Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska, znana z roli w serialu Rodzina Leśniewskich

Aktorka miała 49 lat

Redakcja VIVA! 30 września 2019 09:54
Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA

Smutną wiadomość o śmierci Magdaleny Scholl-Kalinowskiej przekazał portal filmpolski.pl. Polska aktorka dziecięca znana jest widzom m.in. z roli Bąbla w serialu Rodzina Leśniewskich. Zmarła w wieku 49 lat.

Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje

Magdalena Scholl urodziła się w Łodzi. Nigdy nie myślała o nauce aktorstwa, jednak już jako siedmiolatka doskonale radziła sobie na planie, kiedy w jednym z łódzkich przedszkoli odnalazła ją ekipa filmu Najpiękniejszy na świecie. Po wielu latach zrezygnowała z kariery na rzecz studiów na Wydziale Socjologii, które z powodzeniem ukończyła na Uniwersytecie Łódzkim. W 2014 zadebiutowała również jako pisarka, wydając książkę Nowicjusz.

Jej najsłynniejsza rola to Bąbel z Rodziny Leśniewskich, oprócz tego wystąpiła w ponad dwudziestu filmach i serialach. Widzowie mogli oglądać Magdalenę Scholl-Kalinowską w takich produkcjach, jak Królowa Bona, Nad Niemnem, Jan SerceAkademia Pana Kleksa, Seksmisja.

Rodzinie i bliskim Magdaleny Scholl-Kalinowskiej składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.