WSPOMNIENIE

Małżeństwo po 40 latach związku… Jak wyglądało prywatne życie Kory?

Artystka miała dwóch mężów i dwóch synów

Monika Katarzyna Krupska 28 lipca 2018 10:59

W sobotę rano do mediów przedostała się bardzo smutna informacja. W wieku 67 lat odeszła Kora. Jedna z najwybitniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej przegrała walkę z rakiem. W czasie remisji choroby wyprowadziła się z Warszawy na Roztocze. O śmierci artystki poinformował mąż Kamil Sipowicz, z którym dopiero kilka lat temu stanęła na ślubnym kobiercu, choć parą byli od ponad 40 lat! Na pogrzebie artystki wygłosił wzruszającą przemowę, w której uczcił zmarłą żonę.

Jak wyglądało życie Kory? 

Olga Jackowska na scenie debiutowała w 1976 roku. Artystka była żoną gitarzysty Marka Jackowskiego, z którym założyła zespół Maanam. Ich małżeństwo trwało 13 lat. Para na ślubnym kobiercu stanęła w 1971 roku. Rok później na świat przyszedł ich syn Mateusz, a w 1984 roku doszło do rozwodu. Dlaczego?

Będąc w związku z Markiem Kora przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa. W stolicy Polski poznała Kamila Sipowicza, w którym się zakochała. Owocem tego romansu jest drugi syn gwiazdy - Szymon. 

„Kamil miał ogromny wkład w wychowanie dzieci, bo on się z nimi bawił. On z nimi jeździł na nartach, pływał, on się z nimi wygłupiał, kupił im pierwszy komputer Atari, on przewoził im niezwykle skomplikowane i rozwijające gry z Niemiec, wprowadzał koleżeńską atmosferę. Dzieci uwielbiały, kiedy Kamil się pojawiał w naszym świecie. Myślę, że Szymon czuł, że to jest jego ojciec, było zresztą między nimi duże podobieństwo”, mówiła w jednym z wywiadów artystka. 

Wokalistka ze swoim ukochanym zamieszkała dopiero w 1989 roku. Mogła to zrobić dopiero po śmierci jego matki, która nie akceptowała tego związku. 

Marek Jackowski w latach 90. znów się zakochał. Gitarzysta ożenił się z Ewą i zamieszkał z nią we Włoszech pod Neapolem. Para miała trzy córki: Biankę, Palomę i Sonię. Muzyk zmarł w 2013 roku, w wieku 66 lat. 

Małżeństwo z Kamilem Sipowiczem 

Artystka w 2014 roku ponownie wyszła za mąż, oczywiście za Kamila Sipowicza. 

„Miło nam powiadomić, iż 12 XII 2013 o godz. 12 przed urzędniczką Urzędu Stanu Cywilnego Warszawa-Bielany zawarliśmy związek małżeński. Świadkami byli Małgorzata Kittel i Mateusz Jackowski. W ceremonii wzięli udział również: Nika Bochniarz, Magdalena Środa, Kasia Litwin, Katarzyna Zielonka, Szymon Sipowicz, Leo Sipowicz, Krzysztof Środa, Ramona i Bobo. Towarzyszył nam utwór muzyczny Billy’ego Idola White Wedding, poinformowała fanów gwiazda. 

Dlaczego gwiazda zdecydowała się sformalizować trwający od 40 lat związek? W rozmowie z Dzień Dobry TVN Kamil Sipowicz tłumaczył: „Polski Sejm nie zgodził się, żeby związki otwarte miały prawną kwalifikacje. Jesteśmy starsi, mamy dzieci, jest wnuk, musieliśmy uregulować różne sprawy. Nie jesteśmy najmłodsi. Jest jakiś majątek… a my nie jesteśmy wieczni. To była formalność. Trudno, żebyśmy małżeństwo świętowali, jak jesteśmy razem kilkadziesiąt lat”, wyznał.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.