Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O tym się mówi

Antoni Królikowski przerwał milczenie. Poinformował o pięknym upamiętnieniu jego taty

Niedawno uczestniczył w wyjątkowym wydarzeniu

Marcjanna Maryszewska 17 czerwca 2022 11:21
Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Po kilku tygodniach nieobecności w mediach społecznościowych Antoni Królikowski wrócił na Instagram. W ostatnich miesiącach nie brakowało skandali z udziałem aktora, zaczynając od głośnego rozstania z Joanną Opozdą. Tym razem jednak nie wzbudził kontrowersji. Opublikował za to relację z wyjątkowego wydarzenia. Chodzi o jego zmarłego w 2020 roku ojca, Pawła Królikowskiego.

Paweł Królikowski o synu Antonim

Antoni Królikowski to najstarszy syn legendarnego aktora Pawła Królikowskiego. To jego najlepiej znamy z telewizyjnego ekranu spośród piątki pociech. Urodził się 17 lutego 1989 roku. „W tym dniu miałem spektakl. Wróciłem do mieszkania – było piękne, ogromne. Mieszkaliśmy w Łodzi w dwie rodziny – kolega z żoną i dwojgiem małych dzieci i ja z Małgosią. Nam dopiero Antek miał się urodzić. Wracam z teatru, dzwoni telefon i okazuje się, że już jest, że chłopak. To było fantastyczne. Trudno opisać to uczucie słowami. Oczywiście pojechałem do szpitala, wróciłem i trzeba było to oblać”, zdradził Paweł Królikowski w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY! w 2014 roku.

Aktor nie krył ogromnej dumy z syna: „Mnie zawsze imponowała twoja samodzielność. Antek, kiedy miał 19 lat, wyniósł się z domu, zarabiał na siebie, a my z żoną mieliśmy poczucie, że stoimy w odwodzie i ubezpieczamy tyły (…). Antek naprawdę od urodzenia był niebanalny i niesamowicie rozgarnięty”. 

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. W tym roku minęły dwa lata od jego śmierci. W Zduńskiej Woli, skąd pochodził, miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które w bardzo wyjątkowy sposób upamiętniło aktora. Nie zabrakło na nim oczywiście Antoniego Królikowskiego, który podzielił się relacją na Instagramie.

Czytaj także: Majka Jeżowska musiała opuścić syna, gdy był dzieckiem. „Było mi bardzo ciężko pogodzić się z tym”

Antoni Królikowski na otwarciu skweru upamiętniającego Pawła Królikowskiego

Syn Pawła Królikowskiego na dłuższy czas zniknął z mediów społecznościowych. Wszystko przez kontrowersje, jakie wywołał w przeciągu ostatnich miesięcy. Gwiazdor całkowicie wycofał się z życia publicznego, lecz teraz postanowił wrócić, aby podzielić się z fanami relacją z otwarcia skweru im. Pawła Królikowskiego w Zduńskiej Woli. 

Fot. IG @antek.krolikowski

Oprócz tablicy z nazwą skweru w przestrzeni publicznej znajdują się również imponujące, kolorowe grafiki z wizerunkiem Pawła Królikowskiego. Ujęcia umieszczono na ścianach byłego kina Tkacz. Wzruszony syn aktora pokazał je dokładnie na swojej instagramowej relacji.  

Sprawdź również: Co dziś robi Kamila Łapicka? Wdowa po znanym aktorze całkowicie zniknęła

Fot. IG @antek.krolikowski

Fot. IG @antek.krolikowski

Fot. IG @antek.krolikowski

Fot. IG @antek.krolikowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…