Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna i Robert Lewandowscy w gronie najbogatszych Polaków! Na czym zarabiają fortunę?

Oto wszystkie biznesy małżeństwa!

Gabriela Czernecka 8 sierpnia 2020 12:55
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Lewandowski znany jest nie tylko z niezwykłego talentu do piłki nożnej, ale i nosa do inwestycji. Właśnie poinformował, że wkracza w świat gier wideo! Piłkarz podpisał umowę z Movie Games i został udziałowcem spółki, która zajmuje się produkcją gier o tematyce sportowej. „Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. [...] widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Ta współpraca to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi”, przekazał mediom. Jak dodano w oficjalnym komunikacie, sportowiec „będzie nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym, dostarczając niezbędnej wiedzy, aby produkowane w niej gry sportowe były wierne rzeczywistości”. Fani RL9 są pewni, że ta inwestycja okaże się sukcesem, podobnie jak inne, które go zainteresowały.

Magazyn Wprost przygotował w czerwcu zestawienie stu najbogatszych Polaków, w którym znaleźli się Anna i Robert Lewandowscy. Para w porównaniu do ubiegłego roku awansowała z 88. na 80. miejsce w rankingu, a ich majątek wyliczono łącznie na blisko pół miliarda złotych! Wygląda na to, że Robert i Ania świetnie radzą sobie nie tylko na boisku czy macie. Para ma smykałkę do biznesów i skutecznego inwestowania. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się majątkowi Roberta i Anny Lewandowskich. Biznesy, które posiadają robią wrażenie!

Majątek Lewandowskich

Anna i Robert Lewandowscy to niezwykle przedsiębiorcze małżeństwo, które przy pomocy doradców inwestuje w naprawdę trafione biznesy. Piłkarz Bayernu Monachium mógłby według wyliczeń magazynu Bild spokojnie wieść życie tylko z klubowej pensji, która wynosi ponad 5 mln złotych, ale wraz z żoną cały czas pomnażają swój majątek. Choć wspólnie posiadają kilka biznesów, to każde z nich jest także osobną marką. 

Anna i Robert Lewandowscy, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Majątek Roberta Lewandowskiego: biznesy

Robert Lewandowski juz w 2016 roku za sprawą kontraktu z Bayernem Monachium, zyskał tytuł najlepiej zarabiającego sportowca. Wówczas jego zarobki przekraczały 20 mln euro rocznie, a niemieckie magazynu okrzyknęły go najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi. Praca na boisku to jednak nie wszystko, bowiem znaczą pozycję w dochodach piłkarza zajmują wpływy z reklam.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

Lewandowski podpisał kontrakty z takimi markami jak m.in.: Gilette, Huawei, Head&Shoulders czy Coca Cola. Sportowe Fakty podawały kilka lat temu, że Robert Lewandowski zarabia na nich około 10 mln euro rocznie.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram
 

Mąż Anny Lewandowskiej świetnie radzi sobie także w świecie mody - miał autorską kolekcję garniturów pod marką Vistuli oraz promował odzież męską Hugo Boss.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Pierwszą inwestycją Lewandowskiego było zostanie wspólnikiem w funduszu Venture Capital - Protos VS, który skupia się na inwestowaniu w start-upy o podwyższonym ryzyku. Piłkarz inwestuje także w nieruchomości - w 2015 roku został wspólnikiem w filmie deweloperskiej LS Investments, którzy podjęli jedną z inwestycji tworząc apartamenty nieopodal Leszna. Sam Robert Lewandowski zainwestował także w dwa apartamenty - jeden w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, a drugi na Mazurach.

ZŁOTA 44
Fot. materiały prasowe

Jedną z najgłośniejszych inwestycji Roberta Lewandowskiego jest także dom mediowy RL Media, który powstał w 2017 roku. Jak wynika z informacji prasowej, do jego zadań: „będzie należało przede wszystkim planowanie i zakup mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta Lewandowskiego – mowa tu o karierze sportowej i aktywności biznesowej najpopularniejszego polskiego piłkarza, a także o działaniach Anny Lewandowskiej w dziedzinie zdrowia, diety czy aktywności fizycznej. Docelowo firma ma koordynować również te obszary w ramach prowadzonych kampanii na rzecz innych sportowców i celebrytów”, czytamy.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

W 2016 roku zadebiutował grą zręcznościową na smartfony Lewandowski Euro Star 2016, w której polski napastnik był głównym bohaterem. Gra od razu dostępna była w  kilku wersjach językowych, więc widać było, że piłkarz celował w podbój globalnego rynku. Nic dziwnego, że według analityków PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wartość medialna Roberta Lewandowskiego już w 2017 roku przekroczyła miliard złotych.  

Biznesy Ani Lewandowskiej

Żona Roberta Lewandowskiego również świetnie radzi sobie w świecie biznesu. Szybko wyszła z cienia męża i zbiła niezły kapitał na uczeniu Polaków zdrowego stylu życia. W 2013 roku założyła blog Healthy Plan by Ann, gdzie udziela porad żywieniowych i sportowych. Do tego doszły obserwowane przez miliony social media - Facebook, Instagram, a także sklep, w którym można nabyć produkty sygnowane jej marką.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Healthy Center by Ann (@healthycenterbyann)

W 2016 roku w sklepach stacjonarnych pojawiły się produkty firmowane marką Food by Ann.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

W 2016 roku Anna Lewandowska stworzyła także własną aplikację Diet & Training by Ann, na której dostępne były przepisy i ćwiczenia przygotowane przez trenerkę. Aplikacja funkcjonuje do dziś i team intensywnie pracuje nad jej rozwojem.

W 2018 roku Ania Lewandowska otworzyła w Warszawie centrum treningowo-dietetyczne, a kilka miesięcy później miała także swoją pierwszą kawiarnię Heatlhy Store by Ann (później otwarto również punkt w Poznaniu).

Gdy na świecie pojawiła się pierwsza córka Ani i Roberta Lewandowskich, trenerka postanowiła nieco się przebranżowić i skupiła swoją uwagę na pokazaniu Polkom, jak wrócić do formy po ciąży. Pojawiły się więc poradniki, jak być Healthy mamą, a w sklepie akcesoria dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam. Chwilę później powstał blog Baby by Ann, gdzie znajdziemy wywiady ze znanymi mamami i różne porady. 

Żona Roberta Lewandowskiego w 2019 roku stworzyła kolejną markę Phlov by Anna Lewandowska, mającą w swojej ofercie naturalne i wegańskie kosmetyki. 

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

Wydała także kilka książek i płyt z ćwiczeniami dla fanów. Od niedawna Ania Lewandowska odpowiada także za catering dietetyczny SuperMenu by Anna Lewandowska.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

Trenerka jest także ambasadorką marki 4F, Calzedonia, Head&Shoulders.

Biznesy Lewandowskich
Fot. Instagram

Nie należy zapominać też o tym, że Anna Lewandowska od kilku lat organizuje obozy, które odbywają się Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś". Ponadto trenerka fitness prowadzi też różnego rodzaju treningi i warsztaty. Małżeństwo wspólnie posiada także Store 9, który specjalizuje się w komunikacji marketingowej. Nie ma wątpliwości, że Lewandowscy dbają o swoje biznesy i aktywnie uczestniczą w ich rozwoju! 

wózki Lewandowskich
Fot. Instagram @_rl9

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska, Laura Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.