Maciej Dowbor, Viva! 2013
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO
O NIM JEST GŁOŚNO

Maciej Dowbor szczerze o małżeństwie: „Czasem warto się oddalić

Poznaj niezwykłą historię ich małżeństwa!

Olga Figaszewska 23 kwietnia 2018 10:00
Maciej Dowbor, Viva! 2013
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Tworzą jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Poznali się wiele lat temu na planie serialu M jak miłość, w którym grała wtedy aktorka. Stali się nierozłączni, połączyło ich braterstwo dusz. Po sześciu latach Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zdecydowali się na dziecko. Ich córka Janina ma już osiem lat. Niedawno na świat przyszła ich druga córka. Razem tworzą szczęśliwą rodzinę. Ale jeszcze kilka lat temu przeżywali poważny kryzys. Jak udało im się go pokonać?

Kryzys w związku Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

Maciej Dowbor wie, że warto walczyć o miłość. W końcu rodzina jest bazą, ostoją w życiu. Sam jako dziecko przeżył rozwód rodziców. Asia również pochodzi z rozbitej rodziny. „Chcę spędzać z rodziną więcej czasu. Mam tylko jedno życie. Za chwilę skończę 40 lat i nawet nie wiem, kiedy z chłopaka, który miał na siebie tysiąc pomysłów, ale żadnego dobrego, zmieniłem się w dorosłego mężczyznę, który wie, na co chce w życiu postawić”, zdradził w wywiadzie dla Twojego Stylu.

Mimo że nie zawsze było idealnie, wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć. „Zacząłem zauważać, że związek dwojga ludzi polega na zaspokajaniu potrzeb obu stron. Stałem się mniej egoistyczny. Doceniam, jak to powiedział Joey z serialu „Przyjaciele”, że trzeba dzielić się i dawać, dawać i dzielić się. I otrzymywać”, przyznał w rozmowie z VIVĄ! Maciej Dowbor.

Kilka lat temu wraz z Joanną Koroniewską przeżywali kryzys. W pewnym momencie, uważał, że to udało im się zbudować jest zbyt banalne i przewidywalne. „Jeśli doświadczasz straty, bo rozpada ci się rodzina, to wiesz, jak to boli. I nie chcesz tego drugi raz przeżyć. (…) Czasem warto się oddalić, by docenić to, co się dostało od życia. (...) Kryzys uświadomił mi, że się myliłem. Asia jest wyjątkowa. Oboje mieliście szczęście, że się spotkaliśmy. Moja żona to wspaniała, wartościowa kobieta. Trzeba się starać, żeby kogoś takiego nie stracić”, wyznał Beacie Biały.

Z Joanną ślub wzięli dopiero po latach, z bagażem doświadczeń, innym i poglądami. Niedawno na świat przyszła ich druga córka. Maciej Dowbor angażuje się w  wychowanie dzieci. Chciałby, żeby za kilkanaście lat nie czuły, że kariera  była dla niego ważniejsza, a one coś straciły.

O ile wyrósł już z kompleksów, zyskał wcześniej utraconą pewność siebie, to swoją czterdziestkę  znosi źle. Trudno mu się pogodzić z tym, że dla wielu ludzi jest panem w średnim wieku, z siwą skronią. „Zazdroszczę dwudziestolatkom, bo jeszcze wszystko przed nimi”, zwierza się w Twoim Stylu. „Postanowiłem, że będę starzeć się z godnością”, zakończył. 

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…