Chrzest Lilibet, Meghan, Harry
Fot. y Rosa Woods - Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Córka Meghan i Harry'ego została ochrzczona. Ale nie wszystko poszło zgodnie z planem

To wiele mówi o chłodnych relacjach w rodzinie królewskiej...

Rafał Kowalski 8 marca 2023 20:37
Chrzest Lilibet, Meghan, Harry
Fot. y Rosa Woods - Pool/Getty Images

Meghan Markle i książę Harry doczekali się dwójki dzieci i życia zgodnego z ich oczekiwaniami. Spokojnego, na własną rękę i z dala od Wielkiej Brytanii. Ich amerykański sen ma jednak swoje konsekwencje. Gdy dziś ujawniono, że córka pary została ochrzczona, wraz z tą informacją wydało się, że na uroczystość nie przyleciał nikt z Windsorów.

Chrzest Lilibet – córki Harry’ego. Szczegóły

Choć radosne wieści o udzieleniu sakramentu małej Lili pojawiły się w gazetach dzisiaj, wszystko miało miejsce 3 marca. „Mogę potwierdzić, że księżniczka Lilibet Diana została ochrzczona w piątek 3 marca przez arcybiskupa Los Angeles, ks. Johna Taylora”, przekazał rzecznik Sussexów.

Co ciekawe, ale też smutne, nikt z Wielkiej Brytanii nie pojawił się w domu Harry’ego i Meghan, by wspólnie z nimi świętować chrzest. Królewski dziennikarz poinformował, że zakochani zaprosili najbliższych, ale nikt nie odpowiedział pozytywnie. „Król Karol III, królowa małżonka Camilla, książę William i księżna Kate zostali zaproszeni, ale nie wzięli udziału”, mówił Omid Scobie.

People na swoich łamach dodało jeszcze, że w posiadłości rodziców Lilibet zjawiło się około 20-30 gości, w tym mama Meghan i ojciec chrzestny Lili – Tyler Perry.

Czytaj takżeIle Harry i Meghan chcą mieć dzieci? Książęca para otwarcie o tym mówi

EN_01494974_0006, książę Harry, księżna Meghan, 2021
Fot. Jackson Lee / SplashNews.com/East News

Co dzieje się między Harrym i jego ojcem?

Wydarzenia ostatnich lat nie wskazują na to, by książę Harry i jego tata – król Karol – mieli dobre relacje. Wyprowadza do Stanów, książka i film, które stawiają brytyjską monarchię w złym świetle… To tylko początek listy rzeczy, które mogły urazić Karola.

Czytaj także: Meghan Markle jest w trzeciej ciąży? Sensacyjne doniesienia zachodnich mediów

Mimo to Harry ma nadzieję, że nadejdzie jeszcze czas wielkiego pojednania i traktowania go jak członka rodziny, a nie element instytucji. „Tak jak mówiłem - chciałem mieć rodzinę, a nie instytucję, więc oczywiście, że nie pragnąłbym niczego bardziej, niż tego, by nasze dzieci miały relacje z członkami mojej rodziny. Z niektórymi mają, co napełnia mnie ogromną radością”, opowiadał niedawno.

Myślicie, że prędko nadejdą lepsze czasy? 

Król Karol, Harry, Meghan
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.