Zobaczcie relację!

Damian Duda 13 czerwca 2018 16:55

Na Sali teatralnej Cricoteka w Krakowie, 1 maja 2018 roku, odbyło się czwarte spotkanie z cyklu MasterClass - sztuka konwersacji, gościem Małgorzaty Domagalik był Roman Polański. To już czwarte spotkanie z cyklu „Masterclass - sztuka konwersacji", tym razem gościem Małgorzaty Domagalik był wielki polski reżyser, zdobywca Oscara, Roman Polański.

Masterclass – gość Roman Polański 

W trakcie tego wyjątkowego wieczoru, Gość w fascynujący sposób opowiadał o swoich zawodowych doświadczeniach, wspominał Kraków swego dzieciństwa, pierwsze fascynacje kinem i teatrem. Bardzo otwarcie mówił o swoich przeżyciach.

Mistrz wraz z Pawłem Edelmanem, który był także gościem tej kolacji, odkrywali magię i świat filmu, opisali trudy pracy na planie filmowym aktorów, reżysera, operatora. Pan Roman Polański opowiadał o sile kobiet i dzielił się swoimi przemyśleniami na temat trudnych problemów kulturowych i społecznych, m.in. takich jak akcja #metoo.

Był to wieczór dużych emocji, wielu wzruszeń, wspomnień ale także – co warto podkreślić – wielu planów. Roman Polański opowiadał o kolejnym projekcie reżyserskim opartym na wątku związanym z Aferą Dreyfussa. Młodzieńcza energia reżysera i swada z jaką opowiadał o swoim życiu, o swojej pasji udzieliła się wszystkim zasiadającym przy stole.

Wiele ważnych słów jakie padły z ust reżysera, zostanie na pewno długo w pamięci zaproszonych. Następnego dnia wszyscy goście uczestniczyli w premierze jego najnowszego filmu „Prawdziwa historia”, który właśnie wszedł do kin. Podczas spotkania dla gości zagrał Pan Krzysztof Książek, z impresariatu Ludwiga von Beethovena. Na legendarnym fortepianie Steinwey&Son wykonał utwory z repertuaru Krzysztofa Komedy.

Na kolacji był obecny znany i bardzo ceniony polski artysta fotografik Tadeusz Rolke, który w 1959 roku fotografował Romana Polańskiego. Kolację przygotował szef kuchni z warszawskiej Restauracji Flaming&Co.

Spotkania odbywają się dzięki wsparciu: Złota44NespressoAlbert RieleFuji FilmNoble ConciergeArchidziełoMax BenjaminRémy MartinRestauracje PlatoGenesisOleFlaming&CoSteinway&SonsStowarzyszenie im. Ludwiga von Beethovena. Partnerem produkcji wydarzenia była agencja Bloom box. 

1/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
1/8

Anna Oleksak — Coffee Ambasador Nespresso — wybrała na ten wieczór kawę Nespresso Dharkan.

2/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
2/8

Wyrafinowaną kolację na ten wieczór przygotował szef kuchni z warszawskiej restauracji Flaming&Co.

3/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
3/8

Ambasador marki Rémy Martin przygotował wyśmienite koktajle dla gości.

4/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
4/8

Krzysztof Książek z impresariatu Ludwiga van Beethovena na legendarnym fortepianie Steinway&Sons wykonał utwór z repertuaru Krzysztofa Komedy.

5/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Materiały promocyjne
5/8

Nespresso jest mecenasem spotkań z cyklu „Masterclass - sztuka konwersacji’’

6/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
6/8

Spotkanie odbyło się w sali teatralnej Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, czyli w krakowskiej Cricotece.

7/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @Tadeusz Rolke
7/8

Roman Polański i prezes Monolith Film Mariusz Łukomski opowiadali o nowym thrillerze Prawdziwa historia.

8/8
Masterclass - sztuka konwersacji
Copyright @
8/8

Czas do spotkania odmierza ALBERT RIELE.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.