TYLKO U NAS!

Martyna Wojciechowska samodzielnie wychowała córkę: „Nie da się zastąpić takiej straty w życiu”

Czy podróżniczka starała się być mamą i tatą?

Rafał Kowalski 27 września 2019 20:55

O życiu Martyny Wojciechowskiej można by było nakręcić niejeden film. Gwiazda z racji swojego zawodu odwiedziła wiele krańców świata, na których spełniała swoje marzenia, ale też ocierała się o śmierć. Największe wyzwanie czekało ją jednak w Polsce. To tutaj w 2008 roku urodziła się jej córka Marysią, którą dziennikarka wychowuje sama. Z ojcem dziecka, Jerzym Błaszyczkiem, bohaterka nowej VIVY! rozstała się bowiem dość szybko. Mimo to, byli partnerzy dobrze się dogadywali. Niestety, utalentowany płetwonurek zmarł w wyniku choroby nowotworowej 3 lata temu. Jak poradziła sobie Martyna Wojciechowska?

Martyna Wojciechowska o samotnym macierzyństwie

Podczas sesji do nowego wydania VIVY! zapytaliśmy podróżniczkę o to, czy jej siła jest nabyta, czy budowała się z każdym kolejnym doświadczeniem. „Trudne doświadczenie i wyzwania sprawiły, że jestem dziś silna i zahartowana. Tyle razy już upadłam na kolana, że wiem, że nie ma sytuacji, z której się nie podniosę”, wyjaśniła nam gwiazda i dodała, że szczególnie ciężko było jej być pojedynczym rodzicem. „Samotne macierzyństwo zdeterminowało mocno moje życie i moją relację z Marysią. To dlatego jesteśmy blisko siebie. Bo kiedy jesteś samodzielnym, samotnym rodzicem, to czujesz na sobie dużą odpowiedzialność i to, że tylko ty jesteś punktem odniesienia dla dziecka”, powiedziała VIVIE.pl dziennikarka.

Rozstanie z partnerem, a potem jego śmierci to podwójny ciężar, ale i odpowiedzialność za dalsze wychowanie córki. Czy 44-latka starała się Marysi zastępować też ojca? „Nigdy nie chciałam być mamą i tatą. Wydaje mi się, że nie da się zastąpić takiej straty w życiu. Więc nigdy nie próbowałam tego zrobić”, zdradziła nam Martyna Wojciechowska.

W przeddzień urodzin Martyny życzymy jej dużo siły, spokoju, radości i powodzenia przy prowadzeniu Fundacji UNAWEZA. A jeśli jesteś ciekaw, co dziennikarka odziedziczyła po swojej mamie i babciach - obejrzyj nasz wywiad wideo. 

Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.