Małgorzata Wojciechowska
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Wyrafinowana muzyczna opowieść... Małgorzata Wojciechowska zachwyca delikatnością dźwięków!

„Lubczyk” to prawdziwa uczta

Olga Figaszewska 24 stycznia 2020 21:44
Małgorzata Wojciechowska
Fot. Materiały prasowe

Po wielu latach pracy artystycznej spełniła marzenie! Małgorzata Wojciechowska wydała swoją pierwszą autorską płytę – Lubczyk. A wszystko dzięki akcji crowdfundingowej. Dla wielbicieli najdelikatniejszych, najczulszych dźwięków i wyjątkowego głosu artystki, to będzie wspaniała muzyczna uczta!

Płyta Małgorzaty Wojciechowskiej – Lubczyk

Lubczyk skłania do refleksji, przywołuje skryte głęboko emocje i... otwiera na marzenia. To inspiracja jazzem, polskim folklorem i poezją śpiewaną. Ale przede wszystkim to wspaniała opowieść o uczuciowym życiu. Czy może być coś wspanialszego? 

,,Lubię melodyjność i piękne harmonie, a piszę o sprawach dla mnie najważniejszych, czyli chyba o tym... jak to jest być człowiekiem", pisała artystka. I ta dojrzałość wybrzmiewa z każdego utworu. Małgorzata Wojciechowska udowadnia, że w dzisiejszych czasach artysta może zawładnąć sercami słuchaczy kojącym brzmieniem.

W dużej mierze to autorski album. Na płycie znajduje się dziesięć utworów, do których słowa i muzykę napisała sama Małgorzata Wojciechowska. 

„Duży odcisk swego talentu zostawił na niej Łukasz Mazur jako kompozytor dwóch utworów, współaranżer wszystkich i współkompozytor tytułowego „Lubczyku”. I znakomity pianista, rzecz jasna. Pojawiają się także echa niegdysiejszej współpracy z Marcinem Partyką (jego piękny „Szumi czas”). Swoje dobre słowo dołożyli: Jan Brzechwa, Andrzej Poniedzielski i dziewiętnastowieczny poeta świętokrzyski – Jan Gajzler", pisze o nim artystka. 

Kim jest Małgorzata Wojciechowska? 

Utalentowana aktorka, wokalistka, autorka piosenek. Kobieta renesansu! Chociaż sama określa się mianem artystycznego belfra. Może dlatego, że na co dzień uczy i zaszczepia w młodzieży miłość do sztuki.

Małgorzata Wojciechowska jest laureatką prestiżowych konkursów. Dwukrotnie otrzymała Tukana OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkaniach w Olsztynie oraz w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. Ale to nie koniec listy! Największą wartość ma dla niej literacka nagroda im. Mariana Redwana przyznawana za najlepsze teksty na FAMIE. 

Płyta Małgorzaty Wojciechowskiej jest dostępna pod tym LINKIEM. Posłuchaj i podziel się z nami swoimi emocjami.  

TAGI #muzyka

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.