Co wydarzyło się 21 kwietnia?

Gabriela Czernecka 14 kwietnia 2019 16:04

Wielkanoc już za tydzień! Czy królowa będzie miała okazję spędzić je w towarzystwie kolejnego prawnuka? To się okaże. Nawet jeśli do tego czasu księżna Meghan nie urodzi, to te święta i tak będą dla Elżbiety II naprawdę wyjątkowe. Wielkanoc wypada w tym roku 21 kwietnia. Ta data ma dla monarchini ogromne znaczenie. Dlaczego? Sprawdzamy!

Wyjątkowa Wielkanoc królowej Elżbiety II

Święta Wielkanocne dla brytyjskiej rodziny królewskiej to przede wszystkim czas odpoczynku i spokoju, którym cieszą się w rodzinnym gronie. Zwykle do królowej Elżbiety II i księcia Filipa zjeżdża się cała najbliższa rodzina - od księcia Karola i księżnej Camilli po księżniczkę Eugenię i Beatrice, a nawet Zarę Tindall z rodziną. Co ciekawe, Kate i William dopiero w 2017 roku po raz pierwszy odkąd są małżeństwem spędzili Wielkanoc w towarzystwie królowej. Do tej pory mieli okazję spędzić je w domu Anmer Hall,  u jej rodziców w Bucklebury, raz w Szkocji wraz z Karolem i Camillą, a nawet na na walijskiej wyspie Anglesey.

W te święta królowa być może zasiądzie do stołu w towarzystwie kolejnego, już ósmego prawnuka. Księżna Sussex jest w ciąży i lada dzień urodzi. Data porodu Meghan nie jest jednak znana, więc nie wiadomo, czy pierwsze dziecko Harry'ego przyjdzie na świat przed świętami czy po. Mimo to, te święta będą dla królowej naprawdę wyjątkowe.

93. urodziny królowej Elżbiety II

A wszystko dlatego, że 21 kwietnia (Wielkanoc 2019) królowa Elżbieta II będzie obchodziła 93. urodziny! Jej panowanie już i tak jest najdłuższe w historii obu brytyjskich monarchii, angielskiej i szkockiej, a królowa nie zamierza abdykować. Fani rodziny królewskiej będą mieli to szczęście, by w dniu urodzin królowej ją zobaczyć. W niedzielę wielkanocną Królowa Elżbieta II wraz z rodziną, bierze udział w nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego, XIV wiecznej budowli znajdującej się na dziedzińcu Zamku. Zwykle pod kaplicą oczekują na królową fani gotowi wręczyć jej bukiety kwiatów. Jesteśmy pewni, że tym razem również ich nie zabraknie! 

1/4
brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
1/4

Wielkanoc w brytyjskiej rodzinie królewskiej to głównie czas rodzinny, ale nie pozbawiony tradycji i zwyczajów. Royal family zwykle spędza je w Zamku Windsor.

2/4
Oficjalny portret rodziny królewskiej, brytyjska rodzina królewska
Copyright @AP/East News
2/4

W czwartek Elżbieta II odwiedza jeden z kościołów katedralnych, by wręczyć wybranym dwie sakiewki - w jednej znajdują się monety symbolizujące dar od władcy dla poddanego, a w drugiej tyle monet ile wynosi wiek suwerena. To tak zwana tradycja Maundy Money kultywowana od VI wieku.

3/4
brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
3/4

Co ciekawe, księżna Kate i książę William dopiero w 2017 roku po raz pierwszy spędzili święta Wielkiej Nocy z królową.

4/4
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @BEW
4/4

Te święta dla rodziny królewskiej będą o tyle wyjątkowe, że w Wielkanoc królowa będzie świętować 93. urodziny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.