Andrzej i Kamila Łapiccy - co mówili o swojej miłości, związku o seksie?
Fot. Iza Grzybowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Co dziś robi Kamila Łapicka? Wdowa po znanym aktorze całkowicie zniknęła

Wiadomo, czym obecnie się zajmuje

Rafał Kowalski 9 października 2022 08:04
Andrzej i Kamila Łapiccy - co mówili o swojej miłości, związku o seksie?
Fot. Iza Grzybowska

Dekadę temu, 21 lipca 2012 roku w wieku 88 lat odszedł Andrzej Łapicki, wybitny polski aktor. Trzy lata przed śmiercią, w czerwcu 2009 roku, mężczyzna wziął ślub z teatrolożką, Kamilą Mścichowską. Z uwagi na ten związek o 60 lat młodsza od artysty kobieta pojawiała się na pierwszych stronach gazet. Jednak niedługo po śmierci męża wycofała się z show-biznesu... Czym obecnie się zajmuje? Postawiła na karierę naukową i ma na koncie spore sukcesy!

Związek Kamili Łapickiej i Andrzej Łapickiego - medialny mezalians

Kamila i Andrzej Łapiccy poznali się przy okazji pracy dla miesięcznika Teatr. Sztuka i pisanie było bliskie im obojgu. Ślub wzięli 5. czerwca 2009 roku. O ich miłości mówiła cała Polska. Do dziś budzi ona wiele emocji. „Ten związek dał mi kopa do życia”, mówił Andrzej Łapicki. W 2010 roku gościli na łamach „VIVY!”. Po raz pierwszy tak otwarcie opowiedzieli o łączącym ich uczuciu... Po latach tę relację oceniła również córka aktora, Zuzanna Łapicka.

„On po prostu odrzucał starość. Dla niego to było upokorzenie, na które się nie godził. Jak to kiedyś napisał Czesław Miłosz: Przemijanie - jestem przeciw (...) Ożenił się z młodą dziewczyną, która - co normalne - miała swoje zawodowe ambicje, a to się ojcu za szczególnie nie podobało. Jak napisałam we wstępie do 'Dzienników' ojca, które niedawno się ukazały, jego nieuchronne rozczarowanie tym małżeństwem wynikało z tego, że dziś nie ma już kobiet skrojonych na XIX-wieczną modłę. Ale jeśli jeszcze przez jakiś czas był szczęśliwy, to dlaczego miałabym to oceniać”, pytała retorycznie w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów Ekstra”, wyjaśniając powody, dla których jej ojciec zdecydował się na ślub.

Niestety 21 lipca 2012 roku aktor zmarł. ,,Śmierć to była rzecz, którą prawdopodobnie przewidywali wszyscy, tylko nie my z Andrzejem. W każdym razie nie do końca", mówiła w rozmowie z Newsweekiem Kamila Łapicka.

Gdy aktor zmarł, 28-latka pisała jeszcze felietony dla magazynu Pani i W sieci, ale szybko porzuciła to zajęcie. Mimo to ukochana Andrzeja Łapickiego musiała się z czegoś utrzymać - według medialnych publikacji miała nie dostać nic po mężu, który nie uwzględnił jej w spadku. Według prasy 38-letnia już Kamila podjęła się kilka lat temu zrobienia doktoratu w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pod kierunkiem prof. dr hab. Urszuli Aszyk-Bangs przygotowała rozprawę poświęconą twórczości współczesnego dramatopisarza hiszpańskiego Juana Mayorgi. Obroniła go w 2019 roku. Obecnie z kolei w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworzy monografię, dotyczącą inscenizacji polskich dramatów historycznych powstałych w latach 2010-2020. 

Czytaj także: Karol Strasburger zaskakująco o swoim wieku: „Nawet nie wiem, ile mam lat”. Mówi też o późnym ojcostwie

Kamila Łapicka, Zuzanna Łapicka-Olbrychska, pogrzeb Andrzeja Łapickiego, Warszawa, 27.07.2012 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Kamila Łapicka, Zuzanna Łapicka-Olbrychska, pogrzeb Andrzeja Łapickiego, Warszawa, 27.07.2012 rok

Kamila Łapicka,  pogrzeb Andrzeja Łapickiego, Warszawa, 27.07.2012 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Kamila Łapicka, pogrzeb Andrzeja Łapickiego, Warszawa, 27.07.2012 rok

Co robi Kamila Łapicka po śmierci męża? Blog o teatrze

W ramach poszerzania horyzontów i nieustannego rozwoju Kamila Łapicka założyła też bloga. Pod adresem zteatru.pl miłośniczka sztuki pisze o swojej pasji. „Dziewczyna z Pragi. Teatrolog z wykształcenia. Wielbicielka współczesnego dramatu. Pasjonatka kultury iberyjskiej i żydowskiej”, pisze o sobie na stronie wdowa po Andrzeju Łapickim. „Bardzo lubię pisanie i traktuję blog jako pasję, a nie jako biznes (a już na pewno nie show!). Jestem zainteresowana nowościami teatralnymi, wydawniczymi i festiwalowymi, ze wszelkich kulturalnych okolic”, w ten sposób z kolei tłumaczy po co założyła bloga. Na stronie znalazły się także wywiady z artystami. Wśród nich są między innymi Grzegorz Damięcki czy Grażyna Barszczewska.

Od czerwca 2020 roku Kamila Łapicka pisze też teksty dla magazynu Didaskalia Gazeta Teatralna. Od czasu do czasu badaczka teatru i dramatu współczesnego udostępnia na Facebooku linki do swoich prac. Na co dzień wdowa po Andrzeju Łapickim skupia się się na zgłębianiu sztuk teatralnych, bierze udział w różnorakich warsztatach a także podróżuje. Jednym z ostatnich kierunków był Madryt – w Hiszpanii stara się zresztą bywać regularnie.

A jak wygląda obecnie Kamila Łapicka? Ciężko powiedzieć. Jej ostatnie oficjalne zdjęcie pochodzi z 2012 roku. Te nieoficjalnie zaś wykonano odpowiednio w 2013 i 2014 roku. Kobieta ma również profil na Facebooku, jednak próżno szukać na nim jej aktualnych fotografii. Wydaje się, że brak zainteresowania mediów jest jej na rękę. Po śmierci męża zaczęła życie na nowo...  

Czytaj także: Shazza poruszająco o walce z nowotworem. Choroba pojawiła się u progu pandemii

Kamila Łapicka 2012
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Andrzej Łapicki, Kamila Łapicka, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska

Kamila Łapicka, Kamila Mścichowska, Warszawa, 15.05.2013 rok
Fot. PAWEL DABROWSKI/East News

Kamila Łapicka, Kamila Mścichowska, Warszawa, 15.05.2013 rok
Fot. PAWEL DABROWSKI/East News

Kamila Łapicka, Warszawa, 15.05.2013 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.