Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Magda Mołek uroniła łzy podczas wywiadu z Mają Ostaszewską: „Boże, przeszłam to samo”

Gwiazdy poruszyły ważny temat

Rafał Kowalski 20 stycznia 2022 08:59
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest nierozwiązana i trudne. Setki imigrantów każdej nocy zmaga się ze strachem i niskimi temperaturami. Aktorka Maja Ostaszewska pojechała niedawno w przygraniczne miejsca, gdzie udzielała potrzebującym pomocy. Wspomnienie tego tematu wycisnęło łzy z prowadzącej wywiad Magdy Mołek.

Moja Ostaszewska o migrantach i pomocy im

Gościem najnowszego odcinka internetowego programu Magdy Mołek była Maja Ostaszewska. Aktorka przyznała, że nie jest ostatnio w dobrym nastroju, Trudno jej normalnie funkcjonować, gdy kilkaset kilometrów dalej ktoś taki jak my walczy o życie. „Muszę ci powiedzieć, że mam taką konstrukcję, że pewnie ciężko by mi się było uśmiechać i mieć tę energię, gdybym nie działała. Dla mnie to jest też ulga. Więc ja pomagam, robię coś dobrego dla innych”, powiedziała gwiazda.

SPRAWDŹ TAKŻE: Magda Mołek znów otworzyła się na temat Kościoła. Jedną ze spowiedzi będzie pamiętać już zawsze. „Szczęka mi opadła”

Dodała też, że niemal nie uniknęła najgorszych myśli. „Powiem ci szczerze, że zanim włączyłam się tak mocno np. w pomoc na granicy, ja byłam na granicy depresji. […] Naprawdę nie mogłam spać, ryczałam co chwilę, robiłam ciepłą herbatę mojej córeczce rano, albo kakao, żeby się rozgrzała, zanim wstanie i natychmiast myślałam o tych dzieciach w lesie i po prostu ryczałam jak głupia, jakoś tak ukradkiem. Koszmar jakiś. Więc nie ukrywam, że te działania bardzo mi pomogły”, wyznała Maja Ostaszewska.

Poprosiła też, by nie zapominać o jednym. „Zawsze o tym pamiętajmy, że jeśli pomagamy, to działamy też dla siebie. Możemy sobie powiedzieć: no ale zrobiłam coś. Bo to jest okropne, jak wiemy, że się dzieje coś złego, że mogliśmy pomóc i nie pomogliśmy. I oczywiście moglibyśmy przed światem oszukiwać, że nas to nie obchodzi, ale samych siebie nie oszukamy”, mówiła.

Maja Ostaszewska, Viva! 18/2021
Fot. Bartek Wieczorek

Magda Mołek reaguje emocjonalnie na słowa Mai Ostaszewskiej

Okazuje się, że tak samo ciężko jest ostatnio funkcjonować Magdzie Mołek. Dziennikarka podziękowała aktorce za jej piękną postawę i szczere słowa. Przyznała też, że i ona nie może przestać myśleć o sytuacji na granicy z Białorusią. „Boże, przeszłam to samo…”, wyznała nie mogąc powstrzymać łez.

CZYTAJ TEŻ: Magda Mołek została zwyzywana na środku ulicy: „Ile z nas jest tak traktowanych?”. Dziennikarka usłyszała okropne słowa

W zapowiedzi odcinka dodała z kolei, że ma problemy ze snem. „Nie mogę spać… Od wielu, wielu miesięcy… Po nocach zwykle się martwię albo szukam pomysłów. Na rozmowy, na lepsze jutro, na szczęście. Jeśli Wy też jeszcze nie śpicie, to chodźcie do mnie na YouTube’a. Mam dla Was rozmowę z Mają Ostaszewską. Dowiedziałam się podczas naszego spotkania, że jest przynajmniej jeden powód bezsenności, który nas łączy”, czytaliśmy na Instagramie.

Całą rozmowę pań zobaczycie poniżej. 

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?