TYLKO U NAS

Czy Michał Czernecki był aktorem podczas sesji zdjęciowej?

„Chyba coraz częściej bywam zabawny”

KRYSTYNA PYTLAKOWSKA 25 października 2018 19:28

To jego czas! Choć, jak sam przyznaje, nie zawsze tak było, teraz Michał Czernecki może przebierać w oferowanych mu rolach i wybierać tylko te, które spełniają jego aktorskie ambicje i upodobania. Częściej niż kiedyś wybiera też role w popularnych produkcjach, dzięki czemu dał się poznać szerokiej publiczności. Jak rozpoczęła się jego kariera i kto zainteresował go teatrem?

Michał Czernecki o aktorstwie

Wybrałem sobie szkołę, która w moim odczuciu podobałaby się mojemu ojcu, a do której nie pasowałem z tym, kim byłem. Byłem tam bardzo samotny. Przeniosłem się do liceum. Spotkałem panią Basię – wspaniałego pedagoga i człowieka. Ona potraktowała mnie podmiotowo i z szacunkiem. Z kolei dzięki mojej polonistce Beacie zainteresowałem się teatrem i zdałem do szkoły teatralnej. Teraz postrzegam świat i swoje życie jako fascynujące i nieskończone morze nowych możliwości. Każde zdarzenie, każdy nasz wybór, nawet ten chybiony i pozornie prowadzący donikąd, otwiera przed nami nieograniczony potencjał ewentualności.

– Grasz przeróżne role.

Odpowiadają moim wewnętrznym potrzebom. Chyba coraz częściej bywam zabawny. Długo się tego uczyłem, podpatrując najlepszych polskich aktorów i kabareciarzy. Bardzo wielu z nich, chcąc nie chcąc, cytuję w tym, jak gram. Myślę, że jak kopiować, to od mistrzów.

– I nie bałeś się „Ucha Prezesa”?

Nie bałem się, bo wiedziałem, że to świetnie napisany i potrzebny społecznie projekt. Poza tym była to i jest satyra polityczna, która obnaża i ośmiesza procesy i zachowania, a nie osoby.

Zobacz nasz wyjątkowy teledysk z sesji zdjęciowej! 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.