Małgorzata Socha, VIVA! 21/2022
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ
TYLKO W VIVIE!

Małgorzata Socha szczerze o hejcie. Czytała o sobie „polska pyza”. Po tych słowach złożyła sobie obietnicę

Jaki ma dziś stosunek do komentarzy w sieci?

Rafał Kowalski Katarzyna Piątkowska 8 listopada 2022 14:59
Małgorzata Socha, VIVA! 21/2022
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Krytykę przyjmuje tylko od swojej mamy, lecz dobrze wie, co to znaczy „być pod ostrzałem”. Nie przejmuje się hejtem, bo… nie czyta negatywnych komentarzy, choć do niej docierają. Małgorzata Socha w ważnej i inspirującej rozmowie z Katarzyną Piątkowską o budowaniu poczucia wartości, samoocenie kobiet i o tym, dlaczego wzięła udział w akcji #pięknobezfiltra.

Małgorzata Socha szczerze o hejterskich komentarzach i złożonej sobie obietnicy

Czerwone od mrozu policzki. Włosy schowane pod opaską. Uśmiech od ucha do ucha i bigos na talerzu. Takie zdjęcie zobaczyłam kiedyś na Twoim Instagramie.

Nie mam żadnego problemu z pokazywaniem takich zdjęć (śmiech). Każda z nas ma wiele twarzy, każda jest inna w różnych sytuacjach. Na swój profil na Instagramie wrzucam zdjęcia bez retuszu, bez filtrów, bo cenię sobie naturalność.

Nie boisz się negatywnych komentarzy?

Nie czytam żadnych komentarzy na swój temat.

Nigdy?

Nigdy! Złożyłam samej sobie taką obietnicę dawno temu. To było na początku mojej drogi zawodowej. Zagrałam wtedy dużą rolę w filmie Janusza Majewskiego „Po sezonie”. Udzieliłam wywiadu do jednego z magazynów i wzięłam udział w sesji zdjęciowej. Byłam bardzo podekscytowana. Z niecierpliwością czekałam na gazetę z tym materiałem. To był 2005 rok. W Polsce Facebook dopiero raczkował, a Instagrama jeszcze nie było. Ale za to były fora internetowe… Z ciekawości zaczęłam je przeglądać. Chciałam się dowiedzieć, jak zostałam odebrana.

Małgorzata Socha, 2006
Fot. TRICOLORS/East News

Małgorzata Socha, 2006

Przeczytałaś na swój temat coś dobrego?

Ależ skąd! „Polska pyza”. „Niech sobie brwi wydepiluje”. „Jak ona wygląda?!”, „Niech lepiej idzie kartofle kopać”. To przeczytałam.

SPRAWDŹ TEŻ: Małgorzata Socha opublikowała zdjęcie z całą rodziną. Wszystko w szczytnym celu. „Jestem mamą tych cudownych rozrabiaków!”

Załamałaś się?

Nie doczytałam do końca. A potem całą noc nie mogłam spać. Następnego dnia rano wciąż czułam, jak mnie to zjada od środka. Zastanawiałam się, dlaczego ludzie, którzy tak naprawdę nic o mnie nie wiedzą, nie znają mnie, dali sobie prawo do pisania takich rzeczy. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego tak się wydarzyło. I poczułam, że ta sytuacja zabiera mi siłę i energię. To wtedy postanowiłam, że nigdy więcej nie przeczytam żadnego komentarza na swój temat, i słowa dotrzymałam. Dlatego teraz na pytanie, czy przejmuję się hejterskimi opiniami, zgodnie z prawdą odpowiadam, że nie, bo po prostu ich nie czytam. A to, co się u mnie dzieje, sama wiem najlepiej. To, że nie czytam takich rzeczy, nie oznacza jednak, że do mnie nie docierają. Bez przesady. Nie jestem głucha. Tylko że ja słucham ludzi, na których ocenie mi zależy. Wracając do tamtej sytuacji sprzed lat… Chwilę później poznałam historię siatkarki, która pod wpływem nienawistnych komentarzy pod swoim adresem zrezygnowała z kariery sportowej i odeszła z drużyny. Nie chciałam tak. Powiedziałam sobie, że mnie nie złamią.

Małgorzata Socha, VIVA! 21/2022
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Czarny top Małgorzaty Sochy ze zdjęcia głównego do tekstu: Vitkac

Co jeszcze w numerze 21/2022?

Był rebeliantem i pozostał niepokorny. Gwiazda kina arthouse. Śmieje się, że jest „najbardziej znanym z nieznanych aktorów”. Mateusz Kościukiewicz zdradza Beacie Nowickiej, dlaczego myślał, że nie dożyje 27. urodzin, opowiada o upadłych aniołach, totalnej klęsce na planie u Wajdy, Algierii, poezji, wojnie. Oraz o tym, co czuje na planie filmowym u żony Małgorzaty Szumowskiej.

Mateusz Kościukiewicz, VIVA! 21/2022
Fot. Zuza Krajewska

Obydwie są wybitnymi reżyserkami, ale mówią, że się nie porównują. Mieszkają blisko siebie na Mokotowie, który znają od dzieciństwa. Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz – starsza i młodsza siostra – opowiadają Krystynie Pytlakowskiej o swoim domu, rodzicach, traumie po tragicznej śmierci ojca, wzajemnej bliskości, wspólnej pracy, także ze swoimi dziećmi.

Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, VIVA! 21/2022
Fot. Olga Majrowska

Nowa VIVA! to także:

  • Najdroższy serial biograficzny w historii fascynuje i wzbudza kontrowersje od lat. Na czym polega magia „The Crown”?
  • Natalia Janoszek, Polka, która robi karierę w Bollywood, otwiera przed nami bramy indyjskiej fabryki snów.

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski są razem ponad 26 lat! Oto historia ich miłości

Zapraszamy do kiosków od czwartku, 10 listopada. 

Małgorzata Socha, okładka DUŻA, 21/2022 VIVA!
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.