Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska, znana z roli w serialu Rodzina Leśniewskich

Aktorka miała 49 lat

Redakcja VIVA! 30 września 2019 09:54
Magdalena Scholl-Kalinowska
Fot. AKPA

Smutną wiadomość o śmierci Magdaleny Scholl-Kalinowskiej przekazał portal filmpolski.pl. Polska aktorka dziecięca znana jest widzom m.in. z roli Bąbla w serialu Rodzina Leśniewskich. Zmarła w wieku 49 lat.

Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje

Magdalena Scholl urodziła się w Łodzi. Nigdy nie myślała o nauce aktorstwa, jednak już jako siedmiolatka doskonale radziła sobie na planie, kiedy w jednym z łódzkich przedszkoli odnalazła ją ekipa filmu Najpiękniejszy na świecie. Po wielu latach zrezygnowała z kariery na rzecz studiów na Wydziale Socjologii, które z powodzeniem ukończyła na Uniwersytecie Łódzkim. W 2014 zadebiutowała również jako pisarka, wydając książkę Nowicjusz.

Jej najsłynniejsza rola to Bąbel z Rodziny Leśniewskich, oprócz tego wystąpiła w ponad dwudziestu filmach i serialach. Widzowie mogli oglądać Magdalenę Scholl-Kalinowską w takich produkcjach, jak Królowa Bona, Nad Niemnem, Jan SerceAkademia Pana Kleksa, Seksmisja.

Rodzinie i bliskim Magdaleny Scholl-Kalinowskiej składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.