Meghan Markle, Afryka Południowa 2019, stylizacje
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan pomogła Polce znaleźć pracę. Porozmawiały o tym podczas konferencji online

„Zapytałam, co mogą mi zaproponować i jak mogą mi pomóc”

Ksenia Krasko 20 września 2020 13:52
Meghan Markle, Afryka Południowa 2019, stylizacje
Fot. East News

Dokładnie rok temu księżna Meghan nawiązała współpracę z fundacją Smart Works, która koncentruje się na pomocy kobietom, poszukującym pracy. Żona Harry’ego zaprojektowała wtedy dedykowaną linię ubrań Smart Set, które mają służyć paniom podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz podnosić ich pewność siebie. Do tej akcji dołączyły znane brytyjskie marki odzieżowe, jak Marks & Spencer czy Inside Jigsaw. I chociaż Meghan zrezygnowała z pełnienia obowiązków królewskich, wciąż działa charytatywnie, a także chce wiedzieć, co dzieje się z osobami, którym udało jej się pomóc.

Księżna Meghan pomogła Polce znaleźć pracę

Jak poinformowano na oficjalnym Instagramie Smart Works, kolekcja księżnej Meghan okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu ostatniego roku fundacja zyskała trzy tysiące nowych klientów, a tysiąc kobiet znalazło dzięki temu zatrudnienie. Jak dodano, sukces odniosła także nowa platforma wirtualna, uruchomiona w związku z trudnym czasem, spowodowanym pandemią choroby Covid-19.

Kilka dni temu Meghan spotkała się na wirtualnej konferencji z kobietami, które skorzystały z pomocy organizacji. Zaproszone do rozmowy online Karla, Charlene i Agnieszka – Polka, która mieszka w Wielkiej Brytanii – opowiedziały, w jaki sposób ta inicjatywa wpłynęła na ich życie i jak wiele zyskały.

„Był dzień otwarty, Smart Works miało swoje stoisko. Bardzo się spieszyłam, ale zdałam sobie sprawę, że moja rozmowa o pracę odbędzie się w następnym tygodniu, więc postanowiłam spróbować. Zwróciłam się do obecnych tam pań i zapytałam, co mogą mi zaproponować i jak mogą mi pomóc. Były bardzo uprzejme i przyjaźnie nastawione. Wysłuchały mnie i odpowiedziały na moje pytania”, ujawniła pani Agnieszka.

Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Pod koniec głos zabrała sama księżna Meghan. „Ludzie mogą mówić, że Smart Works to jedynie ubrania, ale tak naprawdę wcale tak nie jest... Nie chodzi o rzeczy, ale o to, co dzieje się wewnątrz [...]. Chodzi o pewność siebie. To jest element, który towarzyszy nam na rozmowie kwalifikacyjnej”.

Pomimo odejścia od rodziny królewskiej, Meghan i Harry nie zamierzają rezygnować ze swoich projektów charytatywnych, a wręcz przeciwnie, chcą jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc potrzebującym. Jak widać, odnoszą w tym sukcesy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One year ago, Smart Works announced the launch of The Smart Set Capsule Collection with The Duchess of Sussex. ⠀ The collection was designed to create a perfect working wardrobe for Smart Works clients. ⠀ With over 3,000 clients coming to Smart Works in the last year and 1,000 women taking pieces, the collection has proved to be invaluable. ⠀ In particular it has played an important role in ensuring the success of the new virtual service which was launched as a response to the COVID-19 pandemic. ⠀ To celebrate the first anniversary, The Duchess of Sussex sat down to speak to Karla, Charlene and Agnieszka, three previous clients, to see how their time at Smart Works has helped transform their lives.   ⠀ After listening to their stories, The Duchess of Sussex said, “People can say that so much of smart works is about the clothes themselves but it's really not ... all of that stuff is the exterior but it's what it does for you on the inside that ends up being the best accessory. It’s the confidence, it's what is built within, that is the piece that you walk out of that room with and walk into the interview with.” ⠀ Thank you to everyone to bought a piece of the collection and the retailers who made it possible @marksandspencerfashionpr @johnlewisandpartners , @insidejigsaw and @mishanonoo . ⠀ To find out more and hear from our clients and CEO head to the link in our bio.

Post udostępniony przez Smart Works (@smartworkscharity)

Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.