księżniczka Haya, Muhammad ibn Raszid Al Maktum
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Księżniczka Haya już jest bezpieczna? Nowe fakty w sprawie jej rozwodu z emirem Dubaju

Król Jordanii ratuje swoją siostrę

Redakcja VIVA! 11 września 2019 09:52
księżniczka Haya, Muhammad ibn Raszid Al Maktum
Fot. Getty Images

Media ujawniły nowe szczegóły w sprawie skandalicznego rozwodu księżniczki Hai, która pod koniec czerwca uciekła od męża, szejka Muhammada ibn Raszid Al Maktuma. Trwa postępowanie sądowe dotyczące opieki nad ich dwójką dzieci. Pod koniec lipca księżniczka Haya złożyła wniosek o „nakaz ochrony”, obawiając się o to, że jej córka będzie zmuszona do zaplanowanego, ale niechcianego małżeństwa.

Emir Dubaju i księżniczka Haya: rozwód, nowe fakty

Brytyjski sąd nie przyznał specjalnej ochrony księżniczce i jej dzieciom. Uda im się jednak uniknąć przymusowego powrotu do Dubaju, dzięki pomocy przyrodniego brata Hai, króla Jordanii. Abdullah II mianował księżniczkę zastępczynią szefa ambasady Jordanii w Londynie, przyznając jej jednocześnie immunitet i ochronę zgodnie z Konwencją Genewską. Dekret o tej nominacji został podpisany 2 września, ale dopiero teraz podano szczegóły.

Decyzja króla Jordanii sprowokowała gorącą dyskusję. Według doniesień zachodniej prasy, minister spraw zagranicznych Ayman Safadi obawia się, że taki ruch może pogorszyć stosunki między Jordanią a Wielką Brytanią. Tym bardziej, że te zmiany nie zostały jeszcze zatwierdzone przez władze brytyjskie, a strona przyjmująca ma prawo zarówno zaakceptować, jak i odrzucić dowolnego dyplomatę.

Żona władcy Dubaju uciekła kilka miesięcy temu. Najpierw księżniczka Haya ukryła się w Niemczech, a następnie przybyła do Wielkiej Brytanii i poprosiła o azyl. Pod koniec lipca w Londynie rozpoczęły się przesłuchania sądowe dotyczące rozwodu. Księżniczka poprosiła o wyłączną opiekę nad dwójką dzieci, aby w ten sposób uchronić je przed przymusowym powrotem do Dubaju, na który nalega Mohammed ibn Rashid al-Maktoum. 

księżniczka Haya, Szejk Mohammad Bin Rashid Al Maktoum
Fot. Wizard/Capital Pictures/EAST NEWS

Księżniczka Haya
Fot. AFP/EAST NEWS

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.