była nastolatką poszła do V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Później zdała do Akademii Teatralnej we Wrocławiu. „Ja i mój mąż poszliśmy do szkół teatralnych zainspirowani aktorami, którzy grali w klasycznych filmach, jak „Potop”, „Pan Wołodyjowski”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Oni byli naszymi idolami”, opowiadała. Ze szkoły wrocławskiej została usunięta, przez co rozpoczęła swoją przygodę w Łódzkiej Szkole Filmowej, którą pomyślnie ukończyła. 

Miała zaledwie 25 lat, gdy pierwszy raz pojawiła się na planie słynnego serialu. Jak się okazało, był to idealny początek. Na pewno nie spodziewała się, że dzięki tej produkcji zyska popularność oraz sympatię wielu telewidzów. Coś spowodowało, że zniknęła na jakiś czas z ekranów telewizorów. Ulubienica widzów świadomie zrezygnowała z intensywnej pracy na planach filmowych i serialowych: „Poświęcenie się pracy w teatrze to mój świadomy wybór. Pracuję, rozwijam się, kształcę i robię to, co kocham”, wyznała w wywiadzie dla Interii. Jej filmografia jest dosyć skromna, jednak od czasu do czasu można ją zobaczyć w nowych projektach. Wystąpiła między innymi w „Galerii” czy „Porady na zdrady”. Jednak nie można powiedzieć, że to wszystko. Jako aktorka spełnia się w spektaklach teatralnych w Teatrze Komedia. 

Warto przypomnieć, że brała udział w takich programach jak: „Śpiewające fortepiany”, „Kocham cię Polsko”, „Gwiazdy tańczą na lodzie” (wygrała pierwszą edycję w 2007 roku) czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jak wspomina udział w tym ostatnim show? „Największy problem miałam ze zmianami koloru tęczówki. Po prostu nie mogę nosić soczewek, moje oczy ich nie tolerują. Po korekcie wzroku mam lekko naruszoną rogówkę, więc podczas nagrań często towarzyszył mi kłujący ból oczu. Ulgę przynosiły mi litry nawilżających kropli aplikowanych w czasie przerw w nagraniach. To było najbardziej uciążliwe, z całą resztą sobie radziłam. Nawet ze sztucznymi szczękami, których miałam całą kolekcję! Niektóre nawet sobie zostawiłam i czasem zakładam podczas spektakli, gdy chcę zrobić jakiś żart”, opowiadała.  

CZYTAJ TEŻ: Michel Moran pokazał czułe zdjęcie z żoną. Romantyczny kadr poruszył fanów!

Olga Borys i Sławek Borowiecki. Gwiazdy tańczą na lodzie

Olga Borys
Fot. Robert Palka / Forum
Olga Borys
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Olga Borys - życie prywatne 

Aktorka postanowiła założyć rodzinę. W 1997 roku wyszła za mąż za kolegę ze szkoły aktorskiej – Wojciecha Majchrzaka. Uroczystość odbyła się w zamku w Rydzynie. Warto dodać, że w 2006 roku doczekali się pierwszego dziecka. Jest to córeczka o imieniu Mira. Artystka może rzadko pojawia się na ekranie kin, to w mediach społecznościowych nie daje o sobie zapomnieć. Z mężem codziennie pije poranną kawkę oraz robi sobie z nim zdjęcia. Uważa, że receptą na udane małżeństwo jest szczera rozmowa oraz niechowanie w sobie urazy. Zawsze stara się wracać do domu, niezależnie od tego o której skończy swoją pracę. „Wsiadam w auto i wracam do Warszawy, żeby spędzić noc w domu. Czasem są to bardzo późne godziny nocne. A rano bez taryfy ulgowej, z oczami na zapałki pomagam mojej córce uczesać włosy”, mówiła w rozmowie dla portalu swiat-zdrowia.pl.  

Gdy ma więcej czasu stara się uprawiać jogę. Dodatkowo kocha zdrowo się odżywiać. Codziennie oddaje swoje serce ukochanej córce. Co jeszcze lubi? Książki oraz gry komputerowe, to właśnie w ten sposób zapełnia wolne chwile. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ewa Krawczyk napisała książkę o zmarłym mężu. Poruszyła temat bezskutecznych starań o dziecko

Olga Borys i Wojciech Majchrzak, Warszawa, 23.02.2017 r. Premiera filmu "Porady na zdrady"

Olga Borys, Wojciech Majchrzak
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Olga Borys, Warszawa, 13.07.2022 r. "Vivat Mama, Tata, Ja". Charytatywny pokaz mody.

Olga Borys
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

TAGI #Olga Borys

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.