Dziś Światowy Dzień Karmienia Piersią

Olga Figaszewska 2 sierpnia 2021 11:30

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Karmienia Piersią. Wydaje się, że to czynność najbardziej naturalna na świecie i zasługująca na pełne poparcie. Temat ten jednak wciąż budzi ogromne emocje. Dlaczego?

Gwiazdy promują karmienie piersią

Nieprzerwanie w mediach przewijają się dyskusje dotyczące naturalnego karmienia, zwłaszcza w miejscach publicznych. Jest to niezwykle ciekawe zjawisko. Społeczeństwo czuje się zniesmaczone widokiem karmiącej matki, a przecież na co dzień, widujemy więcej biustów za sprawą mocno wydekoltowanych bluzek czy skąpych kostiumów kąpielowych. Z drugiej strony, na kobietach wywierana jest presja, by decydowały się na naturalne karmienie. Dlatego coraz częściej polskie i zagraniczne gwiazdy, decydują się zabrać głos w tej społecznej dyskusji. Przyłączają się między innymi do licznych akcji i kampanii, a także publikują swoje czułe zdjęcia z pociechami.

Dla wielu znanych mam, naturalne karmienie jest spełnieniem marzeń o bliskości z dzieckiem. Edyta Pazura, Anna Lewandowska, Ola Żebrowska, Natalia Kukulska, Pink czy Gisele Bundchen znalazły się wśród gwiazd, które zdecydowały się przełamać tabu. One głośno bronią swoich przekonań i udowadniają, że karmienie jest wyjątkowym doświadczeniem, kwintesencją kobiecości.

Która z nich przełamała tabu jako pierwsza? Czy często spotykają się z krytyką? I co same mówią o karmieniu piersią? Sprawdźcie to w naszej galerii! 

1/11
Ola Żebrowska z synem
Copyright @Instagram @olazebrowska
1/11

Aleksandra Żebrowska opublikowała zdjęcie sprzed czterech lat z okazji urodzin syna, Henryka. Chciała w ten sposób uczcić ten wyjątkowy dzień i jednocześnie wesprzeć akcję promowania karmienia piersią, jako zupełnie naturalnej czynności.

2/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
2/11

Giesele Bundchen była jedną z pierwszych gwiazd światowego formatu, które zachęcały do naturalnego karmienia piersią. W 2013 roku zamieściła zdjęcie z planu zdjęciowego, na którym przystawia córeczkę do piersi, a w tym samym czasie fryzjerzy, wizażyści i manikiurzystka pracują nad jej wyglądem. Brazylijska modelka nie widzi w tej naturalnej czynności niczego, co mogłoby wydać się oburzające czy niesmaczne dla innych.

 

Bundchen nie przebiera w słowach. Modelka uważa, że naturalnego karmienia nie można niczym zastąpić, a mleko matki jest najlepszym pokarmem dla malucha. Poza tym, zauważa, że przystawianie przystawianie dziecka do piersi wspomaga błyskawiczny powrót do formy.

 

Zobacz też: "Superciało" do kartkowania pobiło rekord. Album za 700 dolarów wyprzedał się zanim trafił na rynek

 

3/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
3/11

Miranda Kerr jest zwolenniczką karmienia piersią i zadeklarowała, że będzie to robiła tak długo, jak tylko się da. Jako jedna z pierwszych pokazała w mediach społecznościowych zdjęcia zza kulis sesji Victoria's Secret, na których karmi swoje dziecko.

 

„To zdjęcie było jednym z pierwszych, jakie zrobił nam Orlando. Obojgu nam bardzo się ono spodobało i postanowiliśmy się nim podzielić. Miłą stroną tego był też fakt, że mogłam dzięki temu zachęcić inne matki do karmienia piersią, które dla mnie jest najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Uwielbiam to, a dodatkowo daje nam to czas na nawiązanie więzi podczas tych szczególnych chwil”, napisała na swojej stronie w 2011 roku Miranda Kerr.

 

Zobacz też: Po niemal dwóch miesiącach Miranda Kerr pokazała swoje ślubne zdjęcia. Wyglądała zjawiskowo!

 

4/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
4/11

Natalia Kukulska urodziła na początku stycznia. Piosenkarka nie porzuciła swoich zobowiązań, a do tego wciąż spędza ze swoimi dziećmi sporo czasu. Ostatnio opublikowała zdjęcie, na którym karmi piersią małą Laurę. Artystka podkreśliła, że jest to współczesny portret kobiety pracującej, kobiety, która karmi swoje dziecko i się tego nie wstydzi.

 

Zobacz też: Natalia Kukulska przełamuje tabu? Fotografia, którą podzieliła się z fanami, wywołała ogromne emocje

5/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
5/11

Pink należy do gwiazd, które zachęcają do karmienia piersią w miejscach publicznych. Kilka miesięcy temu podzieliła się z fanami zdjęciem, na którym karmi swoją pociechę podczas spaceru. „Piesze wycieczki sprawiają, że jesteśmy spragnieni”, napisała.

 

Oczywiście w mediach wywołało ono lawinę komentarzy. Niektóre osoby wytykały jej epatowanie nagością  i podkreślały, że zamieszczanie tego typu zdjęć jest zwyczajnie nie na miejscu.  Nie zabrakło słów uznania od wiernej rzeszy fanek.

 

Piosenkarka została mamą chłopca po raz drugi pod koniec 2016.

 

Zobacz też: Pink wraca do korzeni? Zobacz, jak spektakularną metamorfozę przeszła

 

6/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
6/11

Paulina Wyka, dziewczyna Macieja Zakościelnego, kilka miesięcy temu pokazała zdjęcie, na którym karmi dziecko piersią w ramach Czarnego Protestu. Para powitała na świecie swojego synka w lipcu zeszłego roku. Do tej pory nie zdradzili imienia dziecka, ani nie pokazali jego twarzy

7/11
Anna Lewandowska karmi piersią
Copyright @Instagram
7/11

Anna Lewandowska również opublikowała zdjęcie, na którym karmi piersią małą Klarę. „Dla mnie jest nie tylko zaspokojeniem potrzeb żywieniowych mojej córeczki, ale również naturalnym budowaniem relacji i bliskości między nami”, napisała.

8/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
8/11

Fotografia, na której Natalia Vodianova leży nago na kanapie i karmi swoje miesięczne dziecko, wzbudziła ogromne kontrowersje już trzy lata temu.

9/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
9/11

Córeczka Alyssa Milano ma już prawie dwa lata. Aktorka wielokrotnie broniła naturalnego karmienia piersią. W jednym z programów przeciwstawiła się prowadzącej, która otwarcie przyznała, że przystawianie dziecka do piersi w miejscach publicznych czy publikowanie zdjęć na portalach społecznościowych jest wielce niestosowne.


Biorąc pod uwagę wszystkie kultury, ty nie jesteś normalna. Masz szczęście, że nie mam tutaj dziecka. Wystawiłabym je tutaj i nakarmiła dziecko w twoim show!”, odparła.

10/11
Gwiazdy karmią piersią, karmienie piersią, naturalne karmienie
Copyright @Instagram
10/11

Gwen Stefani nigdy nie miała problemu z karmieniem swojego synka w miejscach publicznych. Kilka lat temu, media obiegło zdjęcie zrobione podczas podróży po Szwajcarii. 

11/11
Edyta Pazura
Copyright @Instagram/Edyta Pazura
11/11

„Pozytywne strony matki karmiącej.Nie musi biegać za starszymi 👱🏼‍♀️🧒🏼💁🏼”, napisała Edyta Pazura na swoim Instagramie. ‍

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.