Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
Fot. Kacper Loch/East News
POŻEGNANIE

Marzena Kipiel-Sztuka spoczęła wśród morza kwiatów. Urna z prochami aktorki została złożona w rodzinnym grobie

Aktorka odwiedzała miejsce w którym teraz spoczęła już od wielu lat

Maria Elas 14 czerwca 2024 09:42
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
Fot. Kacper Loch/East News

Informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki pojawiła się w mediach 9 czerwca 2024 r. Cztery dni później obyła się wyjątkowa, bardzo kolorowa uroczystość pogrzebowa, w której bliscy i fani po raz ostatni pożegnali aktorkę. Urnę z prochami złożono na cmentarzu w jej rodzinnej Legnicy — zupełnie, tak jak to sobie zaplanowała. Jak wygląda miejsce, w którym spoczęła artystka?

Kolorowy pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka z Legnicą związana była całe swoje życie. To właśnie tam przyszła na świat i spędziła tam dużą część swojego życia. Ostatnie chwile spędziła jednak z dala od domu: dopiero po jej śmierci dowiedzieliśmy się, że pod koniec życia przebywała w hospicjum w Wałbrzychu. To właśnie tam pożegnała się ze światem „Umarła w pełni świadoma w prywatnym hospicjum” mówił ceremoniarz.

Aktorka ponoć wiedziała, że koniec się zbliża. Zaczęła coraz śmielej mówić o śmierci i o tym, gdzie zostanie pochowana. „Marzena nie mówiła o tym „pogrzeb”, a uroczystość” usłyszeli zebrani na ostatnim pożegnaniu, które według jej ostatniego życzenia miało być kolorowe, nieformalne i radosne, bez wieńców i szlochu. 

Wszyscy, którzy pojawili się na ceremonii spełnili prośbę aktorki: przyszli ubrani w każdy kolor tęczy. Dodatkowo zamiast tradycyjnych wieńców, jedną z ozdób były... barwne balony. Dokładnie 58 — jeden na każdy rok, który przeżyła Marzena Kipiel-Sztuka.

Zobacz też: Partner Agnieszki Dygant pożegnał Marzenę Kipiel-Sztukę. Poruszający gest Patricka Yoki

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
Fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Rodzinny grób na cmentarzu w Legnicy. To tu spoczęła Marzena Kipiel-Sztuka

Urna z prochami aktorki została złożona w grobie rodzinnym, w którym spoczywają już jej rodzice: Adam i Irena. Jak zdradzili bliscy Marzeny Kipiel-Sztuki, aktorka miała często ich tam odwiedzać, gdy wychodziła na spacery z psem. „Kiedyś, gdy dopłacała za miejsce na grób rodziców, stwierdziła, że też tam będzie leżeć. Wtedy nie chciałam tego słyszeć i mówiłam, żeby nie gadała głupot. Dziś wiem, że i ja chcę kiedyś tam z nimi leżeć” opowiedziała mówi „Faktowi” siostra aktorki, Dorota Kipiel.

W miejscu pochówku artystki złożono dziesiątki kolorowych kwiatów. Sama urna również była bardzo wyjątkową: kolorowa, z namalowanym kolorowym kolibrem oraz rozkwitającymi gałązkami. Wszystko było przepięknie barwne i pstrokate — zupełnie takie, jak życzyła sobie Marzena Kipiel-Sztuka.  

Czytaj także: Nazywał ją „swoją kumpelką”, dała mu wspaniałe dzieciństwo. Ze śmiercią ukochanej mamy Michał Bajor oswajał się miesiącami

Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, 13.06.24 r.
Fot. Kacper Loch/East News

Urna Marzeny Kipiel-Sztuki, 13.06.24 r.

Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, 13.06.24 r.
Fot. Kacper Loch/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, 13.06.24 r.

Marzena Kipiel-Sztuka, XX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych Sami Swoi, Lubomierz, 14.08.2016 rok
Fot. Krzysztof Jarczewski/Forum
Marzena Kipiel-Sztuka, XX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych Sami Swoi, Lubomierz, 14.08.2016

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.