Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry ujawnią więcej, niż się spodziewamy. Zapowiedź wywiadu z Oprah Winfrey

„Milczałaś, czy zmuszona byłaś milczeć?”

Ksenia Krasko 1 marca 2021 09:57
Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Już siódmego marca stacja CBS wyemituje duży wywiad z Meghan i Harrym, którzy odpowiedzą na trudne pytania Oprah Winfrey. Ta rozmowa budzi spore kontrowersje, ponieważ eksperci są pewni, że para opowie nie tylko o powodach odejścia z rodziny królewskiej, ale też ujawni, co tak naprawdę dzieje się w Pałacu Buckingham. W sieci właśnie pojawił się zwiastun wywiadu, który tylko upewnia, że małżeństwo zdradzi wiele tajemnic ze swojego życia przed i po przeprowadzce. „Chcę tylko podkreślić: nie ma tematu, który byłby zakazany”, zapowiedziała Winfrey.

Harry i Meghan w wywiadzie Oprah Winfrey. Zapowiedź rozmowy

Jak można wywnioskować z opublikowanego nagrania fragmentów rozmowy, będzie ona daleka od tego, co zalecają specjaliści do spraw PR brytyjskiej rodziny królewskiej. Meghan i Harry, jak sugeruje zwiastun, opowiedzą dziennikarce o bólu i cierpieniu, jakie kryją się za ich pozornie cudownym życiem.

W zapowiedzi wywiadu słyszymy, że Oprah Winfrey zadała księżnej Sussex intrygujące pytanie, na które odpowiedź nie została pokazana: „Milczałaś, czy zmuszona byłaś milczeć?”. W innym fragmencie rozmowy powtarza słowa Meghan „prawie nie do przeżycia”, które najwyraźniej opisują jej życie w Wielkiej Brytanii, gdzie nieustannie była krytykowana przez media i opinię publiczną.

Księżna Meghan w wywiadzie z Oprah Winfrey

Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey. Jak wiele ujawni?

Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Z przytoczonych w zwiastunie wypowiedzi księcia Harry’ego wynika, że będzie wspominał zmarłą matkę. „Nie mogę sobie wyobrazić, jak musiała się czuć, kiedy przez te wszystkie lata sama przechodziła przez to, co się działo”, przyznał, prawdopodobnie mając na myśli nieustanne zainteresowanie prasy. „Dla nas było to niewiarygodnie trudne, ale my przynajmniej mamy siebie. [...] Moim największym zmartwieniem było to, że historia się powtarza”, dodał, nawiązując wprost do księżnej Diany.

Stacja CBS przekazała, że rozmowę, która pierwotnie miała trwać półtorej godziny, wydłużono do dwóch godzin. Podobno sama ​​Oprah uważa ten wywiad za „najlepszy, jaki kiedykolwiek przeprowadziła”. Jak przyznaje dziennikarka w zapowiedzi, ​​niektóre odpowiedzi pary były „mocno szokujące”.

Wywiad Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey. Reakcja Pałacu

Już wcześniej podano, że najpierw Meghan i Oprah porozmawiają „o wszystkim – o wkroczeniu do rodziny królewskiej, o małżeństwie, macierzyństwie, o działalności charytatywnej, i o życiu pod silną presją opinii publicznej”. Następnie Harry dołączy do nich, aby opowiedzieć o „przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, oraz o przyszłych nadziejach i marzeniach związanych z ich powiększającą się rodziną”.

Wciąż nie wiadomo, czy Sussexowie opowiedzą o rzekomej „wojnie” z księżną Kate i księciem Williamem, ale według doniesień brytyjskich mediów, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej potępili fakt, że para postanowiła publicznie mówić o tak osobistych sprawach. Nie mogą jednak nic z tym zrobić, ponieważ Meghan i Harry ostatecznie nie wracają do obowiązków królewskich i nie muszą konsultować się z Pałacem.

Będziecie oglądać? 

Księżna Meghan i książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey

Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Meghan Markle w wywiadzie z Oprah Winfrey

Książę Harry, księżna Meghan, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?