Andrzej i Kamila Łapiccy - co mówili o swojej miłości, związku o seksie?
Fot. Iza Grzybowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Co dziś robi Kamila Łapicka? Wdowa po znanym aktorze zajęła się...

A to niespodzianka!

Rafał Kowalski 16 stycznia 2021 07:04
Andrzej i Kamila Łapiccy - co mówili o swojej miłości, związku o seksie?
Fot. Iza Grzybowska

Minęło niemal dziewięć lat od śmierci Andrzeja Łapickiego. Wybitny polski aktor, który miał 88 lat, zostawił na świecie swoją żoną Kamilę. O 60 lat młodsza od artysty pasjonatka teatru podczas ich związku pojawiała się na pierwszych stronach gazet. Niedługo po pogrzebie męża wycofała się jednak z show-biznesu. Czym się dziś zajmuje?

Co robi Kamila Łapicka po śmierci męża? Blog o teatrze

Kamila i Andrzej Łapiccy poznali się przy okazji pracy dla miesięcznika Teatr. Sztuka i pisanie było bliskie im obojgu. O ich miłości mówiła cała Polska. Do dziś budzi wiele emocji. „Ten związek dał mi kopa do życia”, mówił Andrzej Łapicki. Aktor odszedł 21 lipca 2012 roku. ,,Śmierć to była rzecz, którą prawdopodobnie przewidywali wszyscy, tylko nie my z Andrzejem. W każdym razie nie do końca", mówiła w rozmowie z Newsweekiem Kamila Łapicka.

Gdy aktor zmarł, 28-latka pisała jeszcze felietony dla magazynu Pani i W sieci, ale szybko porzuciła to zajęcie. Mimo to ukochana Andrzeja Łapickiego musiała się z czegoś utrzymać - według medialnych publikacji miała nie dostać nic po mężu, który nie uwzględnił jej w spadku. Według prasy ponad 30-letnia już Kamila podjęła się kilka lat temu zrobienia doktoratu z iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, a także pobierała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

W ramach poszerzania horyzontów i nieustannego rozwoju Kamila Łapicka założyła też bloga. Pod adresem zteatru.pl miłośniczka sztuki pisze o swojej pasji. „Dziewczyna z Pragi. Teatrolog z wykształcenia. Wielbicielka współczesnego dramatu. Pasjonatka kultury iberyjskiej i żydowskiej”, pisze o sobie na stronie wdowa po Andrzeju Łapickim. „Bardzo lubię pisanie i traktuję blog jako pasję, a nie jako biznes (a już na pewno nie show!). Jestem zainteresowana nowościami teatralnymi, wydawniczymi i festiwalowymi, ze wszelkich kulturalnych okolic”, w ten sposób z kolei tłumaczy po co założyła bloga. Na stronie znalazły się także wywiady z artystami. Wśród nich są między innymi Grzegorz Damięcki czy Grażyna Barszczewska.

Od czerwca 2020 roku Kamila Łapicka pisze też teksty dla magazynu Didaskalia Gazeta Teatralna. Od czasu do czasu badaczka teatru i dramatu współczesnego udostępnia na Facebooku linki do swoich prac. Na co dzień wdowa po Andrzeju Łapickim skupia się się na zgłębianiu sztuk teatralnych, bierze udział w różnorakich warsztatach a także podróżuje. Jednym z ostatnich kierunków był Madryt.

A jak wygląda obecnie Kamila Łapicka? Ciężko powiedzieć. Jej najnowsze oficjalne zdjęcie pochodzi z 2012 roku – i to właśnie je prezentujemy poniżej. 

Kamila Łapicka 2012
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Andrzej Łapicki, Kamila Łapicka, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.