Kto jeszcze triumfował wielokrotnie? Zobacz nasz ranking!

Rafał Kowalski 13 września 2019 18:58

Taniec z gwiazdami to trampolina do rozgłosu nie tylko dla gwiazd występujących w show, ale i dla ich tanecznych partnerów. Kiedy program startował w telewizji TVN kwietniu 2005 roku, mało kto znał nazwiska tancerzy, których blask świeci dziś tak mocno, jak niektórych polskich aktorów czy piosenkarzy. Miłość płynąca od widzów w połączeniu z dużym talentem gwiazdy wielu z profesjonalistów dawało zwycięstwa w Tańcu z gwiazdami. Kto dotykał Kryształowej Kuli najczęściej? Sprawdź nasz ranking.

Kto najwięcej razy wygrał Taniec z gwiazdami? Ranking tancerzy

Trzynaście edycji emitowanych w stacji TVN i 9 transmitowanych w Polsacie daje aż 22 możliwości zwycięstwa tanecznego show.  Jedenastu tancerzy pokonało przeciwników tylko raz. Byli to: Marcin Hakiel w parze z Kasią Cichopek, Aneta Piotrowska w parze z Rafałem Mroczkiem, Łukasz Czarnecki tańczący z Anną Guzik, Cezary Olszewski w parze z aktorką Magdą Walach, Andrej Mosejcuk z Dorotą Gardias, Robert Rowiński tańczący z Moniką Pyrek czy Anna Głogowska zestawiona w parę z Kacprem Kuszewskim… Ci tancerze wygrali w TVN. Z kolei w edycjach emitowanych przez Polsat po jednym razie zwyciężyli: Agnieszka Kaczorowska tańcząca z Krzysztofem Wieszczkiem, Tomek Barański w parze z Eweliną Lisowską, Jacek Jeschke z Anną Karczmarczyk i Hanna Żudziewicz z aktorem Robertem Wabichem.

Z kolei tancerzy, który wygrali więcej, niż raz jest aż czterech. Najwięcej, bo aż cztery Kryształowe Kule ma w domu Stefano Terrazzino. Jakie gwiazdy doprowadziły go do zwycięstwa? I którzy tancerze depczą mu w rankingu laureatów po piętach? Sprawdź na zdjęciach poniżej… 

1/5
Sylwester z Dwójką - Stefano Terrazzino
Copyright @mat. prasowe
1/5

Stefano Terrazzino wygrywał czterokrotnie: z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. Poza tym przystojny Włoch trzykrotnie zajmował miejsce drugie i raz trzecie.

2/5
Joanna Mazur, Jan Kliment
Copyright @Piotr Molecki/East News
2/5

Jan Kliment długo czekał na swoje zwycięstwo. Wygrał dopiero w trzech ostatnich edycjach show. Partnerowały mu kolejno: Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur (na zdjęciu). Wcześniej zdolny Czech musiał zadowolić się między innymi 3 razy miejscem drugim i aż pięć razy trzecim stopniem podium.

3/5
Anna Mucha, Rafał Maserak
Copyright @ONS
3/5

Rafał Maserak sięgnął pierwszego miejsca dwukrotnie. Pierwszy raz z Anną Muchą (na zdjęciu) a także z Julią Kamińską. Poza tym ulubieniec widzek 6 raz był drugi i 2 razy trzeci.

4/5
Kamila Kajak, Krzysztof Tyniec
Copyright @Wojciech OLSZANKA/East News
4/5

Choć coraz mniej osób ją pamięta, to właśnie Kamila Kajak dwa razy wygrywała Taniec z gwiazdami. Do tancerki należała edycja pierwsza - z Olivierem Janiakiem - oraz piąta - z Krzysztofem Tyńcem.

5/5
Rafał Maserak, Jan Kliment, Anna Głogowska, Stefano Terrazzino
Copyright @Tomasz Zukowski/East News
5/5

Macie swoich ulubionych programowych tancerzy? Już niedługo poznamy kolejnego zwycięzcę... Właśnie dziś po 20.00 w Polsacie rusza 23. edycja Tańca z gwiazdami.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.