Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska, znana z roli w serialu Rodzina Leśniewskich

Aktorka miała 49 lat

Redakcja VIVA! 30 września 2019 09:54
Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA

Smutną wiadomość o śmierci Magdaleny Scholl-Kalinowskiej przekazał portal filmpolski.pl. Polska aktorka dziecięca znana jest widzom m.in. z roli Bąbla w serialu Rodzina Leśniewskich. Zmarła w wieku 49 lat.

Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje

Magdalena Scholl urodziła się w Łodzi. Nigdy nie myślała o nauce aktorstwa, jednak już jako siedmiolatka doskonale radziła sobie na planie, kiedy w jednym z łódzkich przedszkoli odnalazła ją ekipa filmu Najpiękniejszy na świecie. Po wielu latach zrezygnowała z kariery na rzecz studiów na Wydziale Socjologii, które z powodzeniem ukończyła na Uniwersytecie Łódzkim. W 2014 zadebiutowała również jako pisarka, wydając książkę Nowicjusz.

Jej najsłynniejsza rola to Bąbel z Rodziny Leśniewskich, oprócz tego wystąpiła w ponad dwudziestu filmach i serialach. Widzowie mogli oglądać Magdalenę Scholl-Kalinowską w takich produkcjach, jak Królowa Bona, Nad Niemnem, Jan SerceAkademia Pana Kleksa, Seksmisja.

Rodzinie i bliskim Magdaleny Scholl-Kalinowskiej składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…