Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przerwała milczenie. Skomentowała aferę wokół syna

„Syn jest dorosły, podejmuje własne decyzje i ponosi ich konsekwencje”

Redakcja VIVA! 23 lutego 2023 09:58
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Od kilku dni media podają kolejne informacje w sprawie zatrzymania Antoniego Królikowskiego. Aktor został skontrolowany przez policjantów, a przeprowadzony narkotest miał wskazywać, że w jego organizmie znaleziono THC. Teraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska odniosła się do tej sytuacji. Jak skomentowała aferę wokół syna?

Czytaj też: Joanna Trzepiecińska: „Wychowałam dwóch chłopaków, bez ojca, co nie było łatwe”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o aferze wokół syna. Tak skomentowała sytuację

Tydzień temu, w sobotę 18 lutego, w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia o zatrzymaniu przez policję znanego aktora. Szybko okazało się, że chodzi o Antoniego Królikowskiego. Funkcjonariusze przebadali aktora pod kątem alkoholu. Jak podała stołeczna policja, badania wykazały, że był trzeźwy, ale narkotest wskazał, że „znajduje się pod wpływem środków odurzających”. Po zatrzymaniu zlecono badania krwi.

Kilka godzin później na Instagramie Antoniego Królikowskiego pojawiło się oświadczenie, w którym zaznaczył, że znaleziony w teście THC to składnik, wspomagający leczenie stwardnienia rozsianego. W 2022 roku aktor wyznał, że zmaga się z chorobą.

„Do zatrzymania doszło około 16 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopii. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie”, mogliśmy przeczytać.

Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Antoni Królikowski, VIVA! 2014

W rozmowie z mediami Małgorzata Ostrowska-Królikowska skomentowała problemy syna. Aktorka zdecydowała się na krótki komentarz w tej sprawie. Zaznaczyła, że jej syn jest dorosłym człowiekiem, podejmuje samodzielnie decyzje i ponosi ich konsekwencje. „Syn jest dorosły, kilka dni temu skończył 34 lata, podejmuje własne decyzje i ponosi ich konsekwencje”, mówiła w Radiozet.pl. Odniosła się także do tematu choroby, z którą mierzy się syn.

„Diagnoza dotycząca stwardnienia rozsianego u Antka jest opinii publicznej powszechnie znana. Jest to zarówno jego osobista tragedia, jak i dramat całej naszej rodziny”, dodała.  

Sprawdź też: Mirosława Baka stracił kontakt z ojcem jako nastolatek. Przeszłość wpłynęła na to, jakim dziś jest rodzicem i dziadkiem

 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Viva! 2021

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?