Artystka miała dwóch mężów i dwóch synów

Monika Katarzyna Krupska 28 lipca 2018 10:59

W sobotę rano do mediów przedostała się bardzo smutna informacja. W wieku 67 lat odeszła Kora. Jedna z najwybitniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej przegrała walkę z rakiem. W czasie remisji choroby wyprowadziła się z Warszawy na Roztocze. O śmierci artystki poinformował mąż Kamil Sipowicz, z którym dopiero kilka lat temu stanęła na ślubnym kobiercu, choć parą byli od ponad 40 lat! Na pogrzebie artystki wygłosił wzruszającą przemowę, w której uczcił zmarłą żonę.

Jak wyglądało życie Kory? 

Olga Jackowska na scenie debiutowała w 1976 roku. Artystka była żoną gitarzysty Marka Jackowskiego, z którym założyła zespół Maanam. Ich małżeństwo trwało 13 lat. Para na ślubnym kobiercu stanęła w 1971 roku. Rok później na świat przyszedł ich syn Mateusz, a w 1984 roku doszło do rozwodu. Dlaczego?

Będąc w związku z Markiem Kora przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa. W stolicy Polski poznała Kamila Sipowicza, w którym się zakochała. Owocem tego romansu jest drugi syn gwiazdy - Szymon. 

„Kamil miał ogromny wkład w wychowanie dzieci, bo on się z nimi bawił. On z nimi jeździł na nartach, pływał, on się z nimi wygłupiał, kupił im pierwszy komputer Atari, on przewoził im niezwykle skomplikowane i rozwijające gry z Niemiec, wprowadzał koleżeńską atmosferę. Dzieci uwielbiały, kiedy Kamil się pojawiał w naszym świecie. Myślę, że Szymon czuł, że to jest jego ojciec, było zresztą między nimi duże podobieństwo”, mówiła w jednym z wywiadów artystka. 

Wokalistka ze swoim ukochanym zamieszkała dopiero w 1989 roku. Mogła to zrobić dopiero po śmierci jego matki, która nie akceptowała tego związku. 

Marek Jackowski w latach 90. znów się zakochał. Gitarzysta ożenił się z Ewą i zamieszkał z nią we Włoszech pod Neapolem. Para miała trzy córki: Biankę, Palomę i Sonię. Muzyk zmarł w 2013 roku, w wieku 66 lat. 

Małżeństwo z Kamilem Sipowiczem 

Artystka w 2014 roku ponownie wyszła za mąż, oczywiście za Kamila Sipowicza. 

„Miło nam powiadomić, iż 12 XII 2013 o godz. 12 przed urzędniczką Urzędu Stanu Cywilnego Warszawa-Bielany zawarliśmy związek małżeński. Świadkami byli Małgorzata Kittel i Mateusz Jackowski. W ceremonii wzięli udział również: Nika Bochniarz, Magdalena Środa, Kasia Litwin, Katarzyna Zielonka, Szymon Sipowicz, Leo Sipowicz, Krzysztof Środa, Ramona i Bobo. Towarzyszył nam utwór muzyczny Billy’ego Idola White Wedding, poinformowała fanów gwiazda. 

Dlaczego gwiazda zdecydowała się sformalizować trwający od 40 lat związek? W rozmowie z Dzień Dobry TVN Kamil Sipowicz tłumaczył: „Polski Sejm nie zgodził się, żeby związki otwarte miały prawną kwalifikacje. Jesteśmy starsi, mamy dzieci, jest wnuk, musieliśmy uregulować różne sprawy. Nie jesteśmy najmłodsi. Jest jakiś majątek… a my nie jesteśmy wieczni. To była formalność. Trudno, żebyśmy małżeństwo świętowali, jak jesteśmy razem kilkadziesiąt lat”, wyznał.  

1/5
Kora z pierwszym mężem, Marek Jackowski
Copyright @East News
1/5

Pierwszego męża Marka Jackowskiego Kora poznała tuż po maturze. Razem stworzyli Maanam

2/5
Kora z synami, Mateusz Jackowski i Szymon Sipowicz, VIVA! 2004 rok
Copyright @Jacek Poremba
2/5

Mateusz jest synem Kory i Marka Jackowskiego. Młodszy o 4 lata Szymon jest już dzieckiem Kamila Sipowicza

3/5
Kora i Kamil Sipowicz
Copyright @East News
3/5

Artystka z ukochanym Kamilem Sipowicze zamieszkała dopiero w w 1989 roku po śmierci jego matki, która nie akceptowała ich związku

4/5
Kora i Kamil Sipowicz
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
4/5

Olga i Kamil na ślub zdecydowali się po ponad 40 latach związku 

5/5
Kora z psem, Viva! listopad 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
5/5

Artystka nie rozstawała się ze swoją ukochaną pupilką Ramonką

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.