Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O tym się mówi

Mama Ani Przybylskiej obejrzała fragmenty filmu o córce. „Zwiastun rozłożył mnie na łopatki”

Krystyna Przybylska nie kryła wzruszenia...

Marta Nawacka 17 czerwca 2022 12:06
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Od śmierci uwielbianej przez widzów aktorki minęło niemal osiem lat, jednak pamięć o niej wciąż jest żywa. W hołdzie dla kobiety oraz, by zrozumieć jej fenomen, Telewizja Polska postanowiła przygotować film opowiadający historię Ani Przybylskiej, zarówno w kwestiach zawodowych i prywatnych. Rodzina zmarłej mogła zobaczyć już fragmenty nadchodzącej produkcji... Mama aktorki podzieliła się emocjami, jakie jej wówczas towarzyszyły.

„Ania”, film o Annie Przybylskiej będzie miał premierę jesienią

Kiedy przedstawiciele Telewizji Polskiej poinformowali, że powstanie film opowiadający o Ani Przybylskiej, wieloletni partner kobiety, Jarosław Bieniuk, opublikował w swoich mediach społecznościowych zwiastun produkcji. „Ania” ma pokazywać historię aktorki zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej, co ma pomóc zrozumieć fenomen Ani Przybylskiej, jak tłumaczy reżyser, Krystian Kruczkowski.

Jak dodaje drugi z reżyserów, Michał Bandurski, produkcja ma także pokazać, ile Ania Przybylska robiła dla innych oraz jak wiele dla nich znaczyła. Film pojawi się jesienią tego roku, a dokładniej 7 października 2022 roku, dwa dni po ósmej rocznicy śmierci aktorki.

Czytaj też: Majka Jeżowska musiała opuścić syna, gdy był dzieckiem. „Było mi bardzo ciężko pogodzić się z tym”

Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielińska/move

Anna Przybylska z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Rodzina obejrzała fragmenty filmu o Ani Przybylskiej

Na 50. Forum Wokół Kina we Wrocławiu twórcy filmu o zmarłej aktorce pokazali jej rodzinie fragmenty produkcji. Na profilu instagramowym „Bądźmy Razem. TVP” zamieszczono nagrania po spotkaniu bliskich Ani Przybylskiej na pokazie filmu. Mama i córka kobiety nie kryły wzruszenia. „Zwiastun rozłożył mnie na łopatki”, wyznała Krystyna Przybylska.

O nadchodzącej produkcji wypowiedziała się także Oliwia Bieniuk, córka Ani Przybylskiej i Jarosława Bieniuka. Jakie emocje towarzyszyły jej podczas oglądania filmu o ukochanej, zmarłej mamie? „Oczywiście bardzo się ucieszyłam, bo to jest wspaniała pamiątka dla naszej rodziny, bardzo wzruszająca”, wyznała jakiś czas temu w rozmowie z Plejadą 

Zobacz także: Antoni Królikowski przerywa milczenie! Chodzi o jego ojca, Pawła Królikowskiego

Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Anna Przybylska z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Mama Anny Przybylskiej, Krystyna Przybylska
Fot. Michal Wozniak/East News

Krystyna Przybylska, mama Ani Przybylskiej

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.