Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Ten mecz przejdzie do historii

To wyjątkowy moment dla wszystkich kibiców!

Ksenia Krasko 22 maja 2021 18:15
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Zrobił to! Robert Lewandowski właśnie pobił rekord liczby goli, zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. Przez ostatnie pięćdziesiąt lat miano „mistrza” miał Gerd Mueller, który zdobył aż czterdzieści trafień. Dziś, pod koniec meczu z Augsburgiem, napastnik Bayernu osiągnął cel w iście widowiskowy sposób, strzelając najważniejszego gola w 90. minucie meczu.

Robert Lewandowski pobił rekord Bundesligi

„Mam wielki respekt do dokonań Gerda Muellera, tego, co zrobił nie tylko dla niemieckiej piłki, ale dla całego europejskiego i światowego futbolu. Jest to wielkie nazwisko. Stać na równi z taką osobą, to jest coś niezwykłego, ale rekordy są po to, żeby próbować je pobijać”, stwierdził Robert Lewandowski kilka dni temu, odpowiadając na pytania o krytykę niemieckich kibiców, którzy nie są zadowoleni z jego sukcesu.

Piłkarz, związany z Bayernem Monachium, został uhonorowany przez niemiecką ligę piłki nożnej. Na portalach społecznościowych Bundesligi pojawił się krótki film o sportowcu. „Chłopak z Polski, który nigdy nie był tym najsilniejszym, najwyższym, najszybszym czy najbardziej utalentowanym, wyrównał rekord goli Bundesligi ustanowiony przez Gerda Muellera”, mówią o Lewandowskim.

Wideo opublikowano jeszcze przed rekordowym golem.

Zobacz też: Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku UEFA!

Robert Lewandowski pobił rekord Bundesligi
Fot. Sven Hoppe - Pool/Getty Images)

Film o Robercie Lewandowskim. Poruszające wspomnienie o ojcu

„Aby bić rekordy nie musisz być najsilniejszy, najwyższy albo najszybszy. Potrzebujesz marzyć. A Robert Lewandowski miał wszystkie marzenia świata”, dodają twórcy wideo. W rolę „Lewego” wciela się aktor, ale fabuła oparta jest wyłącznie na faktach z jego życia.

„Miał coś, co odróżniało go od innych. Coś bardziej wartościowego od bycia najsilniejszym, najwyższym, najszybszym, najbardziej utalentowanym”, tłumaczą twórcy krótkiego filmu.

W produkcji poruszono między innymi wątek niezwykle zażyłej relacji sportowca i jego ojca Krzysztofa, który zmarł w 2005 roku. „Marzenia? One sprawiają, że uwierzysz w siebie, kiedy inni zwątpią. Uczynią cię silnym w czasach rozpaczy, a nawet straty, marzenia zmuszą twoje serce, by nadal walczyło”, słyszymy.

Zobacz też: „Wszystkie bramki dedykuję tacie”. Wzruszająca historia relacji Roberta Lewandowskiego z ojcem

Anna Lewandowska wiedziała, że mąż odniesie sukces. „Wierzę w Roberta całym sercem i myślę, że uda mu się pobić rekord Gerda Muellera”, mówiła na antenie Radia ZET. To również wspaniały prezent dla mamy sportowca, Iwony Lewandowskiej, która obchodzi dziś urodziny.

Gratulujemy! 

Anna i Robert Lewandowscy w sesji magazynu VIVA!, 2014 rok

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.