Jennifer Aniston
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Za jedną rolę w filmie zgarnia osiem milionów dolarów. Majątek Jennifer Aniston robi wrażenie!

Ta kwota zwala z nóg!

Sabina Zięba 14 kwietnia 2020 20:05
Jennifer Aniston
Fot. East News

Jennifer Aniston jest obecna w show-biznesie już od ponad 20 lat. Przez ten czas dorobiła się naprawdę znaczącej pozycji. Wynikająca z kultowego serialu lat 90. pt. Przyjaciele popularność, sprawiła, że blond aktorka stała się wzorem do naśladowania dla milionów kobiet na całym świecie. I choć nie ma szczęścia w życiu miłosnym, kariery może jej pozazdrościć niejeden mężczyzna... Okazuje się, że zarobki Aniston przyprawiają o zawrót głowy!

Majątek i zarobki Jennifer Aniston

Niespełna dwa miesiące temu Jennifer Aniston obchodziła swoje 51. urodziny. Od wielu lat uznawana jest nie tylko za jedną z najbardziej popularnych, ale także najbardziej lubianych i... najbogatszych aktorek. Jej sławę oraz uznanie zapoczątkował w 1994 roku serial Friends. Rola Rachel wyniosła ją na szczyt. Z okazji niedawnego  święta artystki, portal Celebrity Net Worth postanowił przejrzeć jej zarobki od początku kariery i podsumować majątek. Jest naprawdę ogromny!

Wraz ze wzrostem popularności sitcomu Przyjaciele, zwiększały się zarobki występujących w nim gwiazd. Za każdy odcinek pierwszego sezonu Aniston inkasowała 22 500 dolarów, więc za całą serię otrzymała 540 tys. dolarów. Gdy nadszedł drugi sezon, jej stawka wzrosła do 40 000, czyli łącznie 960 tysięcy dolarów. Po trzeciej serii dorobiła się już 2 milionów, lecz prawdziwy rekord osiągnęła wraz z zakończeniem serialu Friends. Za ostatni sezon zarobiła bowiem aż 18 milionów dolarów!

Od tamtej pory, Jennifer występowała w wielu produkcjach, głównie komediach. Wiadomo, że za jedną filmową rolę życzy sobie około 8 milionów dolarów - obliczono więc, że od 2004 roku wzbogaciła się o 75 milionów. Dodatkowo tantiemy za rolę Rachel przyniosły jej kolejne 20 mln. Swoją osobą reklamuje również line lotnicze Emirates za kwotę 5 milionów dolarów.

Portal wyliczył, że obecnie na jej koncie znajduje się około 300 milionów dolarów, czyli podobny majątek, jaki posiada... Brad Pitt. Robi wrażenie?  

Jennifer Aniston w towarzystwie pozostałych członków obsady serialu „Friends”

Courtney Cox, Matthew Perry, Jennifer Aniston, Brad Pitt, Lisa Kurdow, Friends, Przyjaciele
Fot. Getty Images

Friends, styl, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.