Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan uciekła z Londynu, zostawiając Harry'ego na placu boju. Królowa nie wpuściła go do pałacu...

Czego możemy się teraz spodziewać?

Rafał Kowalski 10 stycznia 2020 11:11
Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images

Wydane we wtorek oświadczenie Meghan i Harry’ego wstrząsnęło nie tylko Brytyjczykami, ale wszystkimi obserwatorami życia rodziny królewskiej. Książęca para obwieściła, że rezygnuje z bycia członkami brytyjskiej monarchii. Zmiany będą dotyczyły obowiązków, jakie spoczywały na księciu i księżnej Sussex, ale także części przywilejów, których rodzice Archiego się zrzekli. Para chce zacząć nowe życie pracując na własne utrzymanie i dzieląc swój czas między Wielką Brytanię i USA. Decyzja wnuka i jego małżonki zaskoczyła Królową Elżbietę II. Gdy ta na pewno chętnie, by z nimi porozmawiała w cztery oczy, okazało się, że… Meghan Markle opuściła już Londyn.

Meghan Markle wróciła do Kanady. Zostawiła tam synka pod opieką niani

Książęca para przyleciała do stolicy Wielkiej Brytanii we wtorek, a już wczoraj żona Harry’ego opuściła kraj i wróciła w swoje rodzinne strony. Okazuje się, że jej decyzja spowodowana była synem, którego w Kanadzie Meghan Markle zostawiła pod opieką niani oraz przyjaciółki Jessici Mulroney. Jak donosi Daily Mail, Meghan właśnie z tego powodu nie planowała zostać w Londynie na długo. Co na to Brytyjczycy? Większość internautów jest zdziwiona, że świeżo upieczona mama jest zdolna zostawić 8-miesięcznego synka na drugim końcu świata. Decyzja o szybkim powrocie do niego została więc przyjęta zarówno dobrze, jak i źle, bo oznacza to ucieczkę od spraw toczących się w Pałacu Buckingham.

Taki obrót spraw oznacza, że Harry pozostał na placu boju sam. A przynajmniej tymi słowami sytuację określają wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy spodziewają się, że książę Sussex będzie musiał porozmawiać z Elżbietą II w pojedynkę. Przypomnijmy, że ponoć książę Karol dowiedział się o decyzji syna zaledwie 10 minut przed tym, jak opublikował oświadczenie. Jak donoszą teraz brytyjskie media, Harry chciał wcześniej porozmawiać z Elżbietą II, ale kiedy wszedł do budynku, został zatrzymany przez jej dworzan...

Królowa już zwołała nadzwyczajne posiedzenie, podczas którego poprosiła współpracowników o przedstawienie propozycji, jak załagodzić powstały kryzys. Podobno chciałaby, aby wymyślić jak najszybciej nowe role, które mogliby przyjąć niepokorni zakochani. Nie ma wątpliwości, że monarchini będzie w późniejszym czasie chciała rozmawiać z wnukiem. Czy będzie zła, że nie pojawi się on na spotkaniu w towarzystwie buntującej się żony?

Kontrowersyjny komunikat Meghan i Harry'ego z ósmego stycznia

Przypomnijmy, jak brzmiało oświadczenie, w którym Meghan i Harry zasugerowali, że nie chcą być członkami brytyjskiej rodziny królewskiej – w rozumieniu sprawowania obowiązków i korzystania z większości przywilejów.

„Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany. Ta równowaga geograficzna da nam szansę wychować syna w uznaniu dla królewskiej tradycji, w której został urodzony, ale także zapewni naszej rodzinie przestrzeń, która pomoże nam skupić się na następnym rozdziale, który obejmie m.in. nową działalność charytatywną”, mogliśmy przeczytać na Instagramie książęcej pary Sussex. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Książę Harry i księżna Meghan, para książęca Sussex
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.