Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Dom Perignon
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka i przedsiębiorca. Oto niezwykła historia miłości Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi

Jak się poznali?

Gabriela Czernecka 26 stycznia 2022 21:36
Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Dom Perignon

Rok temu wzięli ślub, a niedawno zostali rodzicami. Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi z dnia na dzień stali się jedną z najpopularniejszych par w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Początki ich związku jednak wcale nie sięgają daleko, bo zaledwie 2018 roku, mimo że poznali się dużo wcześniej. Jak zaczęła się ich relacja? Oto niezwykła historia miłości Beatrice i Edoardo!

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi - jak się poznali?

Rok 2018 dla brytyjskiej rodziny królewskiej był pełen wrażeń. Nie mówiono o niczym innym jak o zaręczynach księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem i zaręczynach księcia Harry’ego z Meghan Markle. Cała Wielka Brytania z niecierpliwością oczekiwała na śluby obu par, a w tym czasie jeszcze jedna członkini rodziny królewskiej odnalazła miłość. Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi postanowili dać sobie szansę! Choć oficjalnie zaczęli być razem dopiero od września 2018 roku, to w rzeczywistości znali się już od kilku lat.

Warto dodać, kim jest Edoardo Mapelli Mozzi. Jest przedsiębiorcą. Bliscy nazywają go „Edo”. Jest prezesem firmy deweloperskiej Banda Property. Jego rodzicami są celebrytka Nikki Shale oraz narciarz alpejski, Alex Mapelii-Mozzi, uczestnik zimowej olimpiady w Sapporo w 1972 roku. Niestety po latach małżeństwa rodzice rozwiedli się, a matka Edoardo ponownie wyszła za mąż.

Zobacz: Brak zdjęć z rodzicami, nie było Kate i Meghan. Oto, co musicie wiedzieć o ślubie Beatrice!

Ojczym Edoardo, Christopher Shale, który zmarł nagle w 2011 roku, był bliskim przyjacielem rodziców Beatrice, księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Beatrice towarzyszyła rodzicom w pogrzebie Christophera i według tabloidów to właśnie wtedy, czyli dziesięć lat temu miała okazję poznać Edoardo. Para od lat miała wspólny krąg przyjaciół. To właśnie jeden z nich przedstawił ich sobie na nowo, już w dorosłym życiu. Para szybko znalazła wspólne tematy do rozmów.

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. Luc Castel/Getty Images

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi - historia miłości

Początkowo ukrywali swój związek. Pierwsze zdjęcia pary trafiły do mediów w styczniu 2019 roku. Zakochani spacerowali razem po plaży w Kenii i nie szczędzili sobie czułości. Edoardo towarzyszył Beatrice na ślubie ich wspólnej koleżanki, Ellie Goulding. Latem 2019 roku Edoardo towarzyszył ukochanej podczas imprezy w pałacu świętego Jakuba, którą prowadził książę Andrzej. Nikt nie miał wątpliwości, że w związku pary robi się coraz poważniej. 

Zobacz: Najpierw seksskandal z udziałem ojca, teraz to... Ślub księżniczki Beatrice został odwołany!

Księżniczka Beatrice mąż
Fot. John Walton/PA Images via Getty Images)

Para pojawiła się razem na królewskim ślubie Gabrielli Windsor i Thomasa Kingstona. Chwilę później ogłoszono zaręczyny pary. Jeszcze w grudniu parę można było podziwiać razem - Edoardo choć oficjalnie nie był członkiem rodziny królewskiej, to otrzymał zaproszenie na wspólne uczestnictwo we mszy w Sandringham. Para zaręczyła się podczas wakacji we Włoszech. Ze światem dobrą wiadomością podzielili się za pośrednictwem Instagrama księżniczki Eugenii: „Oboje jesteśmy bardzo podekscytowani wspólną przygodą życiową i nie możemy się doczekać ślubu. Mamy wiele podobnych zainteresowań i wartości. Wiemy, że to nas wyróżni na nadchodzące lata, pełne miłości i szczęścia”, napisała para we wspólnym oświadczeniu.

W ogłoszeniu o zaręczynach rodzice przyszłego pana młodego, Nikki Williams-Ellisi Alessandro Mapelli Mozzi, napisali: „Nasza rodzina zna Beatrice przez większość swojego życia. Edo i Beatrice są stworzeni dla siebie, a ich szczęście i miłość do siebie jest widoczna gołym okiem. Łączy ich niesamowicie silna i zjednoczona więź, ich małżeństwo tylko wzmocni to, co już jest cudownym związkiem”.

Pierścionek zaręczynowy księżniczki Beatrice, to zgodnie z tradycją rodziny Windsorów, projekt jej narzeczonego. Edoardo stworzył dla ukochanej pierścionek przy pomocy Shaun Leane, ulubionej jubilerki księżnej Meghan. Pierścionek z diamentami robi ogromne wrażenie - inspirowany jest połączeniem stylu wiktoriańskiego oraz art deco, a co niektórzy wciąż zauważają w nim ogromne podobieństwo do pierścionka zaręczynowego królowej Elżbiety II

Edoardo Mapelli Mozzi i księżniczka Beatrice wzięli ślub w tajemnicy przed mediami 17 lipca 2020 roku. Początkowo księżniczka miała stanąć na ślubnym kobiercu w maju, ale ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość przełożono. Para wzięła ślub w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba. W ceremonii uczestniczyli tylko najbliżsi - nie zabrakło jednak królowej Elżbiety II, księcia Filipa czy księżniczki Eugenii. 

18 września 2021 roku księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi po raz pierwszy wspólnie zostali rodzicami. Na świat przyszła córeczka, której para dała imiona Sienna Elizabeth. 

Księżniczka Beatrice mąż
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.