Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
KUCHNIA

Magda Gessler zdradziła nam swój najlepszy wielkanocny przepis! 

Poznaj recepturę na jej kajmakowego mazurka

Rafał Kowalski 14 kwietnia 2019 09:58
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami i choć wiele osób zaplanowało już, jakimi słodkościami będzie się raczyć w tym wyjątkowym czasie, jesteśmy jednak pewni, że nie wszyscy. Na szczęście, dla tych, którzy nie sporządzili jeszcze listy zakupów mamy przepis, który będzie hitem Waszych świąt. Autorką przepisu jest niezastąpiona Magda Gessler.

Przepis na mazurka kajmakowego Magdy Gessler

Przy okazji ostatniego spotkania z restauratorką zapytaliśmy ją o to, jakie ciasta najchętniej piecze na Wielkanoc. Magda Gessler odpowiedziała, że tak samo jak baby uwielbia mazurki, a jej ulubiony to ten z kajmakiem. Pyszny od masła, kruchy od odpowiedniego przygotowania. A to zajmuje dosłownie chwilę.

Oto przepis na mazurek o wdzięcznej nazwie 300:200:100.
-300 gramów mąki szóstki
-200 gramów masła (dla miłośników pełniejszego smaku 250 gramów)
-100 gramów cukru pudru
-1 jajko
-odrobina soli
-łyżka mąki kukurydzianej


Co zrobić dalej? „Ciasto zagniatamy, wkładamy do lodówki na 2 godziny, a potem rozwałkowane i nakłute widelcem pieczemy pod obciążeniem około 15-20 minut (aż do złotego koloru) w 190 stopniach. Do tego kajmak, który możemy zrobić sami (do skarmelizowanego na patelni cukru dodajemy śmietanki). Dekorujemy świeżymi kwiatami, ja lubię fiołkami obtoczonymi w drobnym cukrze, poza tym bakaliami… Tym, co kto lubi”, wytłumaczyła nam Magda Gessler i dodała, że ma też radę dla tych, którzy do pieczenia mają dwie lewe ręce. „A jak ktoś chciałby zjeść gotowego mazurka z mojego przepisu to zapraszam do cukierni Słodki Słony”, poradziła nam prowadząca Kuchenne rewolucje.

Skusicie się na ten słodki przepis tej Wielkanocy? Nam już na samą myśl cieknie ślinka… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Słodki Słony (@slodki_slony)

Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.