Zobaczcie relację!

Damian Duda 13 czerwca 2018 16:55

Na Sali teatralnej Cricoteka w Krakowie, 1 maja 2018 roku, odbyło się czwarte spotkanie z cyklu MasterClass - sztuka konwersacji, gościem Małgorzaty Domagalik był Roman Polański. To już czwarte spotkanie z cyklu „Masterclass - sztuka konwersacji", tym razem gościem Małgorzaty Domagalik był wielki polski reżyser, zdobywca Oscara, Roman Polański.

Masterclass – gość Roman Polański 

W trakcie tego wyjątkowego wieczoru, Gość w fascynujący sposób opowiadał o swoich zawodowych doświadczeniach, wspominał Kraków swego dzieciństwa, pierwsze fascynacje kinem i teatrem. Bardzo otwarcie mówił o swoich przeżyciach.

Mistrz wraz z Pawłem Edelmanem, który był także gościem tej kolacji, odkrywali magię i świat filmu, opisali trudy pracy na planie filmowym aktorów, reżysera, operatora. Pan Roman Polański opowiadał o sile kobiet i dzielił się swoimi przemyśleniami na temat trudnych problemów kulturowych i społecznych, m.in. takich jak akcja #metoo.

Był to wieczór dużych emocji, wielu wzruszeń, wspomnień ale także – co warto podkreślić – wielu planów. Roman Polański opowiadał o kolejnym projekcie reżyserskim opartym na wątku związanym z Aferą Dreyfussa. Młodzieńcza energia reżysera i swada z jaką opowiadał o swoim życiu, o swojej pasji udzieliła się wszystkim zasiadającym przy stole.

Wiele ważnych słów jakie padły z ust reżysera, zostanie na pewno długo w pamięci zaproszonych. Następnego dnia wszyscy goście uczestniczyli w premierze jego najnowszego filmu „Prawdziwa historia”, który właśnie wszedł do kin. Podczas spotkania dla gości zagrał Pan Krzysztof Książek, z impresariatu Ludwiga von Beethovena. Na legendarnym fortepianie Steinwey&Son wykonał utwory z repertuaru Krzysztofa Komedy.

Na kolacji był obecny znany i bardzo ceniony polski artysta fotografik Tadeusz Rolke, który w 1959 roku fotografował Romana Polańskiego. Kolację przygotował szef kuchni z warszawskiej Restauracji Flaming&Co.

Spotkania odbywają się dzięki wsparciu: Złota44NespressoAlbert RieleFuji FilmNoble ConciergeArchidziełoMax BenjaminRémy MartinRestauracje PlatoGenesisOleFlaming&CoSteinway&SonsStowarzyszenie im. Ludwiga von Beethovena. Partnerem produkcji wydarzenia była agencja Bloom box. 

1/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
1/8

Anna Oleksak — Coffee Ambasador Nespresso — wybrała na ten wieczór kawę Nespresso Dharkan.

2/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
2/8

Wyrafinowaną kolację na ten wieczór przygotował szef kuchni z warszawskiej restauracji Flaming&Co.

3/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
3/8

Ambasador marki Rémy Martin przygotował wyśmienite koktajle dla gości.

4/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
4/8

Krzysztof Książek z impresariatu Ludwiga van Beethovena na legendarnym fortepianie Steinway&Sons wykonał utwór z repertuaru Krzysztofa Komedy.

5/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Materiały promocyjne
5/8

Nespresso jest mecenasem spotkań z cyklu „Masterclass - sztuka konwersacji’’

6/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
6/8

Spotkanie odbyło się w sali teatralnej Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, czyli w krakowskiej Cricotece.

7/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
7/8

Roman Polański i prezes Monolith Film Mariusz Łukomski opowiadali o nowym thrillerze Prawdziwa historia.

8/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @
8/8

Czas do spotkania odmierza ALBERT RIELE.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.