KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tegoroczna Wielkanoc wypada w szczególny dzień. To ważna data dla królowej Elżbiety II

Co wydarzyło się 21 kwietnia?

Gabriela Czernecka 14 kwietnia 2019 16:04

Wielkanoc już za tydzień! Czy królowa będzie miała okazję spędzić je w towarzystwie kolejnego prawnuka? To się okaże. Nawet jeśli do tego czasu księżna Meghan nie urodzi, to te święta i tak będą dla Elżbiety II naprawdę wyjątkowe. Wielkanoc wypada w tym roku 21 kwietnia. Ta data ma dla monarchini ogromne znaczenie. Dlaczego? Sprawdzamy!

Wyjątkowa Wielkanoc królowej Elżbiety II

Święta Wielkanocne dla brytyjskiej rodziny królewskiej to przede wszystkim czas odpoczynku i spokoju, którym cieszą się w rodzinnym gronie. Zwykle do królowej Elżbiety II i księcia Filipa zjeżdża się cała najbliższa rodzina - od księcia Karola i księżnej Camilli po księżniczkę Eugenię i Beatrice, a nawet Zarę Tindall z rodziną. Co ciekawe, Kate i William dopiero w 2017 roku po raz pierwszy odkąd są małżeństwem spędzili Wielkanoc w towarzystwie królowej. Do tej pory mieli okazję spędzić je w domu Anmer Hall,  u jej rodziców w Bucklebury, raz w Szkocji wraz z Karolem i Camillą, a nawet na na walijskiej wyspie Anglesey.

W te święta królowa być może zasiądzie do stołu w towarzystwie kolejnego, już ósmego prawnuka. Księżna Sussex jest w ciąży i lada dzień urodzi. Data porodu Meghan nie jest jednak znana, więc nie wiadomo, czy pierwsze dziecko Harry'ego przyjdzie na świat przed świętami czy po. Mimo to, te święta będą dla królowej naprawdę wyjątkowe.

93. urodziny królowej Elżbiety II

A wszystko dlatego, że 21 kwietnia (Wielkanoc 2019) królowa Elżbieta II będzie obchodziła 93. urodziny! Jej panowanie już i tak jest najdłuższe w historii obu brytyjskich monarchii, angielskiej i szkockiej, a królowa nie zamierza abdykować. Fani rodziny królewskiej będą mieli to szczęście, by w dniu urodzin królowej ją zobaczyć. W niedzielę wielkanocną Królowa Elżbieta II wraz z rodziną, bierze udział w nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego, XIV wiecznej budowli znajdującej się na dziedzińcu Zamku. Zwykle pod kaplicą oczekują na królową fani gotowi wręczyć jej bukiety kwiatów. Jesteśmy pewni, że tym razem również ich nie zabraknie! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.