Meghan Markle, Afryka Południowa 2019, stylizacje
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wiemy, czym będzie zajmować się księżna Meghan. Pracę załatwił jej... sam książę Harry

Podpisała wielomilionowy kontrakt...

Ksenia Krasko 13 stycznia 2020 11:02
Meghan Markle, Afryka Południowa 2019, stylizacje
Fot. East News

Ostatnie działania Meghan Markle i księcia Harry’ego zaskoczyły nie tylko rodzinę królewską. W sieci zawrzało, a fani małżeństwa Sussex podzielili się na dwa obozy. Jedni przekonują, że para ma prawo do normalnego życia z dala od dworu, a inni – że jest to nieprzemyślany krok i oznaka braku szacunku dla królowej Elżbiety II. Okazuje się, że książęca para Sussex od dawna planowała wprowadzenie zmian w swoim życiu, a pierwsze oferty pracy negocjowali już w lipcu ubiegłego roku podczas brytyjskiej premiery filmu Król Lew! Do sieci wyciekło właśnie nagranie, które jest na to mocnym dowodem.

Meghan Markle podpisała kontakt z Disneyem

Przypomnijmy, że księżna Meghan i książę Harry zrezygnowali z obowiązków królewskich, i podkreślili, że mają zamiar uzyskać niezależność finansową. Oznacza to, że od tej pory brytyjscy podatnicy nie będą utrzymywać małżeństwa Sussex (choć nadal będą opłacać ich ochronę). Młodzi mają zamiar zarabiać poprzez różne projekty, występy publiczne, współpracę z markami odzieżowymi i promocję własnych książek.

Właśnie wyszło na jaw, że Meghan Markle podpisała pierwszy kontrakt. Księżna Sussex jeszcze w grudniu zeszłego roku zawarła umowę z Disneyem, pozwalającą na wykorzystanie głosu byłej aktorki. Dokładna kwota nie została ujawniona, ale mówi się, że księżna Meghan przekaże honorarium organizacji charytatywnej Słonie bez granic, która pomaga chronić zwierzęta przed kłusownictwem. Na jaw wyszło, że negocjacje ich przyszłej współpracy rozpoczął... sam książę Harry. 

Z OSTATNIEJ CHWILI: Jest decyzja w sprawie Meghan i Harry'ego. Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie >>

Kilka miesięcy temu książę Harry i Meghan Markle wzięli udział w uroczystej premierze nowej wersji filmu Król Lew. Wówczas mieli okazję zamienić parę słów z Beyonce i Jayem Z. Meghan skupiła się na rozmowie z artystką, a Harry – z dyrektorem Disneya, Bobem Igerem.

W sieci pojawiło się właśnie nagranie, na którym widać, jak książę wspomina przy szefie wytwórni o... wielkim talencie lektorskim swojej żony. „Wiedziałeś, że ona zajmuje się podkładaniem głosu?”, zapytał. „Nie wiedziałem”, odpowiedział zaskoczony prezes Disneya. „Wyglądasz na zdziwionego. Ona jest tym naprawdę zainteresowana”, wywierał presję książę. „Z chęcią spróbujemy. Świetny pomysł”, odparł Bob Iger.

Księżna Meghan współpraca z Givenchy

To jednak nie wszystko. Jak informują brytyjskie media, Markle prowadzi negocjacje z wiodącymi markami odzieżowymi. „Meghan jest bardzo blisko związana z branżą mody i jest wiele znanych marek, które chciałyby z nią współpracować przy różnych projektach. Księżna ma za sobą rozmowę z marką Givenchy. Niektóre z przyszłych projektów są wyceniane na miliony funtów. Meghan prawdopodobnie połączy je z działalnością charytatywną Harry’ego”, poinformowało anonimowe źródło w dzienniku The Sun.

Nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ księżna Sussex od wielu lat przyjaźni się z dyrektorem kreatywnym GivenchyClare Waight Keller zaprojektowała suknię ślubną byłej aktorki, a w wywiadach nie ukrywa, że uważa Meghan za niesamowitą kobietę.

Żona księcia Harry’ego rzeczywiście odnajduje się w świecie mody. We wrześniu 2019 roku była gościnną redaktor naczelną brytyjskiego Vogue’a – osobiście zaprojektowała okładkę, przeprowadziła wywiad z Michelle Obamą i zaplanowała, co znajdzie się wewnątrz magazynu. W tym samym miesiącu zaprezentowała kolekcję ubrań biurowych, które stworzyła wspólnie z markami Marks & Spencer, John Lewis oraz Jigsaw.

Eksperci nie mają wątpliwości, że kwoty wszystkich kontraktów Meghan Markle mogą być naprawdę imponujące. Według ich obliczeń, same imiona księżnej Sussex i księcia Harry’ego mogą zapewnić parze doskonałe warunki do końca życia.

Już teraz nie brakuje znanych marek, które chętnie nawiążą współpracę z młodym małżeństwem, i gotowe są zaoferować im solidne wynagrodzenie w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów rocznie. 

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.