Marzena Rogalska, 2019
Fot. VIPHOTO/East News
Pożegnanie

Marzena Rogalska wspomniała zmarłego Piotra Balickiego. Nie dała rady opanować łez...

„Mam w uszach jego słowa…”

Marcjanna Maryszewska 26 sierpnia 2022 10:05
Marzena Rogalska, 2019
Fot. VIPHOTO/East News

Mija tydzień od śmierci Piotra Balickiego. Bliskim i fanom wciąż ciężko uwierzyć w to, że prezentera nie ma już wśród nas… Swoich emocji nie kryła Marzena Rogalska podczas jesiennej ramówki TVN. Dziennikarka w poruszających słowach wspomniała zmarłego przyjaciela. Jeszcze kilka miesięcy temu udzielał jej swojego ostatniego wywiadu…

Marzena Rogalska wspomina Piotra Balickiego na ramówce TVN

Śmierć 38-latka wstrząsnęła całym światem mediów. Piotr Balicki do samego końca mógł liczyć na wsparcie i ciepłe słowa. Takowych nie szczędzili mu koledzy ze stacji, z którą współpracował przez ostatnie lata. W zeszły czwartek Marcin Prokop na festiwalu Sopot Top of The Top 2022 poprosił publiczność, aby oklaskami oddała hołd i przekazała Piotrowi Balickiemu pozytywną energię. Walczący o życie konferansjer zmarł zaledwie kilka godzin później.

„Zrobię coś, czego nikt z państwa się nie spodziewał. Chciałem was o coś poprosić. W szpitalu leży chłopak, który jest bardzo ciężko chory i jest częścią naszej TVN-owej rodziny. To jest człowiek, który gdyby był zdrowy, biegłaby tutaj wśród państwa i rozgrzewałby publiczność. Oddawałby wam swoją dobrą energię. Był i może będzie najlepszy w swoim fachu. Piotrek Balicki. Chciałbym, abyście państwo oddali mu swoją dobrą energię tą, którą się dzielił, ze wszystkimi przez lata swojej pracy” - apelował do widowni prosto ze sceny.

Ta tragedia poruszyła również Marzenę Rogalską. Prowadząca Miasto Kobiet zaledwie kilka miesięcy temu gościła Piotra Balickiego, gdzie opowiedział o swoim leczeniu i zmaganiach z chorobą. Choć lekarze nie dawali mu szans na wyzdrowienie, on nie tracił dobrej nadziei. Dziennikarka wspomniała o zmarłym koledze na czwartkowej konferencji ramówkowej TVN, odnosząc się również do słów Marcina Prokopa z ubiegłego tygodnia.

Mam w uszach jego słowa: „Boję się, że nie doczekam wakacji”. Doczekał i wydaje mi się, że (…) bardzo czekał na to, co zrobiłeś… To było tak cudne, tak prawdziwe, taka cudna, ludzka twarz telewizji. I w takiej telewizji kocham pracować!” - mówiła, nie mogąc opanować łez.

Czytaj także: Marina Łuczenko-Szczęsna przeszła operację usunięcia nowotworu

Wzruszona dziennikarka opowiedziała również o wiadomości, którą otrzymała od jednej z fanek: „Nie zapomnę jednej wiadomości widzki, która napisała po śmierci Piotrka. „Widziałem ten program, mimo bólu i cierpienia było w tym mnóstwo optymizmu i nadziei. Jak będzie mi trudno w życiu, będę wracać do tego spotkania”. Takie będzie „Miasto kobiet” — ważne spotkania, przestrzeń dla wszystkich bez względu na poglądy, płeć itd. Równość!”, mówiła Marzena Rogalska.

Przepraszam, że się rozgadałam. I bardzo ci dziękuję za to, co zrobiłeś”, zakończyła, kierując ostatnie słowa do Marcina Prokopa. Po nich zapadła wymowna cisza... 

Ostatnie pożegnanie Piotra Balickiego

Za kilka godzin, o 15.00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Krakowie będzie mieć miejsce ostatnie pożegnanie Piotra Balickiego. Stolica Małopolski była ważnym miejscem w jego życiu. Gdy dowiedział się o chorobie, to tu przyjeżdżał, aby poczuć się choć trochę lepiej. „Żeby nie tracić nadziei, uciekam do Krakowa. To moje rodzinne miasto, tam mam wszystkich bliskich”, opowiadał w programie Miasto Kobiet.

Znany prezenter i konferansjer przez ponad pół roku walczył z czerniakiem. 38-latek zmarł 19 sierpnia nad ranem.  

Sprawdź również: Shannen Doherty nie jest gotowa na śmierć. Aktorka jest w 4. stadium raka piersi

Piotr Balicki nie żyje
Fot. FOT. INSTAGRAM @PIO_BAL

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?