Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Martyna Wojciechowska buduje dom dla nastoletnich mam! Możesz pomóc w wyjątkowy sposób...

Prezenty i spotkania z gwiazdami czekają na szczęśliwców

Rafał Kowalski 7 czerwca 2020 11:03
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Martyna Wojciechowska nie raz pokazała, że ma wielkie serce. Podróżniczka otworzyła je jeszcze szerzej, od kiedy rozpoczęła działalność jej fundacja UNAWEZA. Wraz z nią dziennikarka rozpoczęła kolejną piękną akcję. Mowa o zbiórce funduszy na wyjątkowy dom dla młodych mam. Miejsce będzie zupełnie inne, niż wszystkie. Ale zanim powstanie projekt potrzebuje wsparcia, które może dać każdy z nas. Za okazaną pomoc czekają fantastyczne nagrody.

Licytacje spotkań z gwiazdami – pomysł fundacji UNAWEZA

Na stronie Fundacji Martyny Wojciechowskiej możemy przeczytać, skąd pomysł na budowę miejsca, które do tej pory nie istniało. „Mamy w Polsce Domy dla Samotnych Matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, zapełniająca istotną lukę w systemie pomocy społecznej, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę”, napisali pracownicy UNAWEZY.

Projekt zakłada pomoc około 6 osobom jednocześnie i ma na celu zrobienie wszystkiego, by mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi. „Nasz dom ma być inny niż wszystkie i chcemy by zamieszkało w nim jednorazowo maksymalnie 6 dziewcząt, bo to ma być DOM, nie placówka. Będzie miał ok. 400 m2. Każda z matek będzie miała swój pokój i mały, osobny pokój dla dziecka. […] Dom powstaje w Warszawie, ale będzie przyjmował dziewczęta z całej Polski. Nasi specjaliści korzystając z najlepszych wzorców światowych, opracowują model jego funkcjonowania, aby zapewnić młodym mamom nie tylko dom, ale najlepsze miejsce do ich rozwoju i dojrzewania”, czytamy na stronie fundacji Unaweza.

Gwiazda wraz ze swoimi przyjaciółmi przygotowała szereg nagród, które można zdobyć, biorąc udział w specjalnej licytacji. „Polecam trening... ze mną w tunelu aerodynamicznym, lot śmigłowcem nad Warszawą z Marcinem Szamborskim - Mistrzem Świata, spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, sesję fotograficzną dla całej rodziny z Martą Wojtal, gotowanie z Agnieszką Mielczarek, weekend w moim ulubionym pensjonacie Podlesice 38 Aliny Markiewicz, pamiątkowe koszulki z wyprawy na Mount Everest, z Rajdu Dakar, książki z osobistymi dedykacjami, kosmetyki, biżuterię oraz… coś dla fanów Roberta Lewandowskiego – koszulkę i książkę z autografem Roberta i Ani Lewandowskich”, wypisała wszystkie niespodzianki Martyna Wojciechowska i zapewniła, że cały dochód z aukcji zostanie przekazany na budowę domu dla nastoletnich i usamodzielniających się mam oraz ich pociech.

Licytować można pod tym linkiem. Dobry pomysł? 

Martyna Wojciechowska, VIVA! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.